"קניית דירה להשקעה בחריש תניב תשואה מהטובות ביותר בארץ"

לשכת השמאים פרסמה נתונים על תשואה מרשימה בחריש אך השמיטה את העובדה שדירות רבות עדיין עומדות ריקות. חנן מור, מהיזמים הבולטים בעיר אופטימי: "מחיר דירה בחריש הוא הזדמנות פז - מיליון וחמישים אלף לדירת ארבעה חדרים; בעיות התחבורה לא קריטיות; העיר תהיה סיפור הצלחה"

|
(64)
חנן מור, צילום: יח"צ

בשבוע שעבר פרסמה לשכת שמאי המקרקעין נתונים המעידים על כך שבחריש התשואה הטובה ביותר בקרב ערי הצפון - 3.2%. האמת, תשואה מרשימה יחסית לערים אחרות, ובטח שיחסית להשקעות סולידיות אחרות אבל הנתון הזה לא מספר את התמונה המלאה.

חריש נמצאת בתנופת בנייה, כשמשקיעים רבים קנו וקונים שם דירות לצורכי השקעה. כלומר, הם משכירים אותן. יש היצע גדול של דירות להשכרה, וגם אם שכר הדירה מבטא תשואה של 3.2%, תהליך ההשכרה אינו פשוט. אז ייתכן מאוד שבטווח הבינוני והארוך, העיר תשגשג - אחרי הכל, אין דירות, והקמת עיר חדשה באמת מבורכת (ראו מקרה מודיעין). אבל, בינתיים היא בתהליך הקמה ולצד הפוטנציאל, יש בה גם סיכון.
 
פוטנציאל גדול או קריסה מתקרבת?
העיר חריש, המסומנת כפרויקט לאומי של מדינת ישראל, ממשיכה להתרחב. קצב הבנייה למגורים בה הוא מהגבוהים בארץ וכיום קיימות עוד 11,669 דירות בהיתרי בנייה (כשבעיר 14 אלף תושבים). 

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

חלק גדול מקוני הדירות בעיר רכשו אותן לצורכי השקעה. אולי זאת הסיבה ש-44% מתושבי העיר גרים בשכירות, מעל הממוצע הארצי. נראה שהעיר מתבססת על רוכשי דירות להשקעה, ולאור המצב הנוכחי בו קיימות דירות שלוקח זמן להשכירן, עולה השאלה האם נוצרת בעיה עבור המשקיעים להשכיר דירות. 

חנן מור, הבעלים של חברת הנדל"ן שנושאת את שמו, המחזיקה במספר פרויקטים בעיר, לא מתרגש מכך ואפילו משדר אופטימיות - "בשנים הקרובות בעיית השכירות תרד ותיעלם והביקושים יצמחו בדומה למקומות אחרים".

"התשואה אפילו תהיה גבוהה יותר מאחר והיא בנויה משני מרכיבים: האחד, ממרכיב קבלת השכירות והשני, מפוטנציאל עליית הערך, ואני חושב שפוטנציאל עליית הערך בשנים הקרובות יעבור את המספר שאנו מכירים היום", הוסיף.

במבט כללי אמר מור כי "ההזדמנות לרכישת דירה בחריש משמעותית יותר טובה מבעבר. למרות שהיה עודף היצע על הביקושים בעיר ב-5 השנים האחרונות, חריש הציגה צמיחה, והיום, בגלל המחירים הנמוכים עדיין של דירות בעיר ביחס לסביבה שלה, פוטנציאל עליית הערך בחמש השנים הקרובות בעיניי הוא מהגבוהים במדינה - קניית דירה בעיר היום תניב תשואה שתהיה בין 3-5 הטובות ביותר בישראל".

אז נכון שצריך לקחת את דבריו בערבון מוגבל - חריש היא חלק דומיננטי בפרויקטים שלו, אבל היא חלק דומיננטי כי הוא מאמין בה. העיר כאמור מונה כ-14 אלף תושבים ועל פי תכניות משרד הבינוי והשיכון, העיר צפויה לגדול ל-100 אלף תושבים בחמש השנים הקרובות. 

בעיות תחבורה: "כאין וכאפס לעומת גוש דן"  
לצד הגברת קצב הבנייה בעיר, חריש מתמודדת עם אתגר תחבורתי. בנושא זה אומר מור כי "נכון להיום אין בעיית נגישות - יש כביש 4 מסלולים גדול מאוד שנכנס לתוך העיר, יש מחלף ירידה מכביש 6 לתוך העיר שזה מחלף של עין עירון".

במבט קדימה אמר מור כי "יידרשו פתרונות תחבורה נוספים נוכח הגידול הצפוי ויש תכנון להמשך פיתוח נתיבי תחבורה משלימים לעיר. יכול להיות שזה יהיה בעייתי אבל זה כאין וכאפס לעומת פקקי התחבורה של גוש דן שהמדינה נסתמת בהם למרות הכבישים. גם בעיר מודיעין שכבר מונה 95 אלף תושבים, עד לפני 5 או 7 שנים היה כביש אחד עם 3 מסלולים".

אתה לא חושש שהבניה המואצת לא תדביק את הפער הנדרש לפיתוח תשתיות מתאימות?
"ייתכן שקצב הפיתוח העתידי של פתרונות התחבורה לא ידביק את קצב האכלוס. אבל, בשונה ממודיעין או מפיתוח תשתיות בערים קיימות, חריש נבנתה באופן שונה - מלכתחילה מדינת ישראל עשתה החלטת ממשלה ספציפית לעיר חריש במסגרתה הוקצבו מיליארדים של שקלים, קודם כל לפיתוח התשתיות ולאחר מכן לשאר הדברים.

"במקרה של חריש, כבר נבנו התשתיות המרכזיות של העיר בצורה הכי מודרנית שיש - חשמל, סיבים אופטיים, כבישים, מדרכות, גני ילדים, בתי ספר - כל זה תוקצב ונבנה כבר על ידי החלטת הממשלה ובשונה מעיר קיימת שממתינה כל היום לתקציבים ממשרדי הממשלה השונים. מדובר במיליארדים שהושקעו בעיר טרם אכלוסה".

יש לכם מספר פרויקטים בעיר עם יותר מ-700 דירות וארבעה מרכזיים מסחרים בהקמה. למה אתה כל כך בטוח שהעיר תצליח?

"חלק מאסטרטגיית הייזום וההקמה שלנו היא לנסות להבין איך היומיום של המחר הולך להיראות - איך אפשר לבנות אזורי בנייה ומצד שני אזורים אנושיים וידידותיים יותר לסביבה, כך שאפשר יהיה לגור, לבלות ולעבוד באותה סביבה (ליד הבית) בעיקר לנוכח ההתפתחויות של הטכנולוגיה ובעיות התחבורה. בנינו את כל תפיסת הנכסים המניבים של מסחר קרוב ולא נפגע מעולם הטכנולוגיה וחברות הקמעונאות ואנחנו רואים בחריש כהצלחה לכך".

בתחילת חודש ספטמבר נפתח הקניון הראשון בעיר שהקימה קבוצת מור בהשקעה של 76.5 מיליון שקל, על שטח של כ-10 אלף מ"ר. לגבי הסיבה להקמת הקניון, אמר חנן מור כי "כשהחלטנו להקים אותו בכניסה לעיר, הבנו שהוא הולך להיות אחד המרכזים העמוסים והמצליחים ביותר באזור הצפון. אין ספק שכניסתן של הרשתות המובילות מוכיחה את מה שזיהינו כבר בתחילת הדרך. אנו נערכים לבניית מרכזים מסחריים נוספים".

"האזור הזה יהיה המרכז החדש של המדינה" טוען מור. "לאחר 20 שנה מחליטים להקים את העיר הראשונה החדשה במדינת ישראל במיקום סופר אטרקטיבי בשרון הצפוני ולא באזור רחוק מהמרכז כמו דימונה או קרית שמונה. יש תכנון מאוד מודרני ונכון שמסתכל על החיים של המחר - של יותר קהילה, שדרה אחת מרכזית ענקית של 60 מ"ר רוחב, מרכזים מסחריים בלב העיר ומסביב אליה, בנייה של שכונות שהכל מתנקז למרכז העיר - בתוך 3 שנים הקימו ובנו 10 אלף יחידות דיור.

"חריש היא סיפור הצלחה כמו מודיעין ויותר מזה. חריש קיבלה החלטת ממשלה שתיקצבה את ותכננה את העיר הזו בשונה מכל מקום אחר במדינה. אי אפשר להשוות אותה לכפר יונה, חדרה או ראש העין - שם יש פיתוח מואץ - זה לא פיתוח של החלטת ממשלה וזה השוני הגדול. ויותר חשוב - מחיר הדירות שם זו הזדמנות פז לרוכשי הדירות לקנות דירת 4 חדרים באזור המיליון חמישים".

אז מה באמת הפוטנציאל למשקיעים ולרוכשים?
"אני מאמין שבגלל שיש היום היצע גדול זמין של דירות בעיר ולנוכח פער המחירים בחריש ביחס לסביבה שלה - פרדס חנה כרכור וחדרה, מחירי הדירות שם יעלו בקצב מוגבר בשלוש שנים הקרובות וביחס למקומות זהים בארץ.

"אם נדבר על משקיעים שקונים דירות אז כמובן שהיום בכלל זה פחות כלכלי למשקיע לקנות דירה בישראל לנוכח המיסוי המוגבר שהוטל עליו על ידי המדינה. אני קודם כל רוצה להמליץ לאנשים שאין בבעלותם דירה ללכת ולקנות במחיר סביר ואפשרי כמה שיותר מהר ולדעתי חריש מהווה את אחד האזורים הכי מבטיחים בישראל לבצע את המהלך הזה.

"ככל שהזמן חולף קשה יותר למחוסר דיור בישראל להגיע לדירה בבעלותו שתהווה עבורו גם בית וגם נכס פיננסי. היום, להשיג תשואות על הון הן קשות יותר בעולם שבו הצמיחה קטנה יותר. וככל שאפשר להסתכל קדימה בשני העשורים הבאים - מדינת ישראל נמצאת בתקופה של תור הזהב שלה מיום הקמתה ביחס של הכלכלה והצמיחה של הכלכלה לעשור שניים הקרובים וזה נובע מהביקושים והגידול באוכלוסיה ובילודה וכתוצאה מזה מצרכי בינוי הולכים וגדלים לבנות את המדינה הזו".

מה יקרה ב-10 שנים הקרובות מבחינת מחירי הדיור בארץ?
"אני חושב שמדינת ישראל נמצאת באחד מהאתגרים הגדולים שלה בתחום הבינוי. בנוסף, הקושי בבנייה רק יתגבר כתוצאה מרגולציית יתר של הרשויות - למשל זמן הוצאת היתר בנייה מתארך ואנחנו נמצאים באתגרי ייזום והקמה ולא בפתרונות מספיק טובים. 

"לצערי הגדול אף מפלגה לא נשאה את הדגל בבחירות לפתרון נושא הדיור בגלל המורכבות שלו ושזה לא מביא קולות בקלפי ולכן אני מעריך שנמשיך להתמודד עם מחסור ופתרונות של הממשלה לתחום הדיור וכתוצאה מזה המשך התמודדות עם ביקוש גדל והיצע לא מספיק. 

"התכנית שבוצעה על ידי מחיר למשתכן בשלוש השנים האחרונות היתה טובה אבל לא מספיק והוכחה כלא יעילה עד הסוף בהתמודדות עם המשבר. יש לשנות מרכיבים בתכנית וכן להמשיך בתכניות שנותנות מענה לאוכלוסיות ללא דירה בישראל. חובה להמשיך ולנצל את משאבי המדינה והיזמות כדי לאפשר דיור ציבורי בתוך פרויקטים שהמדינה משווקת, אבל יש להתאים את התכניות בצורה מדודה, נכונה וריאלית יותר לשוק. לדוגמה, לא ייתכן שזוכה מחיר למשתכן בראשל"צ יקבל הטבה של 800 אלף שקל וזוכה ביוקנעם יקבל הטבה של 200 אלף שקל - זה לא הוגן. צריך לאפשר הטבה סבירה אבל גם לא גדולה מדיי". 

עוד מתריע מור כי "קצב הילודה בישראל הוא אחד מהגבוהים בעולם היום וימשיך להיות כזה גם בעשור הקרוב. במקביל, פרסומים של המדינה מעידים על מחסור ענק בהיצע הדירות בארץ ובמקומות מגורים במחירים אפשריים לזוגות צעירים - תכניות של ממשלה שמנסות לעשות הסדרה של הנושא לא מצליחות לעמוד בביקושים הנדרשים לדיור במחיר אפשרי". 

תגובות לכתבה(64):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 49.
  קניתי וגר בחריש
  גלעד 13/12/2019 16:01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נוסע כל שבוע לתל אביב וחיפה לבלות. העיר נמצאת בדיוק בניהן. שעה נסיעה לכל כיוון. קרוב מאוד לחדרה, קיסריה ופרדס חנה. אוכלוסייה צעירה ואיכותית. המון שטחים ירוקים ופארקים. קניון. אחלה מקום. השקעה טובה ל 10 שנים.
  סגור
 • 48.
  הרי אני כבן 57 שנה
  0מולני קיצוני 17/11/2019 00:39
  הגב לתגובה זו
  3 1
  כל מה שאתם אומרים על חריש היום אני אמרתי על מודיעין ב 1996 וטעיתי. לא טועה שוב. קניתי מלא דירות בחריש ואשמח להשכיר לכם ב2500 שח היום ולמכור לכם אותן עוד 10 שנים ב50 אחוז רווח
  סגור
 • 47.
  מה עם נתיבות?
  אייל 15/11/2019 19:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  העיר בפריחה!
  סגור
 • 46.
  חריש- עיר רפאים להשקעה (ל"ת)
  רוני 15/11/2019 18:04
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 45.
  כן בטח, לשכת השמאים עלק. תמשיכו להריץ נדלן (ל"ת)
  לשכת הקבלנים 15/11/2019 11:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • טען עוד
 • 44.
  תיראו מי מדבר
  טדי 14/11/2019 21:40
  הגב לתגובה זו
  0 1
  הקבלן שבונה באיכות גרועה לא נותן מענה לדיירים אלוף ליקויי הבנייה ומנסה לעבוד עלנו דנקנה ממנו דירה יש מאות דירות ריקות המקום יהיה עיר רפאים שם תפשוט את הרגל
  סגור
 • 43.
  חראט חרטא
  גיא 14/11/2019 18:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שקרן עלק..
  סגור
 • 42.
  אינטרסנט טהור
  אבישי 14/11/2019 15:26
  הגב לתגובה זו
  1 0
  זיהום אוויר בלילה(כל לילה) מאלץ לאטום את הדירה. ואיזה כיף לנסוע מחריש לעבודה וחזרה (אם אתם לא בנויים לצאת לדרך ברבע לשש בבוקר-אל תגורו שם)
  סגור
 • ברבע לשש מתפללים לשרמוטה (ל"ת)
  א 15/11/2019 00:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • הא?! מה עשו לך? (ל"ת)
  בייב 08/12/2019 19:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 41.
  תשואה תשיגו בבנק.דירה בישראל מיועדת למגורי בעליה בלבד (ל"ת)
  אריה 14/11/2019 13:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • למה??
  טל 15/11/2019 02:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מחירי הדירות עלו וממשיכים לעלות זה עובדה
  סגור
 • במיוחד בערי ישראל ללא שבילי אופניים (ל"ת)
  שימקה 14/11/2019 20:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 40.
  תגובות בלי שמץ
  אסף 14/11/2019 12:32
  הגב לתגובה זו
  3 0
  אני קורא פה תגובות של עדר אנשים שלא מסוגלים להעמיק טיפה, עיר רפאים , שעתיים מתל אביב , ערבים, אי אפשר לנשום .... ממליץ לכל הספקנים לעשות סיור ביום שישי אחד שאתם בחופש בחריש. הלסת שלכת תיפול. באחריות. נכון, ייקח עוד שנים עד שחריש תהיי עיר למופת אבל היא מתקדמת לשם בצעדי ענק.
  סגור
 • 39.
  כדאי לבדוק כמה דירות למכירה בחריש יש לאינטרסנט! (ל"ת)
  משה 14/11/2019 12:12
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 38.
  חנן מור החמור בועת נדל"ן
  בני 14/11/2019 11:32
  הגב לתגובה זו
  3 0
  הכל יתפוצץ
  סגור
 • 37.
  העיר הראשונה שתוגדר כפיל לבן
  יוסי 14/11/2019 11:03
  הגב לתגובה זו
  2 1
  עד היום היו רק פרויקטים שהוגדרו באופן פרטני כפיל לבן. ההישג של חנן מור יהיה שעל שמו תהיה רשומה עיר שלמה כפיל לבן תשואןת דו ספרתיות בשוק ההון לעומת הפסד הון ותשואה של 2 אחוז בחריש.. עוד כתבה כזאת והבנקים לא יסכימו לתת משכנתאות לחריש..
  סגור
 • 36.
  מצוין לעצמאים ועובדים מהבית, לא לשאר
  עוז 14/11/2019 08:30
  הגב לתגובה זו
  2 0
  על הנייר, מקום טוב עם אוכלוסיה טובה. הבעיה - שעתיים נסיעה ל90 אחוז ממקומות העבודה, וזה על כביש 6.. אם מצאתם עבודה באיזור צפון השרון ואתם מתכננים להשאר שם שנים רבות - חריש אופציה לא רעה.
  סגור
 • 35.
  חחחח פיפי בושה להמלצה
  סולימארגי דוד 14/11/2019 07:35
  הגב לתגובה זו
  3 0
  בושה להמלצה יישוב רפאים !!!
  סגור
 • 34.
  זיהום אוויר משריפת זבל ומפחמות של המגזר
  אנני 14/11/2019 07:33
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אי אפשר לנשום שם.
  סגור
 • 33.
  חחחח
  דבורה חאקשור 14/11/2019 07:20
  הגב לתגובה זו
  2 0
  חחח פיפי חרגת אותי כמעת כל הבתים בחריש ריק מי שחורש שם זה עחברים וכולדות על מי אתה רוצה לעבוד איזו השקאה ביכלל אתה מדבר פה ??
  סגור
 • 32.
  כמה סיפורים....
  דנה 14/11/2019 06:52
  הגב לתגובה זו
  2 0
  יקח חודש וחצי לפחות למצוא שוכר ראוי אז שוב התשואה תרד מתחת ל 3 אחוז. אל תשכח את עלויות המימון אז שוב ירדנו לבקושי 2.5 אחוז. רק לידיעה, משקיע סולידי מאוד מביא היום 7 אחוזי תשואה בבורסה.
  סגור
 • 31.
  זה הזמן לשורט על חנן מור
  חרישניק 14/11/2019 05:54
  הגב לתגובה זו
  4 0
  עיר רפאים
  סגור
 • 30.
  השוק הנדלן עומד לרדת !!!
  יעקב 14/11/2019 05:45
  הגב לתגובה זו
  2 1
  שימו לב שיש הרבה פירסום ברדיו בטלויזיה ובאינטרנט כמו תראו שיש מנופים בכל עיר ועיר השוק מוצף בדירות ריקות שלא נמכרות כבר שנה פלוס בגלל המחיר הגבוה!!! דירה 5 חדרים אמורה להעלות 200000$ מאז שהחליפו מחיר מ$ לש"ח המחיר עלה המחירים עומדים לרדת !!!
  סגור
 • 29.
  חריש בשיא מכאן המחיר רק כלפי מטה
  אסף 13/11/2019 23:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חשפו את הגרף של העיר במדלן.. זה פשוו השיא בוודאות
  סגור
 • 28.
  חכו שתתחיל בניה ממשלתית אז העיר באמת תוצף
  ירון 13/11/2019 22:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אני לא מבין את ההשקעה בנדלן שאפשר בקלות לקבל 7 אחוז נטו תשואה בקרנות סולידיות
  סגור
 • 27.
  חלומות ההשקעה נחרשו. השקעה גרועה.
  יהודה 13/11/2019 22:10
  הגב לתגובה זו
  7 0
  אי אפשר להאמין למוכר החלומות.
  סגור
 • 26.
  מוכן לקנות דירה שם במקסימום 120000 ₪ (ל"ת)
  דן 13/11/2019 19:57
  הגב לתגובה זו
  5 2
  סגור
 • 25.
  3.2% זאת תשואה עלובה, וחצי מדירות המשקיעים בכלל ריקות (ל"ת)
  חושף ספינים 13/11/2019 19:05
  הגב לתגובה זו
  13 0
  סגור
 • 24.
  רק טיפש יקנה שם
  ירון 13/11/2019 18:51
  הגב לתגובה זו
  18 1
  והוכחה לכך היא הכתבה שצריך אותה בשביל לעורר פראיירים
  סגור
 • רק טיפש יקנה חירב'ה במרכז ב-2.5 מיליון (ל"ת)
  עדר גלמים 13/11/2019 20:27
  הגב לתגובה זו
  5 1
  סגור
 • 23.
  חנן מור ? האחרון שאני לוקח את דבריו ברצינות הכל דברי...
  קש 13/11/2019 18:26
  הגב לתגובה זו
  15 0
  בשנת 2009 אמר על תקנו דירות והוא הגיש הצעות בכל מכרזי משרד השיכון אין בו אמונה.מי שישקיע בחריש ישקע .אין למקום תקומה שעתיים מתל אביב ? המחיר המקסימלי לדירת 3 חדרים 500.000ש"ח
  סגור
 • 22.
  משפחת פשע
  המהפכן 13/11/2019 18:18
  הגב לתגובה זו
  14 0
  לא להתקרב להחריש, יש שם חמולה של משפחת פשע לרמלה, מה גם שהשירות בהתחלה נמכרו ב600000 .
  סגור
 • 21.
  מנית חנן מור תעלה ל30 שקלים. (ל"ת)
  אבי 13/11/2019 17:38
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 20.
  רכשתי דירה בחריש
  אליהו 13/11/2019 17:35
  הגב לתגובה זו
  8 7
  שווה לרכוש בחריש אני קניתי
  סגור
 • 19.
  דירה להשקעה
  מתן כהן 13/11/2019 16:35
  הגב לתגובה זו
  4 11
  תשמיכו לזלזל - אני כבר שנתיים בעיר עם דירה שקניתי להשקעה וכבר רואה פירות. נכון צריך לדעת מה לבחור ואיך, אבל הפוטנציאל קיים והרווח בהתאם
  סגור
 • 18.
  רכשנו דירה בחריש
  הילית5 13/11/2019 16:32
  הגב לתגובה זו
  7 9
  נכנסים בשנה הבאה, עשיתי בירור וסקר שוק - אתם מדברים שטויות. חריש כבר עיר מדהימה מבחינת קהילה והולכת להיות עוד יותר! גם את רומא לא בנו ביום אחד
  סגור
 • גם אנחנו רכשנו דירה בחריש
  שיר 14/11/2019 23:26
  הגב לתגובה זו
  3 0
  גם אנחנו רכשנו דירה בחריש ושמחים מאוד
  סגור
 • תמשיכי להרגיע את עצמך (ל"ת)
  ארז 13/11/2019 22:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 17.
  אמירות דומות נאמרו על מודיעין לפני 15 שנה
  דני 13/11/2019 16:31
  הגב לתגובה זו
  8 7
  נכון שמודיעין במיקום קרוב יותר למרכז ולירושלים.אך עדיין היו כתבות שזו עיר רפאים,בעיות תשתיות,תעסוקה,עודף בניה וכו אני חושב שכשהיצע בחריש יקטן,תהיה תחבורה,תשתיות,בתי ספר ומרכזי קניות,כבר המחירים ימריאו צריך לראות את הנולד....
  סגור
 • איך אתה שם את מודיעין ביחד עם חריש באותה משבצת ?
  קש 13/11/2019 18:32
  הגב לתגובה זו
  7 1
  מודיעין חצי שעה מתל אביב חריש למעלה משעתיים זה נכון שזה אינטרס לאומי ליישב את הגליל ואני מסכים אם זה אך ההשקעה תניב פירות עוד 40 שנה.
  סגור
 • שעתיים?
  רון 13/11/2019 23:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אולי באופניים
  סגור
 • עאלק מודיעין חצי שעה מתל אביב
  תזלזל תזלזל 13/11/2019 20:28
  הגב לתגובה זו
  0 2
  עם הפקקים בבוקר לוקח שעה פלוס בקלות
  סגור
 • 16.
  תשואה של 3.2 בסיכון גבוה.. עדיף להשקיע בסנדווציה (ל"ת)
  לי 13/11/2019 16:28
  הגב לתגובה זו
  11 0
  סגור
 • 15.
  תגובות לא מקצועית
  משה 13/11/2019 16:25
  הגב לתגובה זו
  2 9
  אני יזם בנפשי וכבר מתגורר בחריש, אנשים פה מדברים מפוזיציה כאילו עשו מחקר. כל יום עוברים עוד אנשים לעיר ועסקים נפתחים. זה תהליך ולוקח זמן אבל רק מי שגר כאן מבין את הםוטנציאל ואת ההצלחה שהעיר הולכת להיות
  סגור
 • 14.
  הרצת עגל הנדלן חוקית עד הקריסה
  רועי 13/11/2019 16:20
  הגב לתגובה זו
  13 1
  חנן מור החלץ הנדלן בקריסה מאגר נתוני אשראי יסיים את החגיגה קריסה נעימה לכולם הנדלן אשראי
  סגור
 • 13.
  אחרי כתבה כזו לא מתקרב לחריש (ל"ת)
  משקיע 13/11/2019 15:58
  הגב לתגובה זו
  12 0
  סגור
 • 12.
  יש מחסור עצום בדירות...מאות אלפים גרים ברחובות...חה חה (ל"ת)
  אדם 13/11/2019 15:51
  הגב לתגובה זו
  13 0
  סגור
 • 11.
  חנן מור בטוח מתגורר בחריש... פחחח
  ריאלי 13/11/2019 15:26
  הגב לתגובה זו
  15 0
  כמה חארטות
  סגור
 • 10.
  פילים לבנים
  שי 13/11/2019 15:20
  הגב לתגובה זו
  15 1
  רחובות רפאים בניינים ריקים היצע פי 10 על הביקוש איזה תשואה הוא מדבר.
  סגור
 • 9.
  לא כדאי לגור בחריש
  חקי חיון 13/11/2019 14:50
  הגב לתגובה זו
  5 7
  חקי חיון , לא כדאי לכם להתגורר בחריש , היות שבחריש מתגוררים הרבה ערבים. כדאי לכם לגור רק בישוב של יהודים.
  סגור
 • היות שאתה מדבר שטויות, עדיף לעבור לטוקבק הבא (ל"ת)
  חרישניק 13/11/2019 20:28
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • שקר (ל"ת)
  עובדתית לא נכון 13/11/2019 15:28
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • 8.
  לא הבנתי למה מחסור, הרי בסקירה "היצע ענק" יש נתונים ש
  עמירם 13/11/2019 14:29
  הגב לתגובה זו
  14 1
  מראים בדיוק ליהפך- יש המון בניה, המון היתרים, המון מלאי לא מכור, המון היצע יד שניה והמון קרקעות. חפשו את הסקירה בגוגל מי שלא קרא
  סגור
 • 7.
  כל הכבוד
  האינטרסאנט 13/11/2019 14:26
  הגב לתגובה זו
  15 1
  מה ציפיתם שיגיד ? וויש פול טינקינג . שיהיה במזל .
  סגור
 • 6.
  ההמלצה כיום היא לקנות רק מקבלן שמתחייב שהמחיר לא יירד
  התחייבות חוזית 13/11/2019 14:17
  הגב לתגובה זו
  8 4
  במידה ויסתבר שערך הדירות בשוק היד השניה או במבצעי מכירות עתידיים הוא נמוך יותר מאשר היום, היזם (חנן מור) יפצה את הרוכש במלוא ההפרש, וצמוד למדד. דירה היא קודם כל נכס ורק אחר כך קורת גג (קורת גג אפשר גם לשכור). לכן ראוי שיגבה את המלצותיו לקנות בהתחייבות אישית.
  סגור
 • כדי לעמוד בתור מאחורי שאר הנושים כשיפשוט את הרגל? (ל"ת)
  לי 13/11/2019 16:29
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 5.
  עיר רפאים
  gilmit 13/11/2019 14:16
  הגב לתגובה זו
  12 1
  מנסה למכור דירות ללא הצלחה כביש כניסה דק ופקוק מלא חרדים 40 דקות מחדרה!!! לא שווה 800000 שח
  סגור
 • 4.
  לא יעזור
  אנונימי 13/11/2019 14:11
  הגב לתגובה זו
  1 3
  ההשקעה הכי טובה בעיר ירושלים הביקוש לשכירות בה אדיר
  סגור
 • 3.
  ההבדל בין מודיעין לחריש הוא שמודיעין היא במרכז...
  תחבורה היא קריטית 13/11/2019 14:07
  הגב לתגובה זו
  13 2
  וכל מילה נוספת מיותרת
  סגור
 • מודיעין היא באמצע הפקקים בין ירושלים לתל אביב
  רמלה 13/11/2019 20:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מודיעין היא עיר הפקקים
  סגור
 • אבל מה לעשות שלפני 15 שנה קטלו את מודיעין למרות המיקום
  דני 13/11/2019 17:45
  הגב לתגובה זו
  3 0
  טענו שאין תשתיות,עיר רפאים,אין תחבורה,אין תעסוקה,אין קניונים,אין בתי ספר וכו
  סגור
 • 2.
  אם האינטרסנטים אמרו , דברי אלוהים חיים.... (ל"ת)
  אדם 13/11/2019 14:06
  הגב לתגובה זו
  11 0
  סגור
 • 1.
  האיש בפאניקה- לא מוכר ויש לו סטוק ענק בחריש (ל"ת)
  ל 13/11/2019 14:04
  הגב לתגובה זו
  25 1
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות