הקלה לפריפריה: דמי הגבייה בכביש 6 מאליקים לסומך יעמדו על 1 שקל

ועדת הכלכלה אישרה היום את דמי הגבייה בקטעים הצפוניים של כביש 6. סיום העבודות צפוי בעוד כ-5 שנים
 | 
כביש, צילום: יח"צ
ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה היום את התקנות שקובעות כי דמי הגבייה בקטע הצפוני של כביש חוצה ישראל (בין יוקנעם למחלף סומך) יעמדו על שקל אחד בלבד (1.17 שקלים כולל מע"מ). דמי הגבייה נגבים בנוסף לאגרה, רק מלקוחות מזדמנים שחיובם נעשה ללא תג חיוב.

מנכ"ל חברת כביש חוצה ישראל, ראובן לבאון, הבהיר כי הסכום ייגבה רק מנהגים שאינם מנויים, לכיסוי הוצאות איתורם וחיובם באגרה. לדבריו, בקטעים האחרים של הכביש דמי הגבייה גבוהים משמעותית. עוד ציין לבאון כי סיום העבודות בקטעים הצפוניים צפוי בעוד כ-4.5 עד 5 שנים.

התקנות מובאות לאישור הוועדה לאחר שלפני כשמונה חודשים אישרה הוועדה את חוזה הזיכיון וסכומי האגרה המרביים בקטעים הצפוניים, אז נקבע כי תעריפי האגרה לרכב פרטי בין מחלף אליקים למחלף קשיש (קטע 7, סמוך לצומת התשבי) יעמדו על 2.9 שקלים בשעות השיא (בימי א'-ה' בין השעות 7:30 בבוקר ל-9 בערב) ו-1.74 שקלים בשעות השפל (בלילות ובסופי שבוע למעט בשעות השיא בשבת). התעריפים לרכב פרטי ממחלף קשיש ועד למחלף סומך (קטע 3) נקבעו על 4.06 שקלים בשעות השיא ו-2.32 שקלים בשעות השפל. לאור חשיבות עידוד הפריפריה ופיתוחה וכדי להקל כלכלית על תושבי הצפון.

הוועדה אישרה באותה ישיבה את הצעת היו"ר כרמל שאמה-הכהן לתת הנחה של כ-40% מהתעריף בשעות הנסיעה לעבודה בין 6:00 ל-7:30 בבוקר.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה