עיריות יחוייבו לסמן את אבני השפה במקומות בהם החניה מותרת

ועדת הכלכלה החליטה היום כי רשויות מקומיות לא יוכלו לגבות תשלום או קנס היכן שאין סימון של כחול לבן על שפת המדרכה
 |  (4)
הסוף להטעיית החונים
ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה היום לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של חברי הכנסת אורי אורבך וציפי חוטובלי, שנועדה לחייב את סימון אבני השפה בתחומי העיריות והרשויות המקומיות.

לפי ההצעה, רשות המעוניינת לגבות כסף עבור חניה תחויב, בנוסף לתמרור המוצב בקצה הרחוב, לסמן את אבני השפה או שול הדרך בכחול לסירוגין. ח"כ כרמל שאמה-הכהן, יו"ר הוועדה, התייחס להצעה והבהיר כי "מה-1 בספטמבר 2013 במקום שבו רשות מקומית לא תסמן בכחול לסירוגין את המדרכה היא לא תוכל לגבות תשלום ובטח לא קנס. אם לא מסמנים לא גובים ולא קונסים."

ח"כ אורבך הסביר כי הצעת החוק באה למנוע מצב של הטעיית נהגים, בהם קיימים הסדרי חניה שלא מסומנים באבני השפה אלא רק בשלט בתחילת הרחוב, שיכול להיות רחוק ממקום החניה עצמו. לפי ההצעה, שר התחבורה יוכל, באישור הוועדה, לקבוע נסיבות בגינן העיריות יהיו פטורות מסימון. נציגי משרדי המשפטים והתחבורה הציעו כי השר יחליט השר לפטור מחובת הסימון רק בלבד שיובטח בדרך אחרת ידוע הנהגים על חובת התשלום במקום הלא מסומן, והוועדה אישרה את ההצעה. עוד קבעה הוועדה כי החוק ייכנס לתוקפו ב-1 בספטמבר 2013.
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  מה בקשר
  יעקב 16/07/2012 20:07
  הגב לתגובה זו
  1 1
  מה לגבי חניות עים כחול לבן ששלט מסביר שבשעות מסוימות בצד מסוים החניה מותרת רק לתושבי הרחוב ובלילה לא תמיד ניתן לראות את השלט
  סגור
 • 3.
  רימו אותי
  נדפקתי 16/07/2012 19:22
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אני נאלצתי לשלם קנס לעת"א על חניה במקום לא מסומן שהתברר שהיה שלט במקום מאד מרוחק בתחילת הרחוב. לא מבין למה עת"א רואה עצמה רשאית לרמות ולסדר אזרחים תמימים. העריה מתנשאת מעל התושבים?
  סגור
 • 2.
  למה לא כעת? אה שימשיכו לגנוב אותנו הבנתי (ל"ת)
  אפי 16/07/2012 18:50
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 1.
  ככול שיש יותר חוקים ,יש יותר עבריינים . (ל"ת)
  בא 16/07/2012 17:24
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור