שת"פ: תעשייה אווירית ואמבראר משיקות מטוס משימה חדש

מטוס המשימה החדש - P600 AEW - מסוגל לספק תמונה אווירית מעל שטחים עצומים באמצעות ניטור הפעילות האווירית מעבר לטווח הכיסוי של המכ"מים הקרקעיים
|
(2)
התעשייה האווירית AEW, צילום: התעשייה האווירית

התעשייה האווירית מדווחת כי חברת הבת אלתא מערכות וחברת אמבראר (Embraer Defense & Security), חתמו היום (ג') בסלון האווירי בפריס על הסכם אסטרטגי לשיתוף פעולה להשקת מערכת אתראה מוקדמת מוטסת P600 AEW.

על פי הדיווח, המערכת נועדה להתחרות במגזר חדש של שוק מערכות האתראה המוטסות (AEW) המבוססות על פלטפורמת super midsize מתקדמת של מטוס העסקים הסילוני Embraer Praetor 600. החיישן העיקרי של ה-P600 AEW הוא הדור הרביעי  של מכ"ם (Digital Active Electronically Scanned Array) בעל יכולות משולבות של זיהוי עמית-טורף (IFF).

בשיתוף פעולה זה תספק אמבראר את הפלטפורמה האווירית, התמיכה על הקרקע, מערכת התקשורת ואת האינטגרציה במטוס ואילו אלתא תספק את מכ"ם AEW, מודיעין אותות (SIGINT) ומערכות אלקטרוניות אחרות וכן את אינטגרציית המערכות.

בתעשייה האווירית מציינים כי ה-P600 AEW פונה לשוק צומח של יכולות מודיעין, תצפית וריגול (ISR) במדינות הזקוקות לפתרונות בר-השגה, עתירי ביצועים וגמישים למשימות ביטחון והגנת המולדת. ה-Praetor 600 הוא מטוס המנהלים בעל הביצועים הטובים ביותר בקטגוריה שלו. הוא מציע טווח טיסה בין יבשתי ויכולת יוצאת דופן לנשיאת מערכות, זמינות ואמינות גבוהה, גמישות תפעולית מעולה ועלויות נמוכות לאורך מחזור החיים. יחד עם טכנולוגיית המכ"ם המתקדמת של אלתא, ה-P600 AEW מציע ביצועים גבוהים ויכולות מתקדמות אשר עד לאחרונה היו זמינות רק בפלטפורמות גדולות הרבה יותר.

ה-P600 AEW מסוגל לספק תמונה אווירית מעל שטחים עצומים באמצעות ניטור הפעילות האווירית מעבר לטווח הכיסוי של המכ"מים הקרקעיים. הוא מסוגל לבצע משימות שונות כגון הגנה אווירית, התראה מוקדמת, שליטה ובקרה יעילה על מטוסי קרב, הגנה טריטוריאלית ובקרה ימית. בנוסף, ניתן להגדיר את ה-P600 AEW עם מגוון רחב של מערכות התראה ובקרה אווירית, לרבות הדור הרביעי של מכ"ם AEW, יכולות IFF אזרחיות וצבאיות, מערכות מודיעין אותות (ESM/ELINT) עם יכולת התראה כנגד מכ"מים עוינים (RWR), מערכת שליטה ובקרה, חליפת תקשורת מקיפה הכוללת חיבורים לרשתות נתונים ולוויין, וחליפת הגנה עצמית (SPS).

חליפת תקשורת כוללת מאפשרת העברת נתונים ותקשורת לוויין לפעולות מעבר לקו הראייה ומבטיחה תאימות הדדית לכוחות ברית. יכולות לוחמה מבוססת רשת (NCW) הופכת את ה-P600 AEW לחלק מרשת טקטית. מערכת מתקדמת להגנה עצמית (SPS) מבצעת את איתור האיומים הפוטנציאליים ומפעילה גל אמצעי תמיכה אלקטרוני לפי הצורך.

"המטוס מספק ביצועים מעולים וגמישות שמתורגמת למערכת בעלת הערך הטוב ביותר בקטגוריה" אמר ג'קסון שניידר, נשיא ומנכ"ל Embraer Defense & Security. "הוא ניתן התאמה בקלות בכדי לתת מענה לצורכי הלקוח ומסוגל לבצע מגוון רחב של משימות בדרך יעילה וחסכונית מאוד".

יואב תורג'מן, מנכ"ל אלתא וסמנכ"ל התעשייה האווירית: "כחלק מהאסטרטגיה החדשה של החברה אנו מגבירים את שיתופי הפעולה עם גופים בינלאומיים עסקיים, תוך שימוש בידע ובטכנולוגיה שנצברו במשך עשרות שנים בפעילות החברה בתחומי התעופה הביטחון והחלל. אלתא מובילה כחלוצה במערכות התראה מוקדמת המוטסות על מטוסי מנהלים וכיום מציעה יכולות AEW עבור צרכים גלובליים גדלים ומשתנים. השותפות עם אמבראר מאפשרת לנו להיכנס למגזר שוק חדש עם מערכת ברת-השגה להתראה מוקדמת המוטסת במטוס מנהלים בינוני".

תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  חברה מגעילה
  תות 01/07/2019 20:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חרא של חברה עם אנשים תת רמה! מתוך ניסיון
  סגור
 • 1.
  האם העברת טכנולוגיה לצרפתים , היא מהלך חסר סיכונים ?
  חיים 18/06/2019 17:32
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הצרפתים , החברים הקרובים לאיראנים , הרבה משהם חברינו , לא ימכרו תמורת בצע כסף ואפילו חינם , את סודותינו לאיראן ? אני מתקשה לסמוך עליהם.... למדנו מה טיבם .
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות