בעקבות הירידה בריבית: זינוק של 7% בביקוש למשכנתא בארה"ב

 |  (1)
רצים לבנק
הביקוש למשכנתאות בארה"ב ממשיך לעלות. הדיווח על צמיחה נמוכה ברבעון השני של השנה בארה"ב הוריד בשבוע האחרון את הציפיות להעלאת ריבית בשנה הקרובה. בתוך כך ירדה גם הריבית על משכנתאות במדינה. אותה ירידה נתנה את אותותיה בשוק הנדל"ן המשתקם של ארה"ב ובתוך כך נרשם זינוק שבועי בשיעור של 7% בקרב מבקשי המשכנתא.
בד בבד עם העלייה במבקשי המשכנתא, בשבוע האחרון נרשם גם זינוק בשיעור של 10% בקרב מבקשי ממחזרי המשכנתא. נציין כי לצד הדיווח על צמיחה נמוכה ברבעון השני, נתוני התעסוקה המצויינים של חודש יולי לא השפיעו באופן חד על מבקשי המשכנתא (עלייה בתעסוקה מאיצה את העלאת הריבית בארה"ב).
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
27% ממבקשי מחזור המשכנתא היו בקשות ממשלתיות. הריבית הקבועה על המשכנתא ל-30 שנה ירדה לכדי שיעור של 3.65% מ-3.67%.
 
לצד הירידה בעלויות המשכנתא, ממשיכה להירשם התאוששות במחירי הנדל"ן במדינה. מחקר שפורסם בסוף יולי קבע שבחודש יוני האחרון המחיר הממוצע של הבתים בארה"ב הגיע לכדי 231 אלף דולר. מדובר על עלייה שנתית של 9% ועלייה של 1% מהחודש הקודם. מדובר במחיר שגבוה מהשיא שנקבע בשנת 2005 כאשר המחירים הגיעו לכדי 228 אלף דולר.
נזכיר כי בשנת 2006 החלו להתגלה סימני המשבר הנדל"ני שכונה משבר הסאב פריים. המשבר גרם להתמוטטות מחירי הנדל"ן במדינה ואיים לסחוב את כל הכלכלה לכדי משבר בעקבותיו. 
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  כרגיל העדר קונה כשכבר יש בועה
  אלי 10/08/2016 16:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  היתרון בארה"ב שאם לא עמדת בתשלומי המשכנתה אתה מוסר את המפתחות והמשכנתה נעלמת, בישראל גם יקחו לך את הדירה וגם תמשיך לשלם את הפרש המכירה ע"י הבנק, האמא של הסיוטים.
  סגור