הממיר החדש בפתח: בג"צ קיבל את עמדת הרשות השנייה ודחה את עתירת HOT ו-YES

בית המשפט קבע, כי אין להגביל את המידע שייכלל במדריך השירותים האלקטרוני
|

בג"צ דחה אתמול (ג'), את עתירתן של חברת הכבלים HOT והחברה לשידורי לוויין, yes, כנגד הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו. העתירה דרשה כי ייאסר על הרשות השנייה לשלב מדריך שידורים אלקטרוני (EPG) במסגרת הפצת שידורי הטלוויזיה הדיגיטליים על ידה. את הרשות ייצגו עו"ד יאיר עשהאל ועו"ד דרור גדרון, ממשרד עוה"ד אפרים אברמזון ושות'.

הרשות השנייה הקימה את מערכת 'עידן+' להפצה קרקעית-ספרתית DTT, Digital Terrestrial Television, שתאפשר לכל החפץ בכך לקלוט את חבילת חמשת הערוצים הפתוחים (ערוצים 1, 2, 10, 33, ו- 99) וזאת מכוח תיקון לחוק הרשות השנייה.

בית המשפט קיבל את עמדת הרשות השנייה לפיה בעידן המודרני, "הכללתו של מדריך שידורים אלקטרוני היא חלק בלתי נפרד מהשירות הבסיסי של הפצת שידורי הטלוויזיה, ואינה מהווה שירות נלווה הטעון רישיון נפרד. נעוד קבע, כי מדריך השירותים האלקטרוני הוא בבחינת אמצעי נוח לקבלת מידע חופשי, המצוי ממילא בידי הציבור.

בנוסף לכך, קבע בית המשפט, כי אין להגביל את המידע שייכלל במדריך השירותים האלקטרוני למידע על אודות התכניות המשודרות באותה עת, אלא לאפשר מידע גם לגבי התכניות הבאות, המשודרות באותו יום או בימים הסמוכים לכך, באותם ערוצים פתוחים בלבד, כמקובל בעניין זה בארץ ובעולם.

בדרך זו, המשלבת מדריך שידורים אלקטרוני, ציינו השופטים, תעניק הרשות השנייה שירות אשר יאפשר לצרכן לקלוט "באופן פשוט, נוח ונגיש" את שידורי הטלוויזיה של חמשת הערוצים הפתוחים.

לדברי מנשה סמירה, מנכ"ל הרשות השנייה, "שילוב המדריך האלקטרוני יעלה בהדרגה, בהתאם לאופן היישום הטכנולוגי והטמעת מערכת 'עידן+' בציבור. הרשות תמשיך לפעול בהתאם לסמכותה ועל פי החוק לטובת הציבור, תוך התחשבות ושימת לב לתעשיית הטלוויזיה, לצרכיה ולמאפייניה".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות