הדולר מתחזק, אך "נראה שיחסי הכוחות עדיין נוטים לטובת השורטיסטים"

נתוני התעסוקה שפורסמו ביום ו' בארה"ב תומכים בדולר, שעולה כ-0.2% מול השקל עם פתיחת שבוע המסחר
|
דולר עולה
שבוע המסחר במטבע החוץ נפתח בהתחזקות הדולר מול השקל בשיעור של 0.2% לרמת 3.484 שקלים, זאת לאחר פרסום דוח התעסוקה שיצא בארה"ב ביום ו'. המטבע האמריקני התחזק מול האירו בחדות לאחר פרסום הדוח, שהיה מעט נמוך מהתחזיות.

במחלקת המחקר של FXCM ישראל מציינים הבוקר: "הדולר ממשיך להתחזק ולבנות בעולם ולמול השקל. מדד הדולר נעל שבוע שלישי ברציפות של עלייה והוא נסחר ברמתו הגבוהה ביותר מאז אמצע פברואר. הדולר התחזק בשבוע האחרון הן על רקע שנאת הסיכון והנסיגה החדה יחסית שחתמה את המסחר בשוקי ההון בשבוע שעבר, והן על רקע המשך הציפיות לסיום מדיניות ההרחבה הכמותית של הבנק הפדרלי".

לפי FXCM, "דוח התעסוקה שפורסם בשישי, והצביע על תוספת כמעט 200 אלף משרות במרץ, רק חיזק את ההערכות כי הבנק הפדרלי יבצע כבר בתחילת 2015 העלאת ראשונה שתביא לקיצה את מדיניות הריבית האפסית שמנהל הבנק בשנים האחרונות בעקבות המשבר הפיננסי והכלכלי. העמדה הנוקשה יותר שמציג כעת הבנק הפדרלי מציבה את הדולר ביתרון למול מטבעות מרכזיים כגון האירו והין, כאשר גם באירופה וגם ביפן הבנקים המרכזיים נוקטים גישה מרחיבה יותר. גם בשבוע הקרוב אלה יהיו שני הגורמים שיכתיבו את המסחר בדולר העולמי".

במחלקת המחקר מוסיפים כי "התחזקותו של הדולר בעולם בשבועות האחרונים תורמת ליציבות של הדולר שקל ומונעת ירידה לשפל חדש, ואולם איננו רואים מומנטום ממשי כלפי מעלה, ונראה שיחסי הכוחות בשוק עדיין נוטים לטובת השורטיסטים. הצמד נותר מתחת לרמות ההתנגדות המשמעותיות ב-3.48, 3.50 ו-3.52, ועד שלא נראה פריצה מעלה הרמות הללו לא נוכל לדבר על תיקון משמעותי כלפי מעלה והלחץ על הצמד יישאר גבוה".

גם האירו נסחר בעלייה מול השקל, ונסחר בין הבנקים ברמת 4.774 שקלים לאירו - תוספת של 0.22%. צמד האירו/דולר נסחר ביציבות בשעה זו ברמת 1.37 דולרים.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות