הלחצנים האינפלציוניים אצל היצרנים נחלשו באוגוסט

מדד המחירים ליצרן ירד ב-1.4% ועקף את הציפיות לירידה של 0.4% בעוד ליבת המדד התחזקה ב-0.2%. הדו"ח היום מקל מעט על הלחצים האינפלציוניים אך מאז זינקו מחירי האנרגיה והוציאו מעט את השמחה
|
הלחצנים האינפלציוניים אצל היצרנים נחלשו באוגוסט

מחירי היצרנים השילו 1.4% באוגוסט, כאשר הם מושפעים מהירידה במחירי המזון והאנרגיה, מסר משרד העבודה היום (ג'). מחירי האנרגיה נפלו 6.6% בחודש אוגוסט, בעוד מחירי המזון ירדו 0.2%, הירידה הרביעית ברציפות אחרי חמישה חודשים רצופים של עלייה כבדה.

למרות זאת, ליבת מדד המחירים ליצרן, בהוצאת מחירי האנרגיה והמזון התנודתיים, רשמה טיפוס הגבוה מהצפוי של 0.2% בעוד מחירי התרופות קפצו 1.3% ומחירי המכוניות עלו ב-0.5%. הציפיות בשוק היו לנפילה של 0.4% במדד המחירים ליצרן ולעלייה של 0.1% בליבה.

בהסתכלות שנתית המדד וליבת המדד עלו כ-2.2%.

הדוח של מחירי היצרנים מראה פחות לחצים אינפלציוניים בקו הייצור באוגוסט. אבל מחירי האנרגיה זינקו מאז, והורידו חלק מהברק שבדרך כלל נובע מנתונים כאלה.

סביר להניח, שלדו"ח ה-PPI יהיו רק מעט השלכות על הדיונים של וועדת השוק הפתוח לקביעת הריבית היום. למרות שהלחצים האינפלציוניים נשארים גבוה יותר מרמה "הנוחה" של הפד, ה-FOMC צפויים להוריד היום את שיעור הריבית לטווח-הקצר כדי להבטיח שהכלכלה לא תעצור.

הפוקוס של הפד הינו על המחירים לצרכים. משרד העבודה האמריקני ידווח את (CPI) ביום רביעי הקרוב. הכלכלנים צופים שהמדד יישאר ללא שינוי בחודש אוגוסט ושליבת המדד תעלה ב-0.2%.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות