בורסה גרף - הפתרון המושלם גם לשחקני המעו"ף!

כל סוחר מעו"ף זקוק לכלי שיקדם אותו לקראת החלטה טובה
|
אייל גורביץ'

שוק המעו"ף היה מאז ומעולם כזה שמייצר ריגושים אבל גם חידושים. הגירסה החדשה של תוכנת בורסה גרף מציגה שורה של כלים חדשניים וייחודיים אך הפעם לא רק למנתחים הטכניים אלא גם לאלו ש"חיים" על אותיות יווניות, פרפרים, אוכפים או בקיצור - .

מערכת המעו"ף של בורסה גרף (אליה ניתן להגיע מתפריט "נוספים") מציגה בראש ובראשונה תמונת מצב עדכנית ומלאה אודות כל ואופציה. גרף תוך יומי המשלב את תנועת המחירים ומחזורי מסחר בכל דקה, ציטוט בזמן אמת הכולל 3 היצעים וביקושים וכמובן כל הפרמטרים הרלבנטיים לכל אופציה בהם פרמטרי B&S, מדד סינטטי וחזוי (לכל זוג אופציות) ועוד.מה באמת עושה הפוזיציה שלי?

גולת הכותרת של מערכת המעו"ף בבורסה גרף היא האפשרות לבנות תיקי אופציות ולצפות בהתנהגות שלהם בטבלה ובגרף.

במסך המצורף כאן ניתן לראות תיק המורכב מ-4 אופציות שונות. לכל אחת הוזן בנפרד מספר היחידות, הסטטוס בתיק (קנייה/כתיבה) וכמובן מחיר הקנייה. התוכנה מציגה את גרף הפקיעה, גרף תיאורטי המבוסס על שווי ע"פ B&S וכמובן את גרף ההתנהגות התוך יומי. כל סוחר יוכל מעתה לראות בכל רגע איך נראה התיק שלו או איך מתנהגת הפוזיציה שלו לא רק בערכים אלא גם בגרף מחירים תוך יומי על פני ההיסטוריה.איך נראה הפרפר במהלך היום?

וכמובן לא ניתן לעסוק בתחום המעו"ף מבלי להזכיר את המילה הפופולרית כל כך? אסטרטגיות. בורסה גרף מאפשרת לבנות בלחיצת כפתור שורה של אסטרטגיות מוכרות ונפוצות ? מרווח, אוכף, פרפר, קופסה ועוד. לכל אחת מהן ניתן לראות מחיר, לקבל פרמטרים ע"פ B&S וכמובן, שוב, גרף תוך יומי המציג בכל דקה את התנהגות האופציות המרכיבות כל אסטרטגיה שכזו (ביחד ובנפרד).

מי מפחד ממדד הפחד? ואיך נראה יחס עולות/יורדות?

בנוסף ל"משחקים" עם האופציות ניתן לקבל בבורסה גרף שורה של מדדים מחושבים, חלקם מוכרים וחלקם פחות, המאפשרים הצצה מעניינת מזוויות שונות על הנעשה בשוק המעו"ף. מדד הפחד (VIX) שמלמד על התנודתיות באמצעות סטיית התקן, מדד ה-TRIN שמבוסס על היחס שבין המניות העולות והמחזור שבהן אל מול היורדות, יחס PutCall המציין מי "חזק" יותר? כותבי ה-CALL או כותבי ה-PUT .מסך תמונת המצב מאפשר הצצה מהירה לנעשה בשוק המעו"ף ובפרמטרים ייחודיים כגון הסקיו ומדד הויקס.

כל הכלים והמתנדים שבתוכנה דורשים כמובן ידע תיאורטי וניסיון מעשי בתחום המעו"ף, תחום מורכב ומסובך מעט, אולם התעמקות, לימוד והבנה מעמיקה של הכלים בתחום מבטיחים, כפי שאומרים סוחרים רבים, לחצות את הכביש עם עיניים פתוחות ולא סתם להמר על כיוון ועל אופציה.

בורסה גרף ניתנת להורדה לתקופת ניסיון, לפרטים נוספים ולביצוע ההורדה .

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות