משרד התיירות נתן מענקים לבניית 375 חדרי מלון בי-ם ונצרת

המשרד אישר מענקי סיוע ל-6 בתי מלון, בין היתר להקמתו מחדש של מלון פנינת דן בי-ם ולהקמת מלון בלב העיר העתיקה בנצרת
|
חיזוק לענף התיירות
מנהלת ההשקעות במשרד התיירות אישרה השבוע שישה פרויקטים להקמה והרחבה של בתי מלון בירושלים ובנצרת. בסך הכל אושרו הקמתם של 375 חדרי מלון חדשים ברמות שונות, מתוכם 321 חדרים בירושלים, בהיקף השקעה כולל של כ- 225 מיליון שקל. שיעור המענקים בירושלים הוא עד 28% ובנצרת 20%.

משרד התיירות נתן מענק להקמתו מחדש של מלון פנינת דן לשעבר, העומד כיום בפני הריסה. המלון ששוכן מול חומות העיר העתיקה בירושלים, יבנה שנית בבעלות חדשה ויכלול 153 חדרים מן הרמה הראשונה (רמה A).

מלון נוסף שזכה לאישור מענק מהמנהלת יוקם בלב העיר העתיקה בנצרת, על גבעה המשקיפה על כנסיית הבשורה. המלון יבנה על קרקע שבבעלות הפטריארכיה הלטינית, ויתבסס על שני מבנים, אחד מהם היסטורי, ששימש בעבר כבית ספר וכעת יוסב למלון במסגרת "חוק שימור מבנים". במלון זה יבנו 100 חדרים, המיועדים בעיקר לתיירות צליינית.

שר התיירות, סטס מסז'ניקוב אמר כי "העלייה המתמדת במספר התיירים המגיעים לישראל מחייבת את היערכותנו להגדלת היצע חדרי המלון בארץ, בעיקר באזורי הביקוש, ולגיוונם בהתאם לפלחי השוק השונים. המענקים שניתנו השבוע על ידי מנהלת ההשקעות במשרד התיירות הינם מרכיב מרכזי במענה על צורך דחוף זה, במיוחד בירושלים הסובלת ממחסור חמור בחדרי אירוח."
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות