מדד קבלני הבנייה בארה"ב עלה באוגוסט לכדי שיא בשנת 2016

 | 
(1)
נדל"ן אמריקני
הירידה במלאי הבתים הזמינים לרכישה ממשיכה לזרוע אופטימיות בקרב חברות הנדל"ן בארה"ב. בחודש אוגוסט סנטימנט הקבלנים עלה בשתי נקודות מ-58 ל-60 נקודות, לאור העובדה שבקרוב יצטרכו להאיץ את קצב בניית הבתים במדינה לאור הביקוש העולה. 
"בטחון הקבלנים ממשיך להיות גבוה, בעוד שאר הכלכלה מצביעה על צמיחה נמוכה. אם כי הדיווחים על עלייה במספר המועסקים מעודדת את תחום הנדל"ן. הירידה בעלויות המשכנתא לצד המשך התחזקות שוק העבודה ימשיכו לתמוך בסקטור".
בפירוקו של המדד ניתן לראות כי לא כל המרכיבים היו חיוביים. המכירות העכשוויות ממשיכות לגדול (65 נק') והמכירות העתידיות גם הן נותרות גובהות (67 נק'). אם כי כמות הרוכשים ממשיכה להיות חלשה ואף מציגה ירידה לכדי 44 נקודות.
העלייה במחירי הנדל"ן בשלוש השנים האחרונות הביאו את מחירי הבתים לאותה רמה שבה נמצאו בטרם התרחש משבר הסאב פריים במדינה. אותה העלייה מפחיתה בהשלכות הירידה בתשלומי המשכנתא וגורמת לירידה במתעניינים ברכישת בתים. 
62% בלבד מכמות הבתים שנמכרה ברבעון השני של השנה הייתה בתחום היכולת הכלכלית של בעלי ההכנסה החציונית במדינה (65,700 דולר בשנה). מדובר בירידה של 3% אל מול הרבעון שעבר.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  האורקל מאותת
  כלכליסט 15/08/2016 20:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  העלאת הריבית מתקרבת במהירות . קנו עכשיו מניות של הבנקים והפיננסים .
  סגור