מחירי הבתים בסין בשיא של 11 חודשים בעקבות הפחתת הריבית

כך עולה מנתוני הממשל המרכזי המפחית את הריבית כדי לאושש את הכלכלה, אך חושש מהמשך עליית המחירים
 | 
שנחאי (קרדיט: Getty images Israel)
מחירי הבתים החדשים בסין חוזרים לעלות – לפי נתוני הממשל הסיני הגיעו מחירי הבתים במדינה לשיא של 11 חודשים זאת לאחר שהבנק המרכזי הפחית את שיעורי הריבית.

ב-25 מתוך 70 הערים הגדולות במדינה נרשמה עליית מחירים בהשוואה לנתוני חודש מאי ו-21 ערים רשמו ירידת מחירים. העיר המזרחית הנגזו (Hangzhou) רשמה את העלייה החדה ביותר (0.6%) ובבייג'ינג ובשנחאי נרשמה עלייה של 0.3%.

הממשל הסיני מנסה מחד להאיץ את הכלכלה אשר רשמה את שיעורי הצמיחה הנמוכים ביותר בשלוש השנים האחרונות על ידי הפחתת הריבית, מאידך חושש שצעד זה יגביר את הביקוש להלוואות וימשיך לנפח את המחירים.

הממשל הסיני הטיל הגבלות על רכישת בתים הכוללות העלאת שיעור ההון העצמי במשכנתאות, מס רכישה בשנחאי ובבייג'ינג בלבד והטלת הגבלות ב-40 ערים. מאז הטלת ההגבלות מניותיהן של חברות הבנייה הגדולות במדינה צנחו והחשש הוא שהפגיעה בענף הנדל"ן תפגע בהתאוששות הכלכלית.

ממשלות מקומיות החלו לאחרונה להקל במעט בצעדי ההקשחה – בעיר יאנגזו (Yangzhou) מעניקים סובסידיות לרכישת בתים, בבייג'ינג מעניקים הקלות במשכנתא לרוכשי בתים בפעם הראשונה ובשנחאי העלו את רף סכום הרכישה לצורך גביית מיסים.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה