בזק תוכל להשתמש בנכס המס ממיזוג yes עד סוף 2020; המניה עולה

רשות המסים הודיעה לחברת בזק כי היא מאשרת לה הארכה של שנה להשתמש בנכס המס
|
(3)
דודו מזרחי, מנכ"ל בזק, צילום: רונן טופלברג

רשות המסים הודיעה לחברת בזק כי היא מאשרת לה הארכה של שנה להשתמש בנכס המס שנוצר בעקבות המיזוג בינה לבין חברת יס. תוקף החלטת המיסוי יהיה כעת עד ה-31 בדצמבר 2020.

לכאורה מדובר בהודעה טכנית, אלא שיש לה משמעות גדולה - בזק בהמשך לרכישת השליטה המלאה ביס, ייחסה חלק גדול מהתמורה לנכס מס. יס היתה עמוסה בהפסדים ובבזק העריכו כי המיזוג בין החברות יאפשר לבזק להכיר בהפסדים אלו. כלומר, בזק הרווחית תוכל לקזז את ההפסדים של יס, וכך להימנע מתשלום מס בסדר גודל של 1 מיליארד שקל. 

אלא שביטול ההפרדה המבנית בבזק (בקבוצה כולה) לא אושר, ולמעשה נדחה מספר פעמים, כך שלא ניתן היה להכיר בהפסדים של יס, ובהתאמה היה ספק אם נכס המס שהוגדר במאזן אכן ימומש. בשלב הראשון רשות המסים הסכימה לאפשר הכרה של הנכס עד סוף שנת 2019, אך במקביל להתפתחויות בבזק - הן מול הרגולטור בנוגע להפרדה המבנית והן מבחינת העברת השליטה בקבוצה, ברשות המס דחו את ניצול ההפסדים הצבורים ביס עד 2020. 

משמעות נגזרת מכך היא שסביר שנכס המס לא יבוטל לחלוטין. 

תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  אין על המנכל שלנו דודו מזרחי (ל"ת)
  בזקי 04/10/2019 08:45
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 1.
  בזק לפני שנתיים - ובזק היום
  חיימיקו - כנסו 03/10/2019 15:24
  הגב לתגובה זו
  7 0
  ייצגנו חברת השקעות גדולה בעשרות מונים מסרצלייט אז בבזק כיוונו לסרצלייט . כאשר בתחילת המכירה סיידוף הציע 1.1 מיליארד שקל על אינטרנט זהב ומתוך בזק שכנעו אותו שהוא יפסיד עד שדחקו אותו החוצה. האחים נוימן הציעו קרוב למיליארד שקל על בי קומיוניקיישנס כמו גם גד זאבי , קרן יורק , ואלשטיין. שלא לדבר על הקרן שאנחנו ייצגנו. את כולם דאגו לנופף במסרים שקריים , מצגי שווא והפחדות מתוך הניהול הבכיר של בזק ושימי לב שמסכום של 1.1 מיליארד שקל בעבור 55% מניות אינטרנט זהב הביאו את המכירה לסרצלייט בסכום של 485 מיליון יקבלו 75% מחברת בי קומיוניקיישנס שזה 20% שליטה בבזק כאשר אלוביץ שלט בקושי ב 10% מבזק כאשר כול הכסף של סרצלייט מובטח באגחים של בי קומיוניקיישנס ואין להם סיכון בכלל. מאז תחילת המשא ומתן לפני שנתיים שער המנייה של בזק עמד על 805 ומאז בזק החזירה וירדה בחוב נטו מעל ל 2 מיליארד שקל שכן היא מרוויחה לפחות מיליארד שקל נטו בשנה ולמרות זאת היא נסחרת בשער של 225 כמעט רבע. דרך אגב את כול ההפסדים האחרונים רשמו בשל הורדות ערך של יאס שנמצאת במינוס 850 מיליון ושל פלאפון 1.1
  סגור
 • פגעת במדויק ויש מסקנה אחת (ל"ת)
  מנתח 03/10/2019 19:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות