בנק ישראל: יתרת החוב לדיור של הישראלים גדלה ב-6.9 מיליארד ש' מתחילת השנה

כך עולה מנתוני התפתחות החוב במשק שפרסם היום בנק ישראל. סך יתרת החוב של משקי הבית עמדה בחודש מאי על סך של כ-373 מיליארד שקל
|
(1)
המשכנתא לוחצת
יתרת החוב של משקי הבית עמדה בחודש מאי על סך של כ-373 מיליארדי שקל, כך עולה מנתוני שפורסמו היום (ד').

יתרת החוב לדיור מסך החוב של משקי הבית גדלה ב-2.8 מיליארד שקל (1.1%) ועמדה בסוף מאי על כ-265.5 מיליארדים. מתחילת השנה גדלה יתרת החוב לדיור ב-6.9 מיליארדי שקל (2.7%).

בחודש יוני הסתכמו ביצועי המשכנתאות (נטילות של משכנתאות) ב-3.9 מיליארד שקל, לעומת 4.1 מיליארד שקל בחודש מאי. נתון זה גבוה מממוצע ביצועי המשכנתאות החודשי מתחילת השנה (3.4 מיליארדים). בבנק ישראל מציינים כי החודשים מאי - יוני מתאפיינים בדרך כלל בעלייה בהיקף נטילת המשכנתאות.

עוד עולה מהנתונים כי בחודש מאי גדלה יתרת החוב של המגזר העסקי בכ-7.4 מיליארד שקל, כ-0.9%, לרמה של כ-791 מיליארד שקל. הגידול ביתרה נבע בעיקר מהשפעת שער החליפין של השקל מול הדולר, שהביא לעלייה בשווי השקלי של החוב במט"ח. בנוסף, גיוסים בסך 0.6 מיליארדי שקל באמצעות והלוואות לא בנקאיות קוזזו ע"י פירעון הלוואות בנקאיות בסכום דומה.

בחודש יוני הנפיק המגזר העסקי (ללא בנקים וביטוח) אג"ח בשווי של כ-1.7 מיליארד שקל - כמחציתו באמצעות אג"ח לא סחיר. ממוצע ההנפקות החודשי מתחילת השנה עומד על כ-2.2 מיליארדי שקל.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  עושים מיליארדים ע"ח העם הפראייר=חרםצרכן=הבועהבפיצוץ!!!! (ל"ת)
  קבלן,בנק,ממשל גנבים 25/07/2012 16:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות