פרשת 'מחוז ירושלים': התאגיד מפסיק לעבוד עם קודה תקשורת

כך החליטה היום מועצת התאגיד, בעקבות הפרסום על שתילת נשק באחד הפרקים, ומניפולציות נוספות בעריכת התכנית. גם התכנית עם גיא זהר תרד מהאוויר
|
(16)
מציאת" הנשק שהושתל בסדרה 'מחוז ירושלים', צילום: מסך

מועצת תאגיד השידור הציבורי כאן החליטה להפסיק באופן גורף ולאלתר את העבודה עם חברת ההפקה קודה תקשורת, בעקבות הגילויים האחרונים על הסדרה מחוז ירושלים ששודרה בכאן 11. הבוקר (יום ה') קיימה המועצה דיון חירום, יומיים לאחר החשיפה של ניר חסון בהארץ על שתילת רובה M-16 בחיפוש בביתו של תושב מזרח ירושלים, ששודר בפרק התשיעי של העונה.

"מועצת התאגיד רואה בחומרה רבה את השתלשלות האירועים הקשורים בהפקת סדרת הדוקו-ריאליטי 'מחוז ירושלים' וקיימה בירור ודיון מעמיקים בנושא", נמסר מהתאגיד. "כל מה שאירע בפרשה נוגד את מהות תאגיד השידור הציבורי ואת ערכיו הבסיסיים. מדובר בהתנהלות בזויה, הנוגדת לחלוטין את האחריות הגדולה המוטלת על השידור הציבורי ועל העוסקים בו, ונוגדת את ההכרח שבאמינותו. מדובר בבגידה באמון הציבור ובאמון תאגיד השידור הישראלי. בתאגיד אין מקום ואין כל סובלנות לשקרים לציבור ולהפללת אנשים חפים מפשע".

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

עוד נמסר כי "יידע כל מי שעובד למען השידור הציבורי כי עליו להתייחס ביראת קודש לכללי האתיקה. לפיכך הוחלט כי תופסק לאלתר העבודה עם חברת "קודה" באופן גורף, וכי תופסק לאלתר העבודה עם כל המעורבים בזיוף. המועצה בחנה את התנהלות התאגיד ומצאה כי לא היה אפשר לעלות על הדעת כי ההפקה וגורמים במשטרה יבצעו מעשה שכזה ויפעלו בניגוד מוחלט לכללי האתיקה. הסדרה הוסרה מכל פלטפורמות התאגיד כדי למנוע פגיעה נוספת בכל מי שנפגע מהאירועים, והתאגיד יבחן דרכים להגברת הפיקוח על הפקות חיצוניות".

 

כל פרקי הסדרה הוסרו אתמול מהאוויר לאחר הגילויים. כעת להחלטה של כאן יש השלכות על הפקות נוספות של קודה עבור התאגיד: התכנית 'מהצד השני עם גיא זהר' תרד אף היא מהאוויר, תכנית התחקירים 'שטח הפקר' לא תשוב, ותכנית דוקו-ריאליטי נוספת שמפתחת קודה עבור התאגיד, תוקפא. טרם התקבלה תגובתו של הבעלים של קודה תקשורת, רם לנדס.

גורמים בתאגיד אומרים לאייס כי כאן ינסה למצוא פתרון לסוגיית 'מהצד השני עם גיא זהר', כלומר תבחן האפשרות להפיק את התכנית - בשם כזה או אחר - תחת התאגיד או חברת הפקה אחרת. ואולם יש לזכור כי זהר אינו עובד התאגיד, אלא מועסק על ידי קודה, דבר שמקשה במקצת על פתרון זריז לסוגיה.


החשיפה שהציבה זרקור על הדוקו-ריאליטים

כזכור, שלשום חשף 'הארץ' כי המשטרה שתלה רובה M-16 בביתו של תושב מזרח ירושלים, לטובת צילומי 'מחוז ירושלים'. הצבת כלי הנשק במסתור נועדה אך ורק לטובת הצילומים. החיפוש נעשה בביתו תושב שכונת עיסאוויה, סאמר סלימאן התקיים באחד הימים בנובמבר 2018 בשעות לפנות בוקר, ושודר בפרק התשיעי בסדרה. בסדרה נראה אחד השוטרים אומר כי בבית בו נערך החיפוש (ביתו של סלימאן, א"כ) נמצאה "מנהרה שלא הייתה מביישת את החפירות בעזה". בהמשך השוטרים מברכים זה את זה על מציאת הנשק, שכאמור הייתה סצנה מבוימת.

עם סיום החיפוש, קיבל סלימאן מהשוטרים "דו"ח חיפוש" בו נכתב כי "לא נתפס דבר", כאשר המטרה הייתה כאמור לתת לו הוכחה כי אינו חשוד בדבר. אלא שלאחר השידור, זיהו שכניו של סלימאן אותו ואת ביתו, והוא חושש כעת כי ייחשד בפעילות עבריינית-חבלנית או לחלופין, כמשתף פעולה עם ישראל.

לאחר הפרסום התקיימה שלשום ישיבה בהולה בין הבעלים של קודה רם לנדס למנכ"ל התאגיד אלדד קובלנץ וסמנכ"לית הטלוויזיה טל פרייפלד. באותה פגישה סוכם כי לנדס יבדוק את הטענות ויגיב עליהם עד היום. היום כבר הוחלט כאמור כי סצנות נוספות ייבדקו. בתאגיד חששו שיש סצנות נוספות שפוברקו. אתמול סיפק לנדס דוח ביניים לאחר שנבדקו פרקים נוספים, עם חשד לעוד 2 סצנות בעייתיות. לנדס גם הפיל את האשמה על 2 במאים של הסדרה, וטען בדוח כי אחד מהם כבר אינו עובד בקודה, והשני יוזמן לבירור כשיחזור מחו"ל.

בתקופה האחרונה עלתה סוגיית הדוקו-ריאליטי לדיון במועצת תאגיד השידור הציבורי, בלי לדעת שהדבר יתפוצץ בהמשך, אותן עריכות מניפולטיביות בפורמט כזה של ריאליטי. גורמים במועצה רצו עוד לפני שהפרשה התפוצצה, להוביל מהלך להפסקת שידורו של פורמט כזה בכאן 11, ונראה כי כעת הקרקע מוכנה לכך.

אגב, ישנה אפשרות כי הפרשה הנוכחית תוביל את התאגיד לדרוש מקודה פיצוי כספי, לאחר שלדעת התאגיד לפחות בכל הנוגע לסצנה הספציפית עם שתילת הרובה בביתו של סלימאן, הדבר אינו עומד בסעיף בחוזה בין הצדדים כי על חברת ההפקה לעמוד בכללי אתיקה עיתונאיים. כבר שלשום מסרו בכאן בין היתר כי "כל בתי ההפקה העובדים עם התאגיד, בהם קודה, חתומים על חוזה המחייב עמידה בכללי האתיקה, על פי כל דין. אם יימצא כי יש שמץ של אמת בטענות החמורות, המקרה יטופל בהתאם". במקרה קיצון, הסוגיה הנוכחית עוד עשויה להגיע לערכאות משפטיות.

תגובות לכתבה(16):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 12.
  איזה כיף: הזדמנות לתעשיה להתחסד!!
  oferdesade 11/08/2019 08:13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כאילו כולם טהורים, כולם צדיקים. כולם יודעים את התורה. כמעת הזדמנות טובה כמו כשפוליטיקאי מהימין אומר משהו לא "מוסרי". כאילו כולם מוסריים, טובים, אוהבי אדם. filth
  סגור
 • 11.
  להלן שמות האנשים
  אני 10/08/2019 22:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שמצדדים בלנדס. לגזור ולשמור : שירה מרגלית, אלעד קופרמן, חיים שריר, יואב פרץ, צפריר קוחנובסקי, טמירה ירדני, אפרת דרור, ירון ליכטנשטיין, אסף גיל, יואב גרוס, שי נשר, חיליק שריר, אמנון ברקאי,אראל סג״ל, קובי אריאלי, שילה דה בר, יוסי ורשבסקי, ינון מגל, דנה ספקטור, רן שריג, מודי פרידמן וצביקה הדר
  סגור
 • חסידי ניגודי העניינים ונתיני לנדס. ממש "גילוי נאות"בושה (ל"ת)
  רשימת הצבועים 11/08/2019 09:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 10.
  מי שונה את המניפולציה, שיבושם לו. לכל הפקה אוטסורס יש ר
  מנחם 09/08/2019 07:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הרפרנט מטעם התאגיד יודע מעודכן ומעדכן על כל פיפס. ידעו הכל. מופע הצדקנות בכיכובם של קובלנץ ולנדס פטתי. לנדס, משמיד רשות השידור ומקים התאגיד, שמשתכר מעל 50 מיליון ש"ח בשנה מהתאגיד, יצר את ההצגה וכולם רוקדים סביב. מי שמתפטה להאמין להצגה, פרייר.
  סגור
 • 9.
  חברה פח שמתייחס לעובדים כמו זבל
  עמי ט 09/08/2019 00:19
  הגב לתגובה זו
  3 0
  מצוין תאכלו את מה שבישלתם. לרגע אין רחמים עליכם. זה סופו של כל בלון. מאחל שתסגרו
  סגור
 • טען עוד
 • 8.
  תשמעו עובדים עלינו
  יוצר חופשי ותמים 08/08/2019 19:45
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אחרי המיקרה הזה אפילו אני הבנתי שיש אכן חונטה. היא באמת משנה מציאות ובאמת יש קשרים משפחתיים הדוקים בין התקשורת לבית המשפט והכל על חשבון כסף ציבורי. לא יתכן שלכל מגיש או מפיק יש אבא בכיר, היום סיפרו לי על אמנון נוייבך וקרן נוייבך ביתו. באמת מדינת עולם שלישי מושחתת. משהו מאוד מאוד מקולקל בכלבי השמירה שלנו. ברור לחלוטין שיש פה 2 קבוצות. מצד אחד אליטה קטנטנה של 10-20 משפחות שחולשות על תחומיי המשפט, האקדמיה, הפרסום והתרבות ועליהם החוק איננו חל. ומולם עומד ציבור שלם, יש לו רוב בממשלה ובכנסת, אולם הוא חסר כל כח כלכלי או ציבורי. משפחות אלו השתלטו על המוסדות הציבורים בתחומים הנ"ל ובעצם אנו משלמים מיסים עבורם. להלן ציטוט של אהרון ברק "בית המשפט העליון הוא משפחה, אי אפשר להכניס מישהו מחוץ למשפחה לתוכו". להזכירכם משהו על משפחתו של ברק, חתנו האחד הוא השופט המושחת דן כהן. חתנו השני הוא המפיק אשר אחראי לפיאסקו הנוכחי. אדון רם לנדס. על הקשר הכלכלי בין לנדס לבנו של אלי זוהר נודע לי היום לראשונה. סקר אחרון הראה אמון של פחות מ30 אחוז בתקשורת. זהו, נשארו רק 30 אחוז שמוכנים להמשיך. game over.
  סגור
 • 7.
  איך שגלגל מסתובב לו
  לנדס 08/08/2019 18:34
  הגב לתגובה זו
  6 0
  לנדס הוא זה שעמד בראש הועדה שסגרה את רשות השידור, והופ, עם תחילת שידורי התאגיד זכה להפיק עבורם סדרות. כאילו שלא שמעו שם על ניגוד עיניינים.
  סגור
 • 6.
  גיא זהר כישלון מביך פתטי, משעמם מיותר (ל"ת)
  תקציבאי 08/08/2019 16:27
  הגב לתגובה זו
  5 2
  סגור
 • 5.
  הגולם קם על יוצרו . לנדס לפח וחסל (ל"ת)
  ח ח ח ח 08/08/2019 16:26
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 4.
  קודה מפילים על הבמאי????
  אמיר 08/08/2019 15:21
  הגב לתגובה זו
  8 0
  כל מי שמכיר את רם לנדס ועמי טיר יודע שאין קאט שהם לא עוברים עליו, זה בזוי שהם מפילים את האחריות על הבמאי, השוק הזה מטונף ורקוב עד היסוד ויש כבוד בתגובת התאגיד שלא מטייח ולא ממצמץ ומבהיר שיש מחיר לחלטורה ולזיוף.
  סגור
 • קודה והתאגיד
  נגעל 08/08/2019 17:42
  הגב לתגובה זו
  6 1
  הסבירו לי לעומק את הנושא של חברת ההפקה המדוברת. מסתבר שהמפיקה שם היתה שכירה שלו קודם, יש לו תזרים הפקה של מיליונים בשנה מהרגע שהתאגיד הוקם. אף אחד, מסתבר, לא פיקח עליו ולא העיז לבקר אותו. למה? הבנתי שהוא נשוי לבת של אהרן ברק ובעל מהלכים רבים. אולי ביבי צודק בכל זאת.
  סגור
 • 3.
  לנדס נגד לנדס. האומנם? (ל"ת)
  כסת״ח 08/08/2019 14:40
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  הכל תרגיל יח"צ עלוב של התאגיד כדי להרחיק מהם כל אשמה.
  A 08/08/2019 14:29
  הגב לתגובה זו
  9 2
  אבל זה שטויות. א' הם אשמים בדיוק כמו קודה והמשטרה, ב' הם לא ינתקו שום קשר עם רם לנדס. אין לי ספק בכך. אחרי חודשיים הכל ישוב לקדמותו. שקרנים
  סגור
 • סביר להניח שלתאגיד באמת לא היה חלק בתרמית הזאת
  בני 08/08/2019 16:06
  הגב לתגובה זו
  2 2
  הם רק רוכשים את הסדרה, הם לא מעורבים בהפקה השוטפת. מה שכן, מסכים איתך שזה כנראה מס שפתיים. מוציאים הודעה נזעמת והחלטית, עכשיו ייתנו לאבק לשקוע ותוך כמה שבועות, אחרי שכולם כבר יעברו לשערוריה התורנית החדש, יחדשו את החוזה מול קודה תקשורת.
  סגור
 • בשביל זה יש רפרנט. הם אמורים לדעת הכל (ל"ת)
  מנחם 09/08/2019 07:53
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • 1.
  אין שום סיכוי שזה יקרה! שקר וכזב כמו הרבה דברים בתאגיד
  ענת 08/08/2019 13:22
  הגב לתגובה זו
  9 3
  אני באופן אישי לא מאמינה לאף מילה שלהם. כך גם יהיה הפעם, משחקים אותה אנשים ערכיים ומוסריים אבל בעצם הם רחוקים מלהיות ערכיים ומוסריים. יחכו שבוע שבועיים עד יעבור זעם וימשיכו יפה מאד ביחסי הגומלין עם קודה ועם רם לנדס. יד רוחצת יד. שני הצדדים לא ייתנו ליחסי התן וקח הללו להסתיים, היו סמוכים ובטוחים. מדובר בשחיתות נטו!
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות