לקראת החלטת הריבית של הפד: הנה מה שחושבים האנליסטים בעולם

החלטת הריבית של הפדרל ריזרב היום עומדת במרכז תשומת הלב של המשקיעים. האנליסטים מנתחים מה עלולות להיות המשמעויות
|
(4)
הפד, צילום: בלומברג
החלטת הריבית של הפדרל ריזרב היום (רביעי) עומדת במרכז תשומת הלב של המשקיעים אשר יחפשו לשמוע פרטים נוספים על איך הפד ייתיחס ליעדי האינפלציה ולתהליך צמצום המאזן.
בזמן שיש לא מעט אי וודאות סביב הנושאים הללו,  נראה כי השווקים אופטימיים וקיימת תחושה בשווקים כי בהירות המדיניות משתפרת לא רק בפד, אלא גם בבנקים מרכזיים באירופה, ביפן ובסין.
עם זאת, ישנן מספר אפשריות למה שעשוי לקרות לאחר החלטת הפד, שתתקיים הערב. הנה מה שהאנליסטים והאסטרטגים הבכירים אומרים לקראת ההחלטה.
UBS       
"לאירו יש מהלכים גדולים וממוצעים גדולים יותר של 0.9% ו-1.2% בהתאמה, בהשוואה לנכסים כמו מדד S&P 500 או תשואות האג"ח ל-10 שנים, כאשר הריבית יורדת. הין היפני גם מגיב על ירידה בריבית, אך במידה פחותה" אומרים ב-UBS. רוב ההשפעה על מניות תגיע לפני ההודעה של הפד. מדד ה-S&P 500 נע בממוצע כ-0.6% בימים של הצהרות הפד".
גולדמן זאקס
גולדמן מחפשת אישור לכך שהנסיגה של וועדת השוק הפתוח של הפד מהידוק התנאים הפיננסיים תמשיך, וזו היא אחת מנקודות המפתח באסטרטגיית החברה שצופה ירידות בשער הדולר בטווח הבינוני.
לדברי האנליסטים של גולדמן, במהלך ארבע תקופות מאז 1980, כאשר הפד שמר על שיעורי ריבית גבוהים יחסית למשך זמן ממושך, "מצאנו שהמניות נטו לביצועים טובים יחסית, אם כי לקראת סוף או תחילת כל תקופה הביצועים נראים מעורבים יותר".
Natixis
המשקיעים עשויים להיות אופטימיים יתר על המידה לגבי יכולתו של הפד לרצות גם את חזית הריבית וגם את חזית המאזן , לדברי האנליסטים של Natixis , שמציינים כי שוק החוזים העתידיים מצביע על כך שהמהלך הבא על הריבית יהיה ירידה.
"היקף התיק של הפד עומד כיום על 3.79 טריליון דולר, לעומת שיא של 4.25 טריליון דולר בפברואר 2017. הקונצנזוס מניח שהוא יפסיק להתכווץ ב-3.50 טריליון דולר", אומרים האנליסטים. "אם הפד לא יאשר את הציפיות הללו, ייתכן שנראה סערה מחודשת בשוק".
BMO שוקי הון
להחלטת הפד יש אפשרות חזקה להיות אירוע בסגנון של "קנה בחדשות, מכור בעובדות" לאור הציפיות היונית מאוד, אומרים ב-BMO.
"מטרתו של הפד היא להמשיך במשטר רגוע"  כתבו האסטרטגים. "וזאת למרות שפגישת הוודעה מייצגת אירוע סיכון פוטנציאלי", הם אמרו, "סביר להניח שכל קפיצה בתשואות האג"ח תתפרש כטעות במדיניות של פאוול".
ג'יי.פי מורגן צ'ייס
מגזרי הסחורות בשוק המניות עשויים ליהנות מהגישה הסובלנית של הפד לגידול באינפלציה, כך כתבו האסטרטגים בבנק ההשקעות. אלה כוללים את הכורים האירופיים, שנהנו מעליית מחירי הנפט והמניות בענף שנהנו מעליית האינפלציה.
לאור זאת, בג'יי.פי מורגן צ'ייס העלו את דירוג הסחורות למשקל תשואת יתר של 2% לעומת הדירוג הקודם שהיה על תשואת שוק. "עודף משקל הסחורות שלנו משמש גם כגידור אינפלציה, לאור השינוי האסטרטגי הצפוי של הפד", הם אמרו.
BNY
"המטבעות לא צפויים להגיב בכבדות על החלטת הפד" אומרים ב-BNY. "כאשר בנקים מרכזיים ברחבי העולם מזהירים בו זמנית מפני סיכונים וקביעת מדיניות לצד היוני של הספקטרום, זה ידרוש מהפד הצהרה מעשית שהקיצוץ בריבית ייראה בעתיד כדי לערער את היציבות שקיימת כיום בשוק המטבעות. אנו רואים בכך סיכון של הסתברות נמוכה".
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  מה תהיה הריבית ?
  הפד מתלבט 20/03/2019 16:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כזו שלא תפיל את הבורסות. בעצם זה לא כל כך משנה. הרי הפד קונה הכול. כן אבל בכל זאת בשביל ההרגשה שקביעת הריבית השפיעה.
  סגור
 • 1.
  בשביל זה צריכים את בלומברג ?
  שטויות 20/03/2019 14:26
  הגב לתגובה זו
  2 1
  התעלמות מוחלטת מנתונים כלכליים...כאילו...יכולה להיות מלחמת עולם...חברות רבות עשויות להיות על סף פשיטת רגל...שום דבר לא משנה...הבורסות ימשיכו לעלות בגלל צעדים טכניים של הבנקים המרכזיים... נו באמת, זה הגיוני?...אין גבול לחוצפה ולזריקת החול בעיניים של אוכלי החינם בארץ ובחול.
  סגור
 • בטח
  א 20/03/2019 15:50
  הגב לתגובה זו
  2 0
  איך תדע מתי לקנות קפה וחיטה ?
  סגור
 • צודק
  ל-א' 20/03/2019 16:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא חשבתי על זה
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות