לקראת אישור מחר: קריטריון כושר השתכרות כזכאות לדיור ציבורי

ועדת השרים לענייני דיור צפויה לאשר מחר את הכנסת קריטריון כושר ההשתכרות כזכאות לדיור ציבורי
 |  (2)
חרדים
ועדת השרים לענייני דיור צפויה לאשר מחר (ב') לראשונה, הכנסת קריטריון מיצוי כושר השתכרות כזכאות לדיור ציבורי. בכך מאמצת הממשלה את המלצות וועדת טרכטנברג בנושא.

בוועדת השרים מוסרים כי הכנסת הקריטריון תעודד חרדים לעבוד ולשרת בצבא. חרדים שיבקשו לקבל עדיפות לסיוע בדיור למשתכן, יאלצו להוכיח מיצוי כושר השתכרות לפי התנאים הבאים:
110% לשני בני הזוג בשנת 2013
120% לשני בני הזוג בשנת 2014
125% לשני בני הזוג בשנת 2015

שינוי נוסף הוא הפחתת הניקוד בגין ותק בנישואין. עד היום ניתן היה לצבור עד 70 נקודות בגין "ותק בנישואין" (7 נקודות על כל שנה, עד 10 שנים). מעת אישור ההצעה, יופיע ותק בנישואין כקריטריון לציבור הכללי שבו ניתן לצבור עד 20 נקודות. לציבור החרדי ותק הנישואים אינו קריטריון.

כמו כן, יבוטל היתרון שהיה למשפחות מרובות ילדים (45% מהדירות למשפחות בעלות 3 ילדים ומעלה). למשפחה מרובת ילדים תהיה זכאות כמו למשפחה עם 3 ילדים. במקומות בהם יישמרו מכסות דיור לציבור הכללי ולציבור החילוני, מיצוי כושר השתכרות יהיה תנאי סף שבלעדיו לא תהיה זכאות כלל.

בנוסף ובכפוף לאישור ועדת השרים, ייושם לראשונה חוק הדיור הציבורי מאז נחקק בשנות ה- 90. החוק יאפשר לאוכלוסיות החלשות בישראל להפוך את המקום בו גרו כל חייהם לבית.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  ללא תועלת
  מוטי 01/07/2013 07:15
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ומה תעשה יש עתיד אם החרדי יעבוד חלקית רק כדי לזכות בדיור? צריך לכתוב קריטריון פשוט, ”מי שלא עובד בשבת לא יהיה זכאי לכלום” , לחלופין , אפשר לכתוב; מי שלא נוסע בשבת לים, ןהכי פשוט זה לכתוב במלים ברורות; אין דיור לחרדים! אפשר להתנות בגילוח הזקן,או בקנית מזון ברשת טיב טעם, אם לא ייעשה כך צצביעי לפיד יהיו מאוכזבים!
  סגור
 • יופי, שיעבוד חלקית !
  אמיל 01/07/2013 09:08
  הגב לתגובה זו
  0 1
  בעתיד אולי ישקול לעבוד מלא. אני אגב לא נגד הקריטריון של ותק בנישואין, רק שצריך לספור מגיל 25 , כי עד גיל 21 ממשרתים בצבא ואח"כ לומדים 3-4 שנים.
  סגור