10 מגדלי משרדים בני 27 קומות יוקמו במתחם כורזין המיושן

התוכנית תכלול מתחם חנייה תת קרקעי ענק ומנהרה תת קרקעית מדרך אלוף שדה. סה"כ ייבנו כ-48 אלף מ"ר שטחי משרדים, מסחר ותעסוקה
 | 
(1)
התחדשות עירונית בגבעתיים:
הוועדה המחוזית תל אביב אישרה היום (ב') להפקיד להתנגדויות הציבור את תוכנית אבן השוהם בגבעתיים במסגרתה יוקמו 10 מגדלי משרדים בני כ- 27 קומות במסגרת הליך חידוש עירוני של מתחם התעסוקה והתעשייה הקלה כורזין.

התוכנית למתחם התעסוקה בדרום גבעתיים, הוכנה ביוזמה משותפת של מינהל מקרקעי ישראל ועיריית גבעתיים, במסגרת חידוש עירוני והפיכת המתחם מאזור תעשייה קלה ומלאכה מיושן ובנוי בצפיפות נמוכה למתחם משרדים, מסחר ותעסוקה, סך הכל כ- 48,000 מ"ר שטחים עיקריים.

מתחם התוכנית ממוקם בצמידות לקו הסגול של הרכבת הקלה שיעבור בדרך אלוף שדה. קו זה של רכבת קלה המחבר בין בקעת אונו למרכז ת"א מצוי בשלבי תכנון.

החנייה במתחם התוכנית תהיה תת-קרקעית והכניסה לחניונים תעשה דרך מנהרה תת קרקעית אשר תקשר את רחוב תפוצות ישראל עם דרך אלוף שדה, וזאת על מנת להשאיר את פני הקרקע פנויים לשטחים ציבוריים פתוחים, אשר מהווה המשכו של השטח הפתוח הקיים מצפון מערב לתוכנית.

תוספת שתי הקומות עבור כל אחד מהמגדלים, מעבר למכסה שנקבעה עבור כל מתחם כורזין, נובעת מהעובדה כי מדובר בפרויקט הראשון המקודם בכל מתחם כורזין, וכן כי במגרש מבוצעות הפקעות גדולות בשיעור של כ- 40% לשטחים פתוחים ודרכים ציבוריות, הפרויקט כולל פינוי של מגרש סמוך בבעלות הקו-אופ, כמו גם עלויות גבוהות של בניית מנהרת גישה לחניוני המבנים. מנהרה זו תאפשר בעתיד חיבור של שטח פתוח רחב בין מגדלי התעסוקה, ואל גן ציבורי קיים עם מגוון בנייני ציבור, ביניהם גם צופי גבעתיים.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  " אשרי המאמין"
  כן 23/01/2012 17:48
  הגב לתגובה זו
  0 1
  כן עידכנתי את נכדי שיעדכנו את ניני שצפוי לקרות " משהו" במתחם כורזין בגבעתיים.
  סגור