מה עשו מנהלי התיקים בחודש אפריל?

בחודש החולף נרשמה תשואה חיובית במרבית המדדים המובילים, מנהלי התיקים הגדילו חשיפה למניות בישראל כנגד הקטנת רכיב האג"ח הממשלתי הצמוד
|
מדד מנהלי התיקים של קבוצת קלי, אילוסטרציה, צילום: Istock
חודש אפריל פתח את הרבעון השני של 2019 במגמה חיובית, כאשר מדדי המניות המקומיים סיימו את החודש בתשואה חיובית בדומה למדדי המניות המרכזיים בחו"ל. מדדי האג"ח בארץ המשיכו להיות חיוביים עם תשואות של כ-1% במדדי התל בונד ושל כ-0.5% במדד ממשלתי כללי. בחודש אפריל, מנהלי התיקים הגדילו חשיפה למניות בישראל כנגד הקטנת רכיב האג"ח הממשלתי הצמוד.
תיקי השקעות בחשיפה מנייתית גבוהה (30%) הציגו את התשואות הגבוהות ביותר בחודש אפריל וגם ב-12 החודשים האחרונים נותרה התשואה הגבוהה ביותר בתיקים בחשיפה מנייתית גבוהה. התיקים המנוהלים בחשיפה מנייתית של עד 30%, המרכזים את מרבית כספי החוסכים (למעלה מ-50%) רשמו תשואה של כ-1.42% בחודש אפריל, התיקים בעלי חשיפה מנייתית של עד 20% רשמו תשואה של כ-1.03%, והתיקים המנוהלים בחשיפה מנייתית של עד 10% הציגו תשואה של כ-0.62% בדומה לתשואה שנרשמה בחודש הקודם (לכתבה המלאה).
מקור הנתונים: מדד מנהלי התיקים של קלי פרימיום

מנהלי התיקים מאמינים בשוק המניות המקומי
על פי אומדנים שנערכו על ידי קלי פרימיום מקבוצת קלי אודות אפיקי התיקים המנוהלים הפופולאריים ביותר, אשר מרכזים את מרבית כספי החוסכים, השינויים המהותיים ביותר שביצעו מנהלי תיקי ההשקעות בעלי חשיפה של עד 30% למניות בחודש אפריל, היו הגדלת רכיב המניות בארץ בכ-2.8% והגדלת רכיב האג"ח הקונצרני הצמוד בכ-1.6%, כנגד ירידה של כ-9.2% ברכיב האג"ח הממשלתי הצמוד וירידה של כ-1.9% ברכיב האג"ח הקונצרני השקלי.
מקור הנתונים: מדד מנהלי התיקים של קלי פרימיום

על פי אומדני קלי פרימיום, השינויים המהותיים ביותר שביצעו מנהלי תיקי ההשקעות בעלי חשיפה של עד 20% למניות בחודש אפריל, היו הגדלת רכיב המניות בארץ בכ-2.8%, ובניגוד לתיקים המנוהלים בחשיפה מנייתית גבוהה, הגדלת רכיב האג"ח הקונצרני השקלי בכ-0.8%, כנגד הקטנת רכיב האג"ח הממשלתי הצמוד בכ-4.5% והקטנת החשיפה לאג"ח ממשלתי שקלי בכ-2.2%.
מקור הנתונים: מדד מנהלי התיקים של קלי פרימיום

הבהרה: חלק מהשינויים בשיעורי החשיפה לאפיקי ההשקעה השונים נובעים מתנודות בשוק, כלומר משינויים פאסיביים ולא בהכרח משינויים אקטיביים שבוצעו על ידי מנהלי התיקים.
מדד מנהלי התיקים של קבוצת קלי מבוסס על מאות תיקי לקוחות קבוצת קלי, המנוהלים על ידי מנהלי השקעות המובילים. התשואות הינן תשואות של לקוחות בפועל במונחי ברוטו בניכוי דמי ניהול ועמלות. התיקים הנבדקים הינם תיקים שלא ביצעו שינוי מדיניות במהלך התקופה הנמדדת וקיימים תקופה מלאה. מדד הייחוס אליו אנו משווים את ביצועי מנהלי התיקים מורכב בחלק האג"חי מדד האג"ח הכללי ובחלק המנייתי פיצול בין מדד המניות ת"א 125 ומדד MSCI AC ביחס של 60%, 40% בהתאמה. תשואות מדדי הייחוס כוללות הפחתות דמי ניהול וכן ניכוי עמלות בשיעור 1.2% שנתי. התשואות המוצגות מתייחסות לתיק ספציפי או לממוצע תיקי השקעות והרכבם אינו תואם בהכרח את הרכב תיק ההשקעות האישי, מאחר שהתיק מותאם לצרכי הלקוח ולטעמיו. אין בתשואות העבר להעיד על יכולתו של מנהל התיקים להשיג תשואות דומות בעתיד.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות