הנפילות בשוקי המניות מביאות את הציבור להמשיך ולצאת משוק ההון - פדה 1.4 מיליארד בשבוע החולף

הפדיונות נרשמים גם באפיקים הסולידיים יותר, כמו אג"ח מדינה והקרנות הכספיות
 |  (1)
בצל הנפילות בבורסות
בשבוע החולף צלל מדד המעו"ף בכמעט 5%, והציבור ללא ספק בלחץ ןממשיך לצמצם את החשיפה שלו לשוק ההון באופן מהותי. מעבר לירידה במחירי הנפט והחששות מפני האטה חריפה בסין - הגורם המרכזי לירידות בשבוע החולף היה החששות לגבי הבנקים באירופה. כל אלו, יחד עם החשש להמשך המגמה השלילית, מביאים את הציבור הישראלי להמשיך לצמצם את חשיפתו לשוק ההון, גם באפיקים הסולידיים יותר: פדיונות של לא פחות מ-1.4 מיליארד שקל נרשמו בשבוע החולף, כשדווקא בקרנות אג"ח כללי (להן רכיב מניות קטן יחסית), קצב הפדיונות הינו הגדול ביותר, ועומד על כ-880 מיליון שקל. 
בחלוקה פנימית, תעשיית קרנות הנאמנות כולה רשמה בשבוע החולף פדיונות של כ-1.4 מיליארד שקל, המתחלקים לפדיונות של כ-110 מיליון בקרנות הכספיות, כ-1.18 מיליארד בקרנות המנוהלות וכ-220 מיליון בקרנות המחקות. כך, עפ"י אומדנים והערכות שבוצעו ע"י כלכלני מיטב דש. 
כאמור, קרנות אג"ח כללי, בדגש על קרנות מעורבות עם חשיפה מנייתית (קרנות 10/90לדוגמא) המשיכו גם בשבוע החולף במגמת הפדיונות עם עלייה חדה מאוד בקצב הפדיונות לעומת השבוע הקודם. מתחילת החודש, מקרנות אג"ח כללי נפדו כ-1.1 מיליארד שקל. מדובר כידוע ברכיב מסוכן פחות מהרכיבים המנייתיים, אך ירידות השערים בגזרה זו, שמאופיינת במשקיעים שונאי סיכון, מביאים אותם לצאת מהשוק.
נציין כי גם קרנות אג"ח חו"ל רשמו השבוע פדיונות, בסכום של כ-40 מיליון שקל. מדובר בשינוי כיוון בהשוואה לשבוע הקודם בו הן רשמו גיוסים של כ-15 מיליון.
ירידות השערים בשיעור של עד 5.5% במדדי המניות בישראל הביאו לפדיונות של 210 מיליון שקל בשבוע החולף בקרנות המנייתיות, והציבור מפנה את כספו לקרנות השקליות, שהכפילו פי שניים את קצב הגיוסים שלהן: 240 מיליון בשבוע, וגיוס של 360 מיליון מתחילת החודש.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  למה הציבור תמיד טיפש ?
  משה - חיפה 14/02/2016 13:04
  הגב לתגובה זו
  0 1
  הסבלנות תמיד השתלמה.
  סגור