בואינג רושמת ירידה שנתית של 21% בהכנסות, וירידה של 51% ברווח

קרקוע מטוסי ה-737 מאקס של החברה ממשיך להעיב את תוצאות החברה. למרות הדו"חות החלשים, מניית החברה עולה ב-2.3% ברקע להודעה החברה כי היא מצפה שהקרקוע יסתיים ברבעון הקרוב
|
בואינג, צילום: יח"צ

ברקע לסערה בימים האחרונים סביב הדיווח על כך שהחברה הסתירה מידע מהרשויות בנוגע לבטיחות מטוסי ה-737 (לכתבה המלאה), ענקית התעופה האמריקנית בואינג (סימול:BA) פרסמה היום תוצאות מעורבות לרבעון האחרון. מניית החברה מגיבה כעת בעליות של 2.3%. 

הכנסות החברה הסתכמו ברבעון האחרון ב-19.98 מיליארד דולר, ירידה של 21% ביחס לרבעון המקביל אשתקד, כאשר קרקוע מטוסי ה-737 של החברה ממשיך להעיב על התוצאות. עם זאת, מדובר בתוצאות הגבוהות מהתחזיות המוקדמות בשוק שעמדו על הכנסות של 19.57 מיליארד דולר. 

מסירות מטוסי החברה המסחריים הסתכמו ברבעון האחרון כ-62 מטוסים בלבד, ירידה של כ-67% ביחס לרבעון המקביל אשתקד. בסיכום 9 החודשים האחרונים, החברה מסרה כ-301 מטוסים מסחריים, ירידה של 47% לעומת התקופה המקבילה ב-2018, כאשר חוסר הפתרון בנוגע למטוסי החברה ממשיך להעיב על ביצועי החברה. 

בשורה התחתונה, החברה רשמה רווח נקי (GAAP) של 1.16 מיליארד דולר או 2.05 דולר למניה, ירידה של 51% ביחס לרבעון המקביל אשתקד. 

נכון לסוף הרבעון האחרון, קופת המזומנים של החברה עומדת על 10.9 מיליארד דולר לעומת נתון של 9.6 מיליארד דולר בתקופה המקבילה אשתקד. בחברה טוענים כי סכום זה מספק לה נזילות מספקת למרות הסיטואציה הבעייתית. החוב המצטבר של החברה עלה ברבעון האחרון לרמה של 24.7 מיליארד דולר. 

בתוך כך, נראה כי הגורם שמעודד את המשקיעים הוא הודעת החברה כי למרות ההתפתחויות האחרונות, היא מעריכה כי קרקוע מטוסי ה-737 מאקס צפוי להסתיים ברבעון הנוכחי. 

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות