הדולר המשיך בצניחה גם היום: "תאוות הסיכון של המשקיעים תתמוך בהמשך ההחלשות"

כך מעריך מנהל חדר המסחר באיטריידר, יניב ברוך. השער היציג נקבע בירידה של 1.25% לרמה של 3.743 שקלים
|
הדולר המשיך בצניחה גם היום: "תאוות הסיכון של המשקיעים תתמוך בהמשך ההחלשות"

הדולר ממשיך לאבד גובה גם היום, במהלך המסחר המקומי במטבעות. זאת, לאחר עוד יום של עליות שערים בבורסה של תל-אביב אתמול ועל רקע עליות שערים בבורסות של אירופה ותל-אביב גם היום וצפי לפתיחה חיובית בוול סטריט בעוד כשעה.

השער היציג נקבע בירידה של 1.25% לרמה של 3.743 שקלים והאירו, מנגד, עלה ב-0.16% לרמה של 5.355 שקלים. בעולם עבר האירו להתחזקות של 0.3% לרמה של 1.431 דולרים לאירו והיין היפני נחלש ב-0.2% סביב 94.95 יין לדולר.

לדברי מנהל חדר המסחר באיטריידר, יניב ברוך, "התחזקות המדדים המובילים בוול סטריט מצביעה על עלייה בתאוות הסיכון ותורמת להיחלשות הדולר בעולם, כמו גם בישראל". להערכת ברוך, תחזיות בנקי ההשקעות הגדולים ותאוות הסיכון של המשקיעים תתמוך בהמשך מגמת ההיחלשות של הדולר, כשקצב היחלשותו ייקבע ע"י המטבעות המובילים באירופה ויפן. משקיעי זירת המסחר של איטריידר מאמינים בהשך היחלשותו של הדולר ו-69.2% מהם רכשו אופציות PUT על הדולר.

בזירת המאקרו דווח הבוקר בסין שמדד מנהלי הרכש השני במספר השבוע מצביע על הצמיחה החזקה ביותר מזה שנה, צמיחה הנשענת יותר על ביקושים מקומיים מאשר על ייצוא.

חברת המחקר 'CLSA שוקי אסיה פסיפיק' אמרה שמדד מנהלי הרכש בסקטור היצרני נותר בטרטוריה החיובית זה החודש הרביעי ברציפות ביולי, עלה ל-52.8 מ-51.8 ביוני. ההתרחבות הייתה בקצב המהיר ביותר מאז מאי 2008, ודחפה את החברות לגייס עובדים נוספים זה חודש שני ברציפות, אמרו ב-CLSA.

בארץ פרסם אתמול את דוח האינפלציה לרבעון השני של 2009. הדוח הוכן במסגרת הפורום המוניטרי הבכיר בבנק ישראל בראשות הנגיד, פרופ' סטנלי פישר, הפורום שבמסגרתו מקבל הנגיד את החלטות הריבית.

בבנק המרכזי ציינו כי "בחודשים הקרובים תיתכן אפוא עליית מחירים גבוהה יחסית, שתתבטא בעליית קצב האינפלציה השנתי (במדידה של 12 החודשים הקודמים). בהמשך השנה צפויה האינפלציה להתמתן - על רקע המיתון המתמשך בביקושים המקומיים והעולמיים והרפיון הצפוי להימשך, לפחות עוד זמן מה, בשוק העבודה".

נציין כי הפעילים בוול סטריט יתמקדו היום ובימים הקרובים בדו"ח התעסוקה ליולי ובדיווחים הרבעוניים של חברות ה-S&P 500 שטרם פרסמו תוצאות עד עתה. היום יתפרסם סקר ה-ISM, המודד את הפעילות התעשייתית בחודש יולי. עוד יתפרסמו היום נתוני מכירות הרכבים, כשהמשקיעים יעקבו במיוחד אחרי פורד (סימול: F) המתאוששת.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות