אושרה להפקדה התכנית להסבת קניון לב אשדוד למגורים

בשטח כולל של כ-25 דונם יוקם מרכז מסחר ותעסוקה בן 5 קומות, מעליו ייבנו ארבעה מגדלים שיתנשאו עד ל-26 קומות. מדובר בתוספת של 532 יחידות דיור חדשות
|
(1)
הדמיה תכנית מתחם לב אשדוד, צילום: משרד חיים ורדה אדריכלים
התכנית להסבת קניון "לב אשדוד" למגורים עולה שלב. הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה דרום שבמינהל התכנון, אישרה היום (ב') להפקדה את התכנית להתחדשות עירונית במרכז רובע ה' באשדוד הכוללת את הריסתו של הקניון והסבתו למתחם חדש המשלב מגורים, מסחר, תעסוקה, שטחי ציבור ושטחים פתוחים. 
בשטח כולל של כ-25 דונם יוקם מרכז מסחר ותעסוקה בן 5 קומות, מעליו ייבנו ארבעה מגדלים שיתנשאו עד ל-26 קומות. מדובר בתוספת של 532 יחידות דיור חדשות. תמהיל הדירות בפרויקט יהיה 30% דירות בגודל של עד 75 מ"ר (כולל ממ"ד ומרפסת), 40%  דירות בגודל של עד 100 מ"ר ו-30% דירות גדולות יותר. 82 יחידות מיועדות לדירות קטנות בגודל של עד 50 מ"ר (כולל שטחי שירות).
כמו כן, יוקצה שטח עבור בית ספר יסודי, מתנ"ס וגני ילדים. במרכז המתחם, מתוכנן שטח ציבורי פתוח של כ-5.5 דונם.
מיקום התכנית במפגש הרחובות אבן עזרא החוצה את הרובע מצפון לדרום ורחוב יהודה הלוי החוצה את הרובע ממזרח למערב. בהיבט התחבורתי, התכנית ממוקמת במרחק של כ-300 מ' משדרות הרצל, בהן מוקם בימים אלה קו BRT. עוד כולל הפרויקט חיבורים בין המתחם לרחובות הסמוכים באמצעות שבילים עבור הולכי רגל ושטחים ציבוריים פתוחים.
 
יו"ר הוועדה המחוזית, דוד לפלר, ציין כי "התכנית מייצרת תוספת משמעותית של יחידות דיור בלב רובע ה' באשדוד, תוך הקמת רחובות פעילים עם מסחר. זאת, במקום מתחם סגור שהיה מנותק מהשכונה".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  יש אלטרנטיבה לת"א ,מעטפת ראשונה לת"א ,אלטרנטיבה לת"א
  יש אלטרנטיבה לת"א 10/05/2019 01:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יש אלטרנטיבה לת"א ,מעטפת ראשונה לת"א ,אלטרנטיבה לת"א ,כי היא מאוד קרובה לת"א.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות