3 כלכלנים מגיבים לתכנית הדיור של כחלון: האם יצליח להוריד את מחירי הדירות?

אלדד תמיר, אלכס ז'בז'ינסקי ושמואל בן אריה מתייחסים לרפורמה: "הציבור יתחשבן עם כחלון אם המחיר לא יירד"
|
(36)
נדל"ן, צילום: Bizportal

הפעם תורו של משה כחלון להכות ב"פטיש ה-5 קילו" – אתמול הציג שר האוצר הפעלתן את השלב הראשון של תוכניתו להרגעת שוק הנדל"ן, אשר בין היתר עסקה בהצרת צעדיהם של משקיעי הנדל"ן על ידי העלאת מס הרכישה והבטחה לשיווק מאסיבי של דירות במסגרת מחיר למשתכן. עוד בלטו בתוכנית הרעיון של פיצול דירות לצורכי השכרה, החזרת דירות ששימשו כמשרדים לייעודן המקורי והצפת השוק בדירות במסגרת "מחיר למשתכן".

"הצעדים שנעשים בראייה קצרת טווח יכולים להסב נזק", אמר אלכס ז'בז'ינסקי, הכלכלן הראשי של מיטב דש ל-Bizportal. "אני חושב שהעלייה במס הרכישה על המשקיעים היא חדה מדיי. 30% מהישראלים גרים בשכירות והעלאת מס הרכישה תגרום למחסור בדירות להשכרה ולעלייה בשכר הדירה, זה עשוי לחזור כבומרנג ולפגוע בכולנו בעוד מספר שנים. בנוסף, הניסיון להוריד את המחירים באמצעות 'מחיר למשתכן' רק יגביר את הביקושים ויגרום לפעולה ההפוכה – עליית מחירים".

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

ז'בז'ינסקי מסביר כי בסך הכול התוכנית טובה בכללותה – "אין ספק שעושים כיום הרבה יותר מאמצים מאשר בעבר. אם לא יצליחו להוריד את מחירי הדירות, איך הם יגיעו לבחירות, אין להם אופציה לא להצליח. חייבים להגדיל משמעותית את היצע הדירות. נשאלת השאלה כמה המחירים יכולים עוד לעלות, ראינו אתמול את הדו"ח של בנק ישראל שהמחיש את הקשיים של העשירונים הבינוניים והנמוכים לרכוש דירה, הגענו למצב שהמחירים יהיו חייבים להתרסן. אם המשק ימשיך לצמוח אז לא נראה התרסקות מחירים אלא עצירה ואולי ירידה ריאלית, אך אם פתאום יעלו ריבית או יהיה משבר כלכלי-בטחוני אז בהחלט קיים סיכון של ירידת מחירים משמעותית".
 
אלדד תמיר, מנכ"ל תמיר פישמן, אמר: "התוכנית מאכזבת מאוד, היא אינה נוקטת ביעדים ומטרות ברורים תוך הצבת לוחות זמנים . לרוב, תוכניות שאינן ברורות,  אינן מדידות וצפויות לא להצליח. תוכנית שמורכבת מכל כך הרבה סעיפים קטנים מכסה לרוב על היעדר מהות".

תמיר ממשיך: "התוכנית אינה מהפכנית, והיא יותר המשך של אותו דבר, ואותם דברים עליהם מדברים כבר הרבה זמן. העלאת מיסים  תגרור לטעמי לעליה במחירים, כל  עוד אין טיפול מהפכני ביצירת היצע גדול ומספק. לכן בסופו של יום, התוכנית כולה תקום וטיפול על היכולת להציף את השוק בכמויות גדולות של קרקעות במקומות הנכונים ובזמן מהיר. כל שאר הסעיפים בתוכנית חסרי משמעות במקרה הטוב, ורוב הסיכויים שכל מה שהם יעשו זה יותר בירוקרטיה ולחצים להעלאת מחירים".

שמואל בן אריה, מנהל השקעות ראשי ישראל בקבוצת פיוניר, אמר: "התוכנית תוביל לסבל בקרב שוכרי הדירות כמובן שיש מחיר גג שהשוכר יכול לשלם, בהתאם לשכר שלו, אז אם שכר הדירה לא יעלה אז תהיה פגיעה בתנאי הדיור - דירות ללא מזגן, לא משופצות, מפוצלות וקטנות. רעיונות הגדלת ההיצע של כחלון נכונים אך חלקיים והמרת משרדים למגורים היא דבר נכון - אבל מדובר במהלכים שיצריכו הרבה עבודה פרלמנטרית והם ייקחו הרבה מאוד זמן. הדבר הכי חשוב הוא - לשחרר כל שנה 30-40 אלף דירות יותר מהכמות הנוכחית. שרון הקים 90 אלף דירות כל שנה בתקופת העלייה, אם ייצרו כמות כזו כל שנה במשך 3 שנים תיפתר מצוקת הדיור". 

בן אריה טוען שתוכניתו של כחלון נותנת פתרונות חלקיים בלבד - "כל זה קורה בזמן ששופכים דלק על המחירים עם הריבית הנמוכה. התוכנית אנמית, מזכירה את הסיפור של מע"מ 0%. תשכחו מירידת מחירים ב-4-5 השנים הקרובות".

תגובות לכתבה(36):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 24.
  המדיניות של ביבי נמשכת העלאת מחיר הדירות
  ליצן 13/06/2015 10:39
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כחלון קיבל הזדמנות לשנות את מדיניות הדיור - קיבלנו תוכנית פושרת שינוי מדיניות זה אומר שהמדינה תמסור קרקע לקבלנים לבניה ובתמורה תקבל דירות לצרכי השכרה לציבור או מכירה כך קופת המדינה לא תתעשר ממכירת קרקעות ההון הדרוש לבניית הדירות יקטן ועלות הבניה תיקטן . כך ניתן לבנות 200 אלף דירות שכחלון הבטיח בבחירות . תוכנית כחלון תגדיל את ההצע 10 20 אלף דירות זה מבורך אך לא יצור שינוי מהותי כמובן שהדתיים ישתלטו על הדירות - כי גפני לא יאשר אף תוכנית ללא פיתרון למגזר הדתי
  סגור
 • 23.
  צריך רק לראות מה קרה באשקלון, בנו המון דירות והמחירים
  שמעון 12/06/2015 18:14
  הגב לתגובה זו
  2 0
  ירדו! הוקוס פוקוס. אבל בעיה\ זה לא מייצר עוד מיסים לממשלה תאבת בצע שרוצה עוד ועוד כסף שהולך לכיסיפ פרטיים. אז צועקים על מסכנות הזוגות הצעירים ודופקים את כולם!!!!
  סגור
 • המחירים באשקלון לא עוצרים וימשיכו לעלות
  ירון 13/06/2015 10:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אשדוד שבקו אווירי של כ 10 קמ עלתה פערי מחירים בין הערים סביב 30 עד 50 אחוז ברור לכולנו שבטווח הבינוני הפער יצטמצם ובהנחת מוצא כי המחירים באופן כללי לא צפויים לרדת אלא לעלות כך שמבחינת מחירים באשקלון צפויה עלייה נוספת ומשמעותית אגב אשקלון כיום באזורים החדשים שלה מהווה אלטרנטיבה ראויה ואף טובה מישובי סביבתה כולל אשדוד היקרה כדאי לבדוק.....
  סגור
 • 22.
  בבי נענע לדפוק את החלשים (ל"ת)
  לוזגרט 12/06/2015 16:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 21.
  השקעה בדירה למטרות פנסיה
  משה 12/06/2015 10:44
  הגב לתגובה זו
  2 0
  בגלל חוסר בטחון בקופות הפנסיוניות החלטתי לרכוש דירה למטרת השכרה. על הכספים שילמתי מיסים נדיבים למדינה. מה רע בכך שמאגר הדירות להשכרה במדינה יתבסס גם על פלח זה??? מה גם שרכישות דירות אל מגדילות את היקף הבניה. נראה לכחלון ויועציו כי לא ימצא אפיק אחר להשקעה לפנסיונרים ואולי לא בארץ??!!
  סגור
 • טען עוד
 • פתח תיקווה
  סרגיו 12/06/2015 22:39
  הגב לתגובה זו
  0 2
  מה שעשות השקעה כול כך מסוכנת ? מי מבטיח לך שתמיד תצליח להשכיר ? את יכול לקבל 5% בבנק בלי לעשות מאמץ רק לדבר אם יועץ ואם תשקיע מחשבה אפשר לעשות יותר . למה להנל כסף בצורה תיפשית כמו לרכוש נכס ??
  סגור
 • 20.
  רק ירידת מחירי הדירות והשירות ב50% תחשב לירידה
  כחלון להתראות בבחירו 11/06/2015 18:52
  הגב לתגובה זו
  0 1
  להביא קבלנים מחו"ל הקבלנים בישראל לא שווים כלום ורק עושקים וגרמו לבועה
  סגור
 • ובאותה הזדמנות להביא גם ממשלה חדשה מחו״ל
  היגיון בריא 11/06/2015 19:47
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כי מחצית ממחיר הדירה זה מיסים שהממשלה מקבלת.
  סגור
 • 19.
  אימפוטנט שלא מסוגל להגיד לביבי לא בנושא הגז יכשל גם כאן
  אדם 11/06/2015 16:44
  הגב לתגובה זו
  0 1
  אין שום ציפיות מכחלון . הפתרון אצל המהנדס גודוביץ - רק מכולות וקארוונים יעשו מהפך ופתרון בדיור !
  סגור
 • 18.
  לאן הולכים כל המיסים האלה?
  מיסים ותכסיסים 11/06/2015 16:16
  הגב לתגובה זו
  3 1
  תמלוגים, מס על הבורסה, מיסי נדלן. ולאזרח עדיין רע את האגרה לא ביטלו עדיין, מע"מ על מים. חשבונות גז מנופחים תשלום קבוע יותר גבוה מתשלום על שימוש בגז. לכו קיביני מט כל בעלי הדירות לא ימכרו את הדירות . מעניין מי צריך לקנות דירה להריסה בתל אביב רמת גן או פתח תקווה.
  סגור
 • 17.
  קודם כל מיסים חדשים-זה יהיה בטוח, אחר כך כבר נראה....
  ככה עושים רפורמה!!! 11/06/2015 15:57
  הגב לתגובה זו
  4 0
  למה תמיד כל תוכנית מתחילה בעוד מיסים!!! אם מרחיקים את המשקיעים ומקטינים את כמות הדירות להשקעה שיתווספו לשוק, מאיפה יגיעו לשוק השכירות הדירות שיחסרו??? לכל שוכר שיאבד את דירתו יהיו אמצעים לרכוש דירה??? לא במיליון ש״ח, בחצי מיליון!!!, יהיה להם כסף לקנות?? הרי יש כאן מי שלא יכול לחסוך אלף שקל בשנה, איך הם ישלמו משכנתא על הלוואה של 500 אלף לדוגמא? הם הריבית ל-30 שנה זה יוצא מיליון שקל. כחלון יעזור להם? יזרקו אותם לרחובות לגור באוהלים!!! ולאף אחד כבר לא איכפת , כרגיל
  סגור
 • 16.
  כחלון אם זה כשלון אתה הולך הביתה בגדול..תוך שנה..ואפה
  חיים 11/06/2015 15:13
  הגב לתגובה זו
  4 0
  דיור ציבורי..צחוק מעבודה.
  סגור
 • 15.
  הקלקלנים יגידו מה שהבוס שלהם אמר להם להגיד,העיקר
  בא 11/06/2015 15:01
  הגב לתגובה זו
  2 0
  שהמשכורת תמשיך לדפוק ,והם יוכלו להמשיך לצוף כמו .....שצף ,זוגות צעירים לא מעניינים אותם .
  סגור
 • כול הכבוד ביבי ,העיקר שפעם היית גבר . (ל"ת)
  בא 11/06/2015 15:28
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 14.
  יעדיפו להשקיע בחו"ל פה הכל יקרוס . כחלון עושה משהו
  המשקיעים 11/06/2015 14:58
  הגב לתגובה זו
  2 0
  עדיף שלא יעשה כלום. רק שישחרר קרקעות ובינתיים שיגביל את המשכנתאות למשקיעים . אז זה כמובן הוא לא יעשה הוא צריך לתת מתנות לבנקים
  סגור
 • 13.
  זאת לא תוכנית דיור זאת תוכנית הגדלת מס והוספת מס ירושה
  תוכנית קח לון יקח 11/06/2015 14:33
  הגב לתגובה זו
  8 0
  באווירה ציבורית נוחה. ביבי התנגד לתוכנית מעמ 0 לא בגלל שהיא גרועה אלא כי יש בה ויתור על כסף. כחלון מביא תוכנית של ביבי כמובן שבה יש הגדלת מסים. מצב שיקפיא במקרה הטוב את שוק הדירות. לא כדאי למכור דירה ולשים כסף בבנק ולקנות אג"ח או מניות ולהפסיד. וגם הטיל מס ירושה על דירות . רק אדיוט ימכור דירות ישלם מס וישים כסף בבנק. המשקיעים עוררו את שוק הנדלן וקנו דירות להריסה .ועזרו למשפרי דיור.כעת הדירות הישנות בנות 2 חדרים ישארו מוזנחות ואפילו ריקות כי אף אחד לא ירצה לקנות אותם. איזה זוג צעיר יקנה בסלמס של מרכז העיר פתח תקווה דירת 2 חדרים להריסה? המשקיעים יברחו. מה שישאר מכל זה רק המיסים של כחלון. שכמובן האזרחים צריכים לשלם על אזלת ידה של הממשלה. הממשלה הזאת מגעילה ונבחרת פעם אחר פעם כולם מחאו כפיים שפגעו בטיייקונים עד שברחו מפה. כ הקנאים חסרי הדירות האיצו בממשלה להטיל מיסים על בעלי דירות, כאילו הם יקבלו את הדירות בחינם או כאילו חשקה נפשם דווקא בדירה מוזנחת בבנין שלא יעמוד ברעידת אדמה. יש המון מיסים ואח" יעברו לחשבונות הבנק . יש סתימת פיות ואחכ ישלחו אתכם למחנה חינוך מחדש. מגיע לכם
  סגור
 • 12.
  מיסים?לא יעזור!רק הגברת ההיצע.וחוק על איסור אחזקת דירה
  טלטל 11/06/2015 14:15
  הגב לתגובה זו
  2 3
  מעבר ל-2 דירות ואיסור מכירת דירות לתושבי חוץ.חייבים להביא חברה סינית שתבנה 2 ערים חדשות כולל תשתיות .ולהקצות לה את הקרקע והמדינה היא שתמכור\תשכיר את הדירות האלה.המימון או ע"י הלוואות מבנקים בארץ או מהלוואות מהבנק העולמי.תוך 25 שנים הדיירים יחזירו את העלות והמדינה תשאר עם הדירות להשכרה.
  סגור
 • אז לא צריך לבנות דירות חדשות? אפשר להסתדר עם מה שיש?
  אנחנו בדרך לארץ נהדרת 11/06/2015 16:19
  הגב לתגובה זו
  1 0
  נקח את הדירות ממי שחסך וקנה וניתן למי שלא חבל ולא קנה ובכל בשם הצדק??? ואחר כך נקח מהחסכונות של מי שחסך בבנק, ונקנה מכוניות לכל מי שלא חסך ואין לו מכונית, ואז תהיה לנו בובה של מדינה...
  סגור
 • 11.
  הזמן אוזל- ככל שרמת המחירים נשארת כך גובר הסיכוי
  א 11/06/2015 14:01
  הגב לתגובה זו
  5 0
  למיתון שיהפוך לחריף ויפרק לגורמים את שוק הנדלן על כל יושביו. אנשים מסתכלים רק על הנדלן ולא על התמונה הגדולה , החוב גדל במהירות מסחררת , זה פשוט טירוף שכולנו נשלם עליו שנים ארוכות. מדינת ישראל לא יכולה להרשות לעצמה את התרחיש הזה - חייבים לעשות כל שניתן כדי להוריד את המחירים באופן מבוקר.
  סגור
 • 10.
  בהחלט מאכזב,הכל תלוי בריבית,השאר קשקוש
  שישקו 11/06/2015 13:54
  הגב לתגובה זו
  4 0
  לא חסר דירות,חסר מכשיר להשקעה עם תשואה הגיונית,ריבית 0 דפקה את השוק
  סגור
 • 9.
  תגידו מה נראה לכם
  בבר 11/06/2015 13:46
  הגב לתגובה זו
  4 2
  שכל שנתיים שלוש יהיו בחירות, אנחנו נבחר באיזה כוכב תורן עם הרבה הבטחות שלא יעשה כלום, ואנחנו רק "נתחשבן איתו בבחירות" ?!? אנשים מתחילים להבין את הבלופים של השלטון, והדור הזה מתחיל להבין איך דופקים אותו ואיך על הגב שלו מנפחים את הכלכלה ה"מוצלחת" שלנו. כשההבנה הזו באמת תחלחל, מה שראיתם ב2011 ובהפגנות של האתיופים יהיה משחק ילדים לעומת מה שיקרה פה.
  סגור
 • 8.
  מגיבים 4, 5, 6, תגובות לעניין (ל"ת)
  אוהב נימוקים רציניים 11/06/2015 13:25
  הגב לתגובה זו
  4 2
  סגור
 • 7.
  חחחחחחחחחחחחח כנסו!
  בדיחה 11/06/2015 13:00
  הגב לתגובה זו
  4 3
  1. הכל תלוי בריבית , תעלה הוא יצליח תרד הוא לא יצליח... 2. אם הריבית תעלה הרבה... הוא יותר מידי יצליח בתוכנית הזו וימוטט את ענף הנדלן והבנקים...
  סגור
 • 6.
  הגברת ביקוש במחיר למשתכן תעלה מחירים? המחיר קבוע מראש!
  כלכלן כורסא 11/06/2015 12:59
  הגב לתגובה זו
  4 1
  הרי במחיר למשתכן, מחיר מטרה, וגם מעמ אפס שבוטל, המחיר מוגדר מראש כבר בתחילת הפרויקט. לא משנה כמה ביקוש יהיה, המחיר לא יעלה. את עודף הביקוש פותרים בהגרלות. בנתיים יש ירידה בביקוש בשוק החופשי הרגיל, כי כולם רצו לקנות במסגרת התוכניות המוזלות. בשוק החופשי ירידת ביקוש תגרום לירידת מחיר. לא ברור לי מדוע ז'בז'ינסקי טוען כך. הדברים שאני כותב הוסברו על ידי יוג'ין קנדל ביוטיוב (כנס מחיר מטרה)
  סגור
 • 5.
  כשרק 37% מהבעיה היא מחסור בהיצע, יש לעצור ביקוש באלימות
  דו"ח מבקר המדינה 11/06/2015 12:52
  הגב לתגובה זו
  6 4
  דוח מבקר המדינה מצטט מחקר של בנק ישראל שקובע, רק 37% מהעליות במחירים זה בגלל חוסר בהיצע. משרד הבינוי מזכיר שלכל משק בית יש כיום פתרון דיור, אחרת הוא לא היה מוגדר "משק בית". רוב הבעיה זה צד הביקוש [כדאיות כלכלית (זמנית) לקנות ביוקר, רק כל עוד הריבית נמוכה + ספקולציות ש"נדלן רק עולה" + אין אלטרנטיבה לכסף]. לכן מוצדק מאוד להקטין ביקוש גם במחיר של הקטנת היצע ואילו הכלכלנים פה מקדשים את ההיצע. הרי גם אם יציפו בקרקע, זה יקח 5 שנים, ויפתור רק 37% מהבעיה! לעומת זאת, מס רכישה של 25% יעיף שליש מהביקושים והמחירים יפלו מייד. הקבלנים הם רק רבע מהשוק, הם לא יוכלו לעצור את מפולת המחירים בשוק היד השניה גם אם יפסיקו לבנות. יש גם להטיל מס רכוש על בעלי 3 דירות. להגדיל את כמות הדירות למכירה. תזכרו - בורסה יודעת ליפול 50% בחודש בלי תוספת היצע של הנפקת מניות. הכל זה כמות המוכרים מול כמות הקונים.
  סגור
 • לא הבנתי איך זה מייצר 90 אלף דירות חסרות? (ל"ת)
  בן אהרון 11/06/2015 13:38
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • אתה מכיר מישהו שגר ברחוב? אז לא באמת חסרות 90 א' דירות
  דודו 11/06/2015 20:59
  הגב לתגובה זו
  1 1
  המספר הזה זה סתם הנפצה של קבלנים. מה שיש לנו זה עודף ביקוש לדירות להשכרה בגלל חוסר האלטרנטיבה בפקדונות. אין שום מחסור בדירות זה הכל שקרים.
  סגור
 • כי הם גרים אצל הסבתא עם ההורים יחד.. חסר! (ל"ת)
  בטח שחסר 12/06/2015 07:48
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • משרד הבינוי הודה שלכל משק בית יש פתרון דיור כבר ברגע זה
  בנצי 12/06/2015 12:49
  הגב לתגובה זו
  1 1
  אלא שלא כל פתרון הוא חוקי - בניה של בתים במגזר הערבי ללא היתר, פיצולי דירות במרכזי העיר, הפיכת מחסנים לדירות במושבים ובקיבוצים וכו' אם באמת היו חסרות דירות בגלל היקף בניה נמוך מאז 2001 (טענות הקבלנים) איך זה שבסוף 2006 ותחילת 2007 מחירי הדירות עדיין היו במגמת ירידה?
  סגור
 • 4.
  הבעיה הבוערת זה מחיר דירות, לא שכר דירה! מס רכישה מייד!
  בובליל 11/06/2015 12:42
  הגב לתגובה זו
  9 7
  יש להעלות את מס הרכישה ל 25% כדי להדיר משקיעים מהשוק לחלוטין. **מי יספק דירות להשכרה? צעירים שקונים על מנת להשכיר ולא לגור בנכס, יש המון כאלה. **האם צריך בכלל עוד דירות להשכרה? לא - כי ללא המשקיעים הקבלנים יאלצו למכור לצעירים, לא משנה כמה חלשה היכולת הכלכלית שלהם. המון משפחות שגרות שנים רבות בשכירות, יוכלו סופסוף לרכוש דירה. הן יצאו מהדירה שהן שוכרות היום, והנה יצרנו היצע להשכרה שעומד פנוי וממתין לשוכרים חדשים. ** ומה אם השוק הפרטי לא ירצה לבנות בקצב גבוה כשאין משקיעים? יש לטפל ביכולת של התאחדות בוני הארץ לשלוט בהיצע. להביא חברות מחו"ל. להטיל מס על מי שמחזיק בקרקע ולא בונה. וגם לתת הקלות כמו שיווק ללא מחיר מינימום, ושיווק במחיר למשתכן (אין שום סיכון יזמי). ** איך יודעים ששכר הדירה לא באמת מזנק ואין ממש מחסור בשוק? מסתכלים על אינדקס שכר הדירה של הלמ"ס, סדרה 120460. לפני 6 שנים האינדקס היה 85.2 והיום 101.3 מכאן רואים שקצב ההתייקרות זהה לקצב הגידול במשכורות בישראל, תופעה טבעית לחלוטין.
  סגור
 • עם כזו קשקשת מה הפלא שאתה הומלס? (ל"ת)
  אמיר 12/06/2015 18:11
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • זה אומר לכל השוכרים יש יכולת כלכלית לרכוש דירה? זו טעות (ל"ת)
  בן אהרון 11/06/2015 13:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  כחלון באמת יותר גדול מלפיד
  אין עתיד 11/06/2015 12:40
  הגב לתגובה זו
  4 5
  לכחלון לקח פחות מחודשיים לאכזב אותנו ללפיד לקח יותר. לפיד תתביש לך...
  סגור
 • 2.
  לפיד היה היחיד שבאמת התכוון לשנות, עובדה שמחירי
  בזבוז של זמן יקר 11/06/2015 12:38
  הגב לתגובה זו
  12 4
  הדיור ב 2014 ירדו בעקבות ההמתנה למעמ 0 .
  סגור
 • 1.
  רק האחרון צודק
  אזרח עצוב 11/06/2015 12:34
  הגב לתגובה זו
  5 1
  תשכחו מירידת מחירים הכל פה קומבינה והיא על הגב שלנו!!!
  סגור
 • אל תדאג ,המחיר ירד אחרת הימין יפול . (ל"ת)
  בא 11/06/2015 15:02
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות