חריש לכולם: ביהמ"ש מחק את עתירת החרדים שדרשו לפסול את המכרז

ביהמ"ש המחוזי בחיפה קבע כי שיקול הדעת שהפעילה ועדת המכרזים בהחלטת הפסילה הייתה ללא דופי
|
(2)
בנייה נמוכה

כישלון לוועד הדיור החרדי בחריש - לאחר שבית המשפט המחוזי בחיפה דחה את בקשת ועד הדיור החרדי לצו מניעה בענין חריש, מסר היום בית המשפט על מחיקת עתירתם לפסילת תוצאות המכרז.

נזכיר כי בחודש ינואר פסלה ועדת המכרזים של מנהל מקרקעי ישראל 12 הצעות של קבוצות חרדיות במכרז להקמת 4,634 יחידות דיור במקום לאחר שנטען שתיאמו את הצעותיהן.

מדובר בהמשך לפרסום הראשון של Bizportal מחודש נובמבר, לפיו הועלו טענות שוועד הדיור החרדי יצר קרטל בין כל העמותות החרדיות . קבוצת חריש הירוקה פנתה לוועדת המכרזים מחוז חיפה לביטול המכרז מחשש להתנהלות פסולה של תיאום העמדות.

הקבוצה טענה ש "הוקמו 13 עמותות חרדיות אחת אחרי השנייה, כולן נרשמו אצל אותם עורכי הדין ואותם רואי חשבון בתאריכים 22 באוקטובר ו-28 לאוקטובר וקיים חשש שוועד הדיור החרדי יצר קרטל בין כל העמותות, אנחנו פונים למנהל מקרקעי ישראל לבטל את המכרז."

ועד הדיור החרדי הגיש עתירה מנהלית ובקשה לצו ביניים בבית המשפט המחוזי בחיפה. בעתירה טענו ועד הדיור כי התנהלותם היתה ללא דופי וכי הם עמדו בכל הגדרות המכרז. עם זאת, טענתם לא שכנעה את השופטת למלשטרייך אשר ציינה ששיקול הדעת שהפעילה ועדת המכרזים בהחלטת הפסילה הייתה ללא דופי.

"ועדת המכרזים בעניין זה ביצעה עבודה יסודית, עקב בצד אגודל. הוועדה הביאה את הטענות בפני העותרות, ביקשה את תגובתן בכתב, נתנה אפשרות לשימוע בעל פה ולאחריו איפשרה הגשת סיכומים בכתב. לאחר כל זאת, נתנה החלטה מנומקת".

חמי בר-אור, 'חריש הירוקה', מסר: "אנחנו מברכים על סופה של אותה השתלשלות אירועים אומללה שליוותה את נסיונות ועד הדיור החרדי להשתלטות באופן פסול על המכרזים בחריש במטרה להפוך את כל העיר לעיר לחרדים בלבד. פסילת ועד הדיור החרדי פתחה את העיר לכלל אוכלוסיית ישראל וכוחות השוק הם אלו שקובעים היום את מפת פני העיר."

בשלב הראשון יוקמו בישוב 4,638 יחידות דיור במחיר שנע בין 600 ל-700 אלף שקל עבור דירת 4 חדרים בשטח של כ-105 מ"ר. בעתיד צפוי הישוב לכלול כ-25 אלף יחידות דיור.

תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  17 שנה אף חילוני לא דרך שם, מה רוצים מהחרדים? (ל"ת)
  יודע 17/04/2013 13:15
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • שיפעלו לפי החוק (ל"ת)
  לא יותר מזה 18/04/2013 12:06
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות