המצע של העבודה-גשר: ככה ניקח כסף מהעשירים ונחלק לעניים

העבודה-גשר רוצה לקחת הלוואות ולחלק קצבאות וגם - לקחת מיסים מעשירים ולתת למובטלים - האם ככה יפטרו הבעיות הכלכליות שלנו? ממש לא
|
(61)
העבודה-גשר
עמיר פרץ ואורלי לוי אבקסיס פרסמו היום את המצע הכלכלי של העבודה-גשר ששם את האנשים במרכז. האמנם? מידת הניתוק של המצע מהמציאות גדולה עד שיש כנראה רבים שהיו מעדיפים שהמיזוג המוזר בין מפלגת העבודה למפלגת גשר לא יעבור את אחוז החסימה.
זו הפעם הראשונה בשיח הכלכלי של מערכת הבחירות הזו שאדם רציני כמו עמיר פרץ נגרר אחרי אורלי לוי-אבקסיס שהצליחה להוציא ממנו את עסקת העשור – רק חבל שהיא עלולה לגרור את מפלגת העבודה אל מתחת לאחוז החסימה.
פרץ עד עכשיו התרכז בנושאים חברתיים ורווחה, והיו לו הצלחות פה ושם. לוי-אבקסיס זכורה מהרעיון הלא מוצלח לתת משכנתאות בשיעור של 90% לזוגות צעירים. המצע הנוכחי הולך רחוק מדי, ומסוכן מדי לכלכלה.
 
המצע של פרץ ולוי-אבקסיס
פרץ ולוי הגו תוכנית כלכלית בעלות של 30 מיליארד דולר ואלה עיקריה:
- הממשלה תבנה 200 אלף דירות.
- חינוך חינם יהיה מגיל אפס.
- שכר המינימום יעלה לכמעט 7,300 שקל.
- קצבאות הזיקנה יעלו ל-6,000 ליחיד ו-9,000 שקל לזוג.
מדהים, איזה כיף לגדול כאן. כבר מגיל אפס חינוך חינם, אם לא מוצאים עבודה, שטויות, נקבל 7.3 אלף שקל, ואם נזדקן אז נזדקן בכבוד בזכות קצבה נאה מביטוח לאומי. אידיליה, אבל מאיפה הכסף? אהה, כאן הבעיה. את התענוג הזה יממנו השניים דרך העלאת מיסים לעשירים.  
 
העלאת מיסים לעשירים – מיהו עשיר?
המס השולי יעלה ל-57% לבעלי שכר של 44 אלף עד 54 אלף שקל. וכן – 65% מ-54 אלף שקל. כמו כן, יוטלו מיסים על משכירי הדירות. זה אולי בבסיס נכון (הרי כל הכנסה/ רווח ממוסה), אבל זה בפני עצמו יגרום להעלאה בשכר הדירה. אז מה הועילו השניים לאלו שבאמת צריכים עזרה, אין להם כסף לדירה, והם גרים בשכירות?
מעבר לכך, המיסים האלו לא יספיקו. לכן, מתכננים השניים להגדיל את החוב. הבעיה הגדולה שחוב צריך מתישהו לשלם. אז פרץ ולוי-אבקסיס לא ישלמו, הילדים שלהם, הנכדים שלהם, ישלמו. מה הועלנו בכך שאנחנו מעבירים חובות לדורות הבאים?
הכוונה של השניים להגדיל את החוב ל-65% תוצר, במקום 61% היום. ההגדלה הזו היא השלב הראשון בתוכנית כשאחריה יוטלו המסים. לא בטוח כלל שהמיסים והחוב שיגדל יממנו על התוכנית של השניים. אך נניח לצורך העניין שכן. התוכנית הזו מלאה בסימני שאלה – מיהו עשיר? למה דווקא מעל 44 אלף שקל תהיה הגדלה של שיעור המס?  
חוץ מזה, איך ממשלת ישראל תבנה 200 אלף דירות? טכנית היא יכולה דרך החברות הבנות, אבל בעולם קפיטליסטי, האם זה המקום של מדינה לבנות דירות לאזרחיה? המדינה הכי לא יעילה, החברות הממשלתיות הכי בזבזניות? אז מה בעצם רוצים השניים, שנקים חברות ממשלתיות ענקיות שהן בעצמם "ישתו", את כל התקציב?  כבר ברור לכל, זה עשרות שנים, שמה שהמדינה עושה עולה ביוקר. צריך להפריט, לא להלאים. 
 
מי יקבל את הדירות ובאיזה מחיר?
איזה מפרט, יהיה בדירות האלו? איפה הדירות יוקמו? מי יקבל את אותן דירות? כמה ישלמו עליהן? טוב אנחנו מבינים שמדובר בהצעה ראשונית, לא מעובדת, אבל גם...לא ישימה. בפועל, כך ראינו כבר עשרות שנים, התוכניות בשוק הדירות נופלות על הפרטים הקטנים.
ככה גם קרה במחיר למשתכן. בתוכנית הזו קיבלו זוגות צעירים בהגרלה אפשרות לרכוש דירות במחיר מוזל והנה אנחנו מגלים כמה תופעות שהתרחשו במקביל: היו כאלה שלא הצליחו גם במחיר נמוך לגייס את ההון העצמי לרכוש דירה, היו כאלה שלא רצו לרכוש דירה שזכו בה באיזורים מרוחקים ממקומות עבודתם ובני משפחתם המורחבת, היו כאלה שחשבו שיקבלו דירה בסטנדרט מסויים, אך אבוי – גילו שאין מתנות חינם.
מנגד, זוגות צעירים בעלי ממון זכו בהגרלות אטרקטיביות של דירות במרכז הארץ – אז למי עזרנו? שוב לעשירים? היו הייטקיסטים שקנו דירה ב-2 מיליון שקל בהרצליה ששווה 2.5-2.6 מיליון שקל. רגע, אנחנו רוצים לעזור למישהו שיכול לקנות דירה ב-2 מיליון שקל? כל הרעיון של "מחיר למשתכן" היה לעזור לאלו שאין להם, לא לאלו שיש להם.
להעלות שכר מינמום – האבטלה עשויה לעלות!  
העלאת שכר מינמום גורמת לתהליך הבא – מעסיקים משלמים יותר לעובדים, הרווח שלהם יורד (במקרה הטוב) או שההפסד גדל (במקרה הרע). כדי לפצות על הירידה, מעסיקים מתייעלים, בין היתר מפטרים עובדים. שוב – זו המטרה ההפוכה של פרץ ולוי-אבקסיס. אבל זה מה שקורה בפועל.
תהליך נוסף שהתרחש אצלנו בעשר השנים האחרונות במקביל לעליית שכר המינימום והטלת פנסיית חובה, היה מעבר למעמד פרילנסרים. בתחילת התהליך, עובדים שכירים שלא היו זכאים לפנסיה החלו לקבל אותה, אבל, מעסיקים שרצו לחמוק מתשלומי פנסיה התנו את העסקת העובד בחשבונית וככה הטילו עליו את תשלומי הפנסיה שלו והנה נוצר מעמד חדש של אנשים (שחלקם באוכלוסייה הולך וגדל) שאין להם שום זכות סוציאלית.
מסקנה – אי אפשר לזרוק מספרים באוויר, זה מסוכן, זה עלול להביא לתוצאה ההפוכה.
אותו דבר לגבי קצבאות הזקנה. זה נהדר להבטיח קצבה גבוהה, אבל זה לא באמת ישים.  בקיצור, זה סבבה להיות חברתי, להיות בן אדם. אבל התוכנית של העבודה-גשר, תייצר הרבה בני-אדם עניים.
תגובות לכתבה(61):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 46.
  גאונים
  יוסף 17/08/2019 09:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הדרך היחידה להביא מנדטים מהימין ולחזק את מפלגת העבודה היא דרכם של מנהיגיה החברתיים. לקחת מהעשירים ולתת לעניים. אם הם יצליחו במסר הם ישיגו עוד מנדטים ויהיו במרכיבי הקואליציה הבאה . זאת המטרה וזה מה שחשוב. כל השאר קשקוש.
  סגור
 • 45.
  Communism is the very definition of failure (ל"ת)
  Liberty Prime 14/08/2019 21:50
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • 44.
  הכותב הזויה
  דש 14/08/2019 15:37
  הגב לתגובה זו
  1 3
  הכל יתכן במחשבה יסודית וכוונה טובה .ראה את המדינות הסקנדביות ! אמת גשר תעבור בגדול את אחוז החסימה .ליכודניק שנוטש !
  סגור
 • תוכנית הזויה ומסוכנת
  אבי 18/08/2019 09:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תוכנית שתדכא את המוטיבציה להעסיק עובדים לגדול ולהתרחב וכמובן ליצור חברות חדשות. מעמיסים על המוכשרים והחרוצים עוד עול של מגזר שלם שאינו מקדם עבודה אלא קצבאות. העלאת תקרת החוב בנוסף למיתון שיגרמו יחסל את כלכלת ישראל
  סגור
 • 43.
  הפסידו הרבה בוחרים , סופם כסוף כחלון !!!!
  הזקן 14/08/2019 11:48
  הגב לתגובה זו
  0 1
  משפחתי תמיד הצביעה להם, המצע הכלכלי יבריח אזרחים רבים והמצביעים מהמעמד הנמוך יצביעו ליכוד, שס
  סגור
 • 42.
  לא רק את הכסף צמד ההזויים יקחו מהעשירים ויחלקו לעניים
  שגיא 13/08/2019 15:39
  הגב לתגובה זו
  7 0
  צמד ההזויים ייקחו גם את הבתים, המכוניות וכל מה שיש בחשבונות הבנק וייתנו לעניים. ובשלב שאחרי זה ייקחו גם את בנות העשירים ויהפכו אותן לשפחות של העניים המסכנים. זהו סוציאליזם אמיתי! הידד!
  סגור
 • שגיא, כל מה שכתבת כאן, זה הפוך על הפוך, את מי מפנים....
  Sassi6 14/08/2019 02:10
  הגב לתגובה זו
  1 3
  את מי מפנים מהבתים בתיקי הוצאה לפועל? למי אין כסף למכונית ובקושי לתחבורה ציבורית? למי מעקלים את חשבון הבנק? אלו בנות נאלצות לעבוד כשפחות ועוזרות בית? תודה
  סגור
 • 41.
  צמד המרוקאים הולכים לבצע' 'קבורת חמור' 'למפלגת העבודה!!
  זלמן 13/08/2019 13:38
  הגב לתגובה זו
  6 2
  סוציאליזם נוסח קסטרו/מדורו/ ואולי סטאלין (השפם זהה...). לא ניראה שהצמד מפוקס על ההווה....!!!!
  סגור
 • כל מילה בסלע, אכלנו אותה בענק עם העליה הזו (ל"ת)
  הזוג המוזר 15/08/2019 17:35
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 40.
  הבטחות לפני הבחירות זה נפלא , אבל אחרי הבחירות המציאות
  חדווה 13/08/2019 13:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אחרת
  סגור
 • מה הקשר ביניהם פרט למקור מהרי האטלס.
  דויד לוי 15/08/2019 17:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מזלם של כצנלסון, בן גוריון, רבין, פרס וכו' שלא עדים למה שקורה במפלגת העבודה
  סגור
 • 39.
  קומוניזם מקולל
  ג'ק 13/08/2019 09:11
  הגב לתגובה זו
  4 0
  ככה הורסים את המוטיבציה והעשייה . מחזירים את המדינה לימי מפא"י, ההסתדרות והפנקס האדום .
  סגור
 • 38.
  רק כלכלת שוק חופשי ותחרותי!לשבור את חסמים!להמשיך בהורד
  עושה שכל 13/08/2019 08:22
  הגב לתגובה זו
  2 0
  ת מסים!
  סגור
 • 37.
  כך נגדיל את את יכולת ההשתכרות של העניים
  לילי 13/08/2019 08:22
  הגב לתגובה זו
  1 1
  1 נקטין את השכר המנופח של עובדי מדינה . 2 נגדיל את השכר המצומק של עובדי מדינה לא קבועים המקבלים שכר רעב . 3 נבטל את הפטורים לנכים עשירים וניתן לנכים עניים . 4 נגדיל את אפשריות התעסוקה של העניים
  סגור
 • 36.
  מאיפה התקציב לכל הטוב הזה? ממיסים מר פרץ?
  עושה שכל 13/08/2019 08:19
  הגב לתגובה זו
  1 0
  וינוגרד כתב עליך שכשר הבטחון היית אידיוט גמור!!! בתור נציגם של העובדים, שהטבתה לדפוק בכל הזדמנות!
  סגור
 • 35.
  העם לא רצה את אורלי לוי ולכן לא עברה את אחוז החסימה
  המפלגה האבודה 13/08/2019 07:15
  הגב לתגובה זו
  5 0
  הכניסו בכח את בנט שקט לוי וכחלון. אנשים שרק מזיקים לעם לא מספיק יחימוביץ שהיתה בעד הלאמת הגז וכיל ובעד העלאת מס הבורסה. טרכטנברג ברח כי הבין שכולם שונאים אותו ואין לו ברירה. לאנשים פה אין פנסיה מאז העלאת המס המניות בשיא הירידות . מה לא הבנתם מנותקים
  סגור
 • טען עוד
 • 34.
  כתבה מגמתית עם הסברים המלמדים עד כמה עובדים עלינו בשנים
  שי 13/08/2019 06:35
  הגב לתגובה זו
  1 2
  כתבה מגמתית עם הסברים המלמדים עד כמה עובדים עלינו בשנים האחרונות.
  סגור
 • 33.
  מיהם עניים? ערבים וחרדים! כלומר אני צריך לעבוד בשבילם
  שאול 13/08/2019 05:58
  הגב לתגובה זו
  15 0
  עד עכשיו הייתי בספק אם צמד הסהרורים פרץ-אבקסיס יעברו את אחוז החסימה, עכשיו אני בטוח שלא.
  סגור
 • 32.
  חברים, אני קראתי כאן את כל תגובות הנגד שלכם - אממה ו...
  Sassi6 13/08/2019 04:34
  הגב לתגובה זו
  1 4
  חברים, אני קראתי כאן את כל תגובות הנגד שלכם - אממה ומה לא צ"ל? לא לשלול את הכל באופן גורף, להלן ארבעה סעיפים טובים כלכלית, כדלקמן: 1 - השוק הפרטי כשל בכמות הנדרשת של התחלות הבניה, במקרה כזה רצויה התערבות ממשלתית זמנית לבנית 200 אלף דירות, בנוסף להתחלות הבניה של השוק הפרטי, זה יגדיל את ההיצע, זה יפתור את מצוקת הדיור של הזוגות הצעירים. 2 - אם יהיה חינוך חינם מגיל אפס, אז גם אימהות חד הוריות תצטרפנה לשוק העבודה, זה יגדיל את התמ"ג, קצבאות הב"ל יצטמצמו, פער ההכנסות תלוי ההשכלה יקטן, בני הדור השני למצוקה יצליחו לרכוש השכלה אשר תשפר את מצבם הכלכלי, זה יגדיל את התמ"ג, קצבאות אבטחת ההכנסה יצטמצמו, כולל מס הכנסה שלילי שזו למעשה קצבה נוספת של ביטוח לאומי. 3 - אם שכר המינימום יעלה ל-7,300 שקל, אז רבים וטובים יחצו את קו העוני, ויתקדמו במעלה העשירונים התחתונים, פער ההכנסות יצטמצם כמקובל במדינות אירופה. 4 - אם קצבאות הזקנה יעלו ל-6,000 ליחיד ו-9,000 שקל לזוג, אז דור הזהב יסיים את חייו בכבוד, ולא נראה עוד את התמונות הקשות של זקנים ליד פחי הזבל.
  סגור
 • השוק הפרטי לי כשל בהתחלות בניה - הממשלה כשלה במתן היתרי
  יובל 13/08/2019 08:09
  הגב לתגובה זו
  4 0
  בניה והפשרת קרקעות. אז עכשיו אותם בירוקרטים שלא מסוגלים לבנות גן ילדים בשכונה חדשה או מחלף ליד שכונה שכבר נבנתה רוצים לבנות את כל השכונה. חחח.... חוץ מג'ובים למקורבים והרבה מס הכנסה נוסף אין כאן כלום. דרך אגב העשירים לא משלמים אף פעם יותר מס. הם שוכרים רואי חשבון יותר יקרים, פותחים חברה בע"מ או עוברים לגור בלונדון. אתה זה שתשלם הרבה יותר מס בשביל דירות פח שתנאי הכניסה אליהם יחייבו אותך להוליד ילד נוסף - ילד עמידר, בדיוק כמו בשנות השישים אליהם רוצה פרץ להחזיר אותנו.
  סגור
 • 31.
  אני מצביע להם נקודה (ל"ת)
  דוד 12/08/2019 23:53
  הגב לתגובה זו
  3 4
  סגור
 • 30.
  לא יאומן
  מני 12/08/2019 23:46
  הגב לתגובה זו
  2 0
  מי שמחזיק את המדינה, את העניים את הפוליטיקאים ואת התקשורת אלה הם מעמד הביניים, שכעת יוגדרו כעשירים - הזוי!!! שכל מי שעיניו בראשו ילך ויצביע. לאוכלוסייה בארץ יותר מדי טוב - כשטוב כלכלית משועממים ורוצים לפרק את מה שקיים בשם ה"שיפור"...
  סגור
 • מני, אתה טועה ומטעה, מעמד הביניים לא יוגדרו כעשירים....
  Sassi6 14/08/2019 01:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  למה ומדוע? כי ממוצע ההכנסה לחודש בעשירון העליון הוא: 38,000 ₪ והעלאת מיסים לעשירים – אך ורק לבעלי שכר של 44 אלף ומעלה בלבד, תודה
  סגור
 • 29.
  מה ציפיתם מבת של דוד לוי,ואחד עם שפם של סטלין (ל"ת)
  עוד בדיחה על דוד לוי 12/08/2019 22:30
  הגב לתגובה זו
  8 2
  סגור
 • דיור
  שלום 13/08/2019 07:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  המדינה צריכה לתת קרקעות לקבלנים שיבנו דיור להשכרה בלבד במחיר שפוי שהמדינה תקבע (כמו כביש 6)החברה הקבלנית היא לשכבה את שכר הדירה ותהיה אחראית על כל בניין שתבנה במשך כ30 שנה ואחרי תקופה זאת הביינים עוברים לרשות המדינה,כך אפשר להלחם בהורדת מחירי שכר הדירה המטורפים.
  סגור
 • 28.
  מצע מזלזל בבוחרים
  העצוב 12/08/2019 19:16
  הגב לתגובה זו
  16 5
  פשוט בושה לחשוב שהעם מטומטם וחי בסרט. באם תעברו את אחוז החסימה עם מצע כזה סימן שיש מספיק מטומטמים וחיים בסרט במדינה. האם באמת מישהו חושב שיכולים לתת יש מאין
  סגור
 • 27.
  כמה שילמו לכתב על כתבה כזאת הזויה?
  מעניין 12/08/2019 18:55
  הגב לתגובה זו
  2 14
  קשה להאמין שיש אתר שהסכים לפרסם את השטויות האלה. והכותב עוד מתיימר להבין משהו בכלכלה.
  סגור
 • ללא ספק הנימוקים שלך שכנעו אותי - שאתה עובד של פרץ-לוי (ל"ת)
  לוי נשלחה ע"י מרצ 13/08/2019 06:23
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 26.
  אורלי ופרץ-מי ישלם את הרעיון ההזוי? הפריירים שעובדים או (ל"ת)
  הזיות 12/08/2019 18:24
  הגב לתגובה זו
  11 4
  סגור
 • 25.
  מה שתיתם לפני שפרסמתם את המצע ההזוי (ל"ת)
  הזיות 12/08/2019 18:23
  הגב לתגובה זו
  11 2
  סגור
 • 24.
  אורלי לוי גמרה את המעט שעוד היה באמיר פרץ למה לקח אותה
  רק כי צריך אישה?? 12/08/2019 18:03
  הגב לתגובה זו
  10 2
  יש פי אלף יותר טובות ממנה ועם הגיון בריא ונשים שתרמו לחברה ולא מתקרבנות וצועקות שוויון ורוצות יותר זכויות על חשבון גברים כמו גיל הפנסיה שמפלה גברים בישראל והוא התערבות בוטה בחיי הפרט ש לגברים שעובדים פיזית ומוכרחים לצאת לפנסיה מוקדם ונותרים ללא קצבה בזמן שנשים ממשיכות לעבוד אחרי גיל 62 5 שנים לפני גברים מקבלות קצבאות זקנה וממשיכות לעבוד מקבלות נקודות זכות יותר מגברים ללא כל הצדקה ובגזל של גברים משרתות פחות שנה בצבא ולא תורמות מספיק בתפקידים פיזיים קשים פטורות מתשלום מזונות עד לא מזמן אך עדיין לא משלמות גועל נפש של מדינה להתחתן בה
  סגור
 • 23.
  כל הכבוד!!!
  אבי 12/08/2019 17:56
  הגב לתגובה זו
  4 16
  לקחת מהעשירים...סוף כל סוף יש משהו שלא מפחד להגיד את האמת..צריך פשוט להכניס את היד לכיס של העשירים ולחק לאלה שאין להם..התוצאה לאפשר לאנשים ליות בכבוד ולעצור התעשרות חזירית וחסרת רסן שגומרת לפער מטורף בין המעמדות בציבור
  סגור
 • כל הכבוד...!!!
  אני 13/08/2019 13:44
  הגב לתגובה זו
  0 1
  ואז העשירים יהפכו לעניים והבטלנים יהפכו ל"עשירים" החדשים...!!!!! כותב נכבד : על בסיס דעות כאלה קורסות מדינות !!!! (מברית המוצצות ועד וונצואלה וקובה).
  סגור
 • 22.
  אני אצביע עבודה-רק לא ביבי-הליכוד היום לוקח תקציבים
  קבלן סיני 12/08/2019 17:54
  הגב לתגובה זו
  6 11
  ומעביר אותם לבעלי חברות. צריך לבנות דיור סוציאלי
  סגור
 • אז תצביע גנץ (ל"ת)
  תום 13/08/2019 13:00
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 21.
  נבחרת החלומות... שלום??
  ציוני 12/08/2019 17:52
  הגב לתגובה זו
  2 2
  סליחה הבלונים הורודים שעפים ותפוצצים באויר (ומצחוק) זה שלכם....? אין ספק שיש כתמיד הזויים שלא מבדילים בין דימיון למציאות... ומצביעים לזה??
  סגור
 • 20.
  כתב בשירות הקבלנים-בושה (ל"ת)
  קבלן סיני 12/08/2019 17:49
  הגב לתגובה זו
  1 2
  סגור
 • 19.
  חבורת מטומטמים
  משה 12/08/2019 17:45
  הגב לתגובה זו
  8 2
  המטומטמים האלה רוצים להחזיר אותנו לשנות השמונים . יהיה פשע להיות עשיר במדינה שהם יהיו בראשה , מאוד מקוה שלא יעברו את אחוז החסימה . פעם חשבתי שרק רוסים יכולים להגיע עם רעיונות חולניים כאלה , אז גם מרוקיים מה שזה אומר שחולים יש בכל עדה
  סגור
 • 18.
  יפה
  תמונה 12/08/2019 17:37
  הגב לתגובה זו
  1 2
  של שלושת המוסקיטרים!
  סגור
 • 17.
  אמיר פרף רובין הוד בתחת שלו שקרן אחת שחיסל את צי הסוחר (ל"ת)
  אמיר פרץ רובין הוד . 12/08/2019 17:27
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 16.
  מצע עם
  מי צריך 12/08/2019 17:27
  הגב לתגובה זו
  2 0
  2 מנדטים?המצע הוא למעשה "עצם" בהיפוך,כלומר "עד העצם"!
  סגור
 • 15.
  אני מרוויח 44000 שח ברוטו ולא מספיק
  רמי 12/08/2019 17:25
  הגב לתגובה זו
  8 0
  תורידו מיסים שהם רוצים נשאר 20000שח אנחנו משפחה של 4 נפשות ועוד 2 שבאים כל סופש רק שכד 5500 שח אוכל 6000 בחודש ארנונה 700 בחודש חשמל 1000 שח בטוחים לרכבים ודלק עוד 1000 בחודש כבר 14000 שח תיקשורת,בגדים ,טיפוח,חופשה,אירועים והנה לכם הלכו עוד 6000 כל זאת בתקווה שאין הלוואות ולמי אין,אז אני נחשב עשיר שאפשר למרר לו יותר את החיים באמת עלובים.להרוויח 20000 בחודש זה בדיוק פחות מזה זה כבר עוול
  סגור
 • עם משכורת כזו
  ג.שמיר 15/08/2019 08:18
  הגב לתגובה זו
  0 1
  זה די חזירות להתבכיין.תחייה יותר בצניעות.
  סגור
 • צודק בהחלט!
  מישהו 13/08/2019 07:54
  הגב לתגובה זו
  2 0
  אני מתכנן אץ החיים בכלכלה נורא נבונה. משכיר דירה כדי שיהיה לי כסף לפנסיה בכבוד. השגתי עבודה בלמעלה מ30 אלף שח כדי שיההו לי קצת מרווח נשימה קשה בצדינה שלנו גם אם משכורות שנחשבות גבוהות. להטיל מסים זה להוריד מהפנסיה ומאיכות החיים. מותר קצת לא להיות משועבדים בצעירותנו ליום שבו מזדקן... באירופה המערבית לא מטילים אץ הדאגה לפנסיה לציבור.
  סגור
 • שמן , תאכלו פחות ;-) (ל"ת)
  וואלה 13/08/2019 00:41
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 14.
  סוף סוף מצע
  אוחנה 12/08/2019 17:09
  הגב לתגובה זו
  5 16
  לאורלי ועמיר חזקו ואמצו .ותביאו עוד רעיונות והצעות...העם מחכה להצעות חכמות שאפשר ליישם ...התחלתם נכון מאד. ליכודניקים חכמים יצטרפו אליכם.
  סגור
 • לתומכי ההזוהים
  ציוני 12/08/2019 18:02
  הגב לתגובה זו
  7 1
  אפשר להוסיף מרצדס לכל פועל כולל ביטוח טסט ודלק חינם. הרי העשירים ישלמו הכל. חחחחחחחחחחחה. זה אפילו לא מצחיק. מאוד מאוד עצוב וילדותי לחשוב על מצע כזה. הנכד שלי בן 5 ממש צחק
  סגור
 • 13.
  רמת גן
  אלי 12/08/2019 17:05
  הגב לתגובה זו
  11 5
  עכשיו לא רק שלא יעברו את אחוז החסימה - לא יעברו את פרומיל החסימה. סוף הסיפור של העבודה !!
  סגור
 • 12.
  ההזויים
  שייקו 12/08/2019 17:04
  הגב לתגובה זו
  13 6
  גבירותיי ורבותיי קבלו את נבחרת ההזויים
  סגור
 • 11.
  תיקחו מהעשירים מבלי למסות את ההון חמור ביותר (ל"ת)
  יוסי 12/08/2019 16:52
  הגב לתגובה זו
  3 1
  סגור
 • 10.
  בואו לירושלים, תיראו איך דוסים וערבים עובדים ב"שחור" (ל"ת)
  ירושלמי 12/08/2019 16:46
  הגב לתגובה זו
  8 0
  סגור
 • 9.
  בטח תקחו 99 אחוזי מס מהעשירים (ל"ת)
  ארז 12/08/2019 16:42
  הגב לתגובה זו
  5 0
  סגור
 • 8.
  הגאון משדרות
  ג'וחא 12/08/2019 16:39
  הגב לתגובה זו
  9 0
  למה 44000 שקל ? כי זה השכר של חברי הכנסת והמדרגה הנוספת לא תחול עליהם
  סגור
 • 7.
  קדימה עמידר ועמיגור! לא ניסו את זה? (ל"ת)
  קצת מציאות 12/08/2019 16:36
  הגב לתגובה זו
  6 0
  סגור
 • 6.
  מפלגת העבודה
  משה 12/08/2019 16:18
  הגב לתגובה זו
  16 2
  מפלגה הזויה שמתפוגגת לתהום הנשיה
  סגור
 • 5.
  בטח מפגרים, תיקחו מהעובדים ותתנו לדוסים ולערבים
  חלם 12/08/2019 16:13
  הגב לתגובה זו
  23 5
  כל בעלי האמצעים יברחו מכאן
  סגור
 • 4.
  קבלו את עמיר פרץ
  דיוויד 12/08/2019 16:11
  הגב לתגובה זו
  8 3
  בתפקיד(אורח) רובין הוד.
  סגור
 • 3.
  ברוכים הבאים לוונצואלה. (ל"ת)
  פז 12/08/2019 16:08
  הגב לתגובה זו
  13 2
  סגור
 • 2.
  אורלי מובילה את פרץ מטה מטה (ל"ת)
  מפלגה מיותרת 12/08/2019 16:05
  הגב לתגובה זו
  19 2
  סגור
 • 1.
  אם לא כך אז כיצד ייפתרו בעיותיה של החברה בישראל ? (ל"ת)
  תל-אביבית 12/08/2019 15:58
  הגב לתגובה זו
  3 14
  סגור
 • שהכסף לא יונפק מחוב ושוק חופשי כמה שיותר
  מומחה לקנוניות 03/09/2019 07:45
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אז יהיה יותר כסף למעמד הביניים ויוכלו לתת תרומות למי שלא יכול לעבוד.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות