גבעת שמואל: אושרה תכנית להתחדשות עירונית בשכונת גיורא

מדובר בהריסה של 22 מבנים ותיקים ובנייה מרקמית בגובה של  10 קומות לצד מגדלים בני 25-30 קומות. וגם, שכונת מגורים חדשה באום אל פאחם תכלול 5,000 דירות

|
הדמיה של התכנית בגבעת שמואל, צילום: פרחי - צפריר אדריכלים בע"מ
הוועדה הארצית לתכנון ובנייה של מתחמים מועדפים לדיור (הותמ"ל), שמטרתה אישור תוכניות נרחבות למגורים בלוח זמנים הדוק, אישרה להפקדה תכנית להתחדשות עירונית בשכונת גיורא שבגבעת שמואל הכוללת 1,700 יחידות דיור.
מדובר בהריסה של 22 מבנים ותיקים בהם 552 יחידות דיור ובניית מבנים בבנייה מרקמית בגובה של  10 קומות לצד מגדלים בני 25-30 קומות תוך שמירה על תמהיל מגוון של יח"ד קטנות וגדולות.
התכנית מתחלקת בין שלושה מתחמים לאורך רחוב הנשיא: מתחם גיורא המיועד לפינוי בינוי ובו משולבים גם שטחים למבני ציבור ותעסוקה, המתחם המזרחי המיועד כקרקע להשלמה ובו מתוכננים מבנים חדשים ושטח ציבורי פתוח, ומתחם נוסף בו מתוכננים מבני מגורים ושטחים למבני ציבור. במסגרת התכנית גם חזית מסחרית רציפה לאורך רחוב הנשיא, גינות פנימיות וכיכר עירונית על הציר המרכזי. 
אום אל פאחם: שכונה חדשה במתחמי איחוד וחלוקה
תכנית נוספת שהחליטה הותמ"ל להפקיד כוללת הקמתן של 5,000 יחידות דיור בשכונת מגורים חדשה באום אל פאחם. מיקומה בדרום מזרח העיר ובסמוך לכביש 65. תמהיל הבנייה המוצע מגוון בגבהים של 9-6 קומות. עוד מוצעים בתכנית שטחי תעסוקה ומסחר בהיקף של 140,000 מ"ר לאורך כביש 65.
התכנית כוללת מתחמי איחוד וחלוקה תוך איזון כלכלי בין בעלי הקרקע דבר במטרה לאפשר את מימושה המהיר. בכך תוחלף תכנית  קודמת שלא כללה איחוד וחלוקה ולכן לא אפשרה את הבנייה מכוחה. כמו כן, התכנית נגזרת מתכנית מתאר כוללנית של העיר שהופקדה בשנת 2016. 
התוכנית קודמה על ידי עיריית אום אל פאחם  ונערכה על ידי צוות הכולל מס' אדריכלים בראשות אדריכל עומרי ילין.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות