סודהסטרים צוללת 16% בטרום: פספסה את התחזיות - "מאוכזבים מהתוצאות"

ההכנסות השנתיות - כ-562 מיליון דולר. הרווח הנקי המתואם - כ-52.5 מיליון דולר. "מצפים, שמגמה זו תימשך גם לתוך המחצית הראשונה"
|
דניאל בירנבאום, צילום: יח"צ

חברת סודה סטרים (סימול: SODA) , יצרנית המערכות הביתיות להכנת משקאות מוגזים, פירסמה היום (ב') אזהרת רווח כשדיווחה על תוצאות ראשוניות ובלתי מבוקרות לשנת הכספים שהסתיימה ב-31 בדצמבר 2013. התוצאות אכזבו - למרות שהצביעו על שיא במכירות.

המניה (סימול: SODA) צוללת במסחר המוקדם בוול סטריט בכ-16%. נכון ל-31 בדצמבר היוותה פוזיציית השורט במניה זו כ-51.9% מסך סחורה הצפה והסתכמה בכ-8.32 מיליון מניות שעליהן נפתחו עסקאות בחסר, כך על פי נתונים מ-Yahoo Finance.

על רקע התוצאות הראשוניות, המבוססות על המידע והנתונים הקיימים, החברה הודיעה היום כי היא צופה שההכנסות השנתיות יעמדו בערך על כ-562 מיליון דולר לעומת התחזית הקודמת של החברה שעמדה על 567 מיליון דולר. הרווח הנקי המתואם יעמוד בערך על כ-52.5 מיליון דולר או כ-2.5 דולר למניה לעומת צפי בשוק 65 מיליון דולר או ל-2.57 דולר למניה, והרווח הנקי יעמוד בערך על כ-41.5 מיליון דולר.

סודהסטרים מציינת בהודעתה כי הואיל והחברה לא השלימה את איסוף הנתונים לסוף השנה של 2013 והביקורת של הדוחות הכספיים לשנת 2013 אף היא לא הסתיימה ציפיות הנוגעות בהכנסות, הרווח הנקי המתואם והרווח נקי החשבונאי המוצגים בהודעה זו, הן מוערכות וראשוניות. הנתונים עשויים להשתנות בכפוף לסגירת הנתונים לשנת 2013.

דניאל בירנבאום, מנכ"ל סודהסטרים, ציין: "למרות הגעתנו למכירות שיא של כל הזמנים, לא עמדנו ביעדי הרווח שלנו ואנו מאוכזבים מביצועי הרבעון הרביעי שלנו".

"תוצאות ראשוניות אלו, משקפות את עונת החגים המאתגרת במכירותיה בארה"ב וגורמים נוספים בעיקר מהמחצית השנייה של הרבעון, שהשפיעו לרעה של שיעור הרווח הגולמי שלנו. גורמים אלו, כוללים מחירי מכירה נמוכים יותר לצד עלויות מוצר גבוהות יותר, שינויים בתמהיל המכירה לעומת התחזית ושינוי לרעה בשער החליפין של השקל מול הדולר.

"בעוד אנו מצפים, שמגמה זו תימשך גם לתוך המחצית הראשונה של 2014, אנו נעים במהירות על מנת ליישם את הצעדים הדרושים לחזרה לשולי הרווחיות המוכרים כבר בשנה הקרובה. אנו מאמינים, כי למרות עיכוב זה, אנו נמשיך להרחיב את נתח השוק בקטגורית המשקאות המוגזים בצורה רווחית ואנו בדרך הנכונה לעמוד ביעדים שלנו לטווח הארוך".

עוד בעניין זה:

מה קורה לסודהסטרים? השורטים זינקו ל-40% כשהמניה נפלה 38%

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות