הריברייה של הרצליה: אושרה הקמת 1,325 חדרי מלון במתחם דן אכדיה

במתחם יוקמו שלושה מלונות בני 8 ו-17 קומות ויפותחו טיילות וצירי רוחב שיקשרו לרחובות העיר
 | 
זריקת מרץ לתיירות
ועדת המשנה להתנגדויות של הוועדה המחוזית מחוז תל אביב במשרד הפנים, החליטה על מתן תוקף לתכנית למתחם דן אכדיה בהרצליה המשתרע ממלון דן אכדיה ועד למלון דניאל. במתחם קיימים כיום: מלון, גן ציבורי ומגרשי טניס.

בתכנית המוצעות נכללים שני יעודים עיקריים מלונאות בחלק הדרומי ושטח ציבורי פתוח בחלק הצפוני. היעוד המלונאי מאפשר כ- 1,325 חדרי מלון בשלושה מבני מלון- הקמת מלון צפוני בן 8 קומות, הקמת מלון אמצעי בן 8 קומות שיוקם בסמוך למבנה המלון הקיים שיישמר והקמת מלון דרומי בן 17 קומות.

בתת הקרקע של המתחם המלונאי יוקצו 268 מקומות חנייה ציבורית לרווחת באי החוף. סך אורך החזית הבנויה לא יעלה על 200 מטר והיא לא תהיה רציפה וזאת במטרה לפתוח את המבטים אל החוף לכלל הציבור. החלק הצפוני של המתחם המיועד לגן ציבורי יכלול, בין השאר, מעלית חוף ושבילי הנגשה אליה. פיתוח הגן יעשה בד בבד עם בניית המלון הצפוני הראשון.

התכנית תואמת לעקרונות התכנון של המתחם לפיהן יש לחבר את המרקם הקיים לים וליצור נגישות של תושבים, מוטורית ורגלית, אל שפת הים וכן ליצור טיילות מצוק וחוף ככל הניתן . כמענה לכך כוללת התכנית 4 צירי רוחב , שהעיקריים שבהם הם המשך רחובות "מדינת היהודים" ו- "זבולון" אשר מתחברים לשלושת הטיילות הכלולות במתחם- המצוק, החוף והים.

לתוכנית הוגשו התנגדויות של בעלי זכויות בסמיכות לתחום התכנית. הטענו העיקריות נגעו לחסימת האוויר והנוף אל הים, קשיי תנועה וחניה ושינוי אופי הסביבה. הוועדה החליטה לתת תוקף לתכנית בכפוף לתיקונים קלים לנושאי שלביות הבניה והפתרונות התחבורתיים ולעיגון מחייב של הבינוי.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה