נתון הצמיחה בסין עקף את תחזיות הכלכלנים והציג צמיחה בקצב של 6.7%

 | 
הכלכלה הסינית
הנתון המרכזי שפרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסיקה בסין, היה התמ"ג השנתי שרשם לפנות בוקר קריאה חיובית של 6.7% ברבעון השני של השנה, זאת לעומת צפי הכלכלנים שעמד על צמיחה של 6.6%.
הצמיחה הגיע בעקבות שלל תמריצים מצד הממשלה והבנק המרכזי שנתנו חיזוק לביקושים במדינה. על פי סוכנות הידיעות רויטרס, הממשלה הסיכנית מכוונת לצמיחה של 6.5%-7% השנה, המהווה קצב איטי מזה שהתרגלה הכלכלה השניה בגודלה בעולם בשני העשורים האחרונים.
המנהיג הסיני, לי קה-צ'יאנג, אמר כי הכלכלה הסינית "יציבה באופן כללי", בעקבות דבריו מתחילת החודש אז אמר כי קצב הצמיחה של הרבעון הראשון שהציגו עליה בגובה 6.7% "לא היה קל" להשגה, וכי הכלכלה צפויה להמשיך להתפתח בקצב יציב. למרות נתון הצמיחה שהפתיע לטובה ברבעון השני, אנליסטים מבית קפיטל ציינו כי הפעליות במדינה נבעה בעיקר מתמריצים ממשלתיים ופחות מהמגזר הפרטי.
מהנתונים עולה כי ההשקעה בנכסים הקבועים במחצית הראשונה של השנה צמחה ב-9% מהשנה שעברה, אך הצמיחה בהשקעה בנכסים הקבועים מהמגזר הפרטי עלה רק ב-2.8% באותה התקופה, לעומת 3.9% צמיחה במהלך חמשת החודשים הראשונים לשנה, דבר המעיד על האטה בייצוא ו'עצבנות' מאקרו כלכלית. כלכלן מבית קפיטל הוסיף ואמר כי "מהגידול בצמיחה הנובעת מהשקעות של חברות ממשלתיות נראה כפיצוי על חוסר הנכונות של המגזר הפרטי לבצע השקעות".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה