שוק הנדל"ן האמריקני ממשיך להתאושש - מכירות הבתים הקיימים זינקו ב-5.5%

|
גאיה נדל"ן ארה"ב, צילום: יח"צ

שוק הנדל"ן האמריקני ממשיך להתחמם. בדו"ח שהתפרסם היום על ידי הארגון הלאומי למתווכים נרשם כי כמות הבתים הקיימים בהמתנה שנמכרו בפברואר קפצה בשיעור של 5.5% ועלתה בשיעור של 2.6% בקצב שנתי. הדו"ח סבר כי מזג האוויר החם יחסית לחודש פברואר והרגיעה בעלייה בעלויות המשכנתא דחפו את הקונים אל השוק. 

בשנים האחרונות, שוק הדיור בארה"ב החל לסבול ממחסור חמור בבתים למכירה. בתוך כך, מלאי הבתים בתחילת השנה היה נמוך מזה שנרשם לעומת שנה שעברה, תהליך אשר מאיץ את העלייה במחיר הדירות. על פי הכלכלן הראשי של ארגון המתווכים, "העלייה בשוק המניות והתאוששות העולמית הביאה להתעניינות מחודשת בשוק הנדל"ן האמריקני. כמו כן אזרחים מקומיים חותמים על רכישות מתוך החשש כי הריבית תהיה גבוהה יותר ובתוך כך המשכנתא יקרה יותר בעתיד לבוא". 

עם זאת, ככל הנראה, שוק הנדל"ן האמריקני יתקשה להמשיך להציג קצב גבוה של עסקאות, בעוד מלאי הבתים ממשיך לרדת. נציין כי קצב מכירות הבתים הינו הגבוה ביותר מזה שני עשורים. הצצה לחולשה בשוק הנדל"ן סופקה על ידי כמות הבתים הקיימים שנמכרו בחודש ינואר. אלו עלו בקצב שנתי של 0.4%, כאשר מדובר על הקצב הנמוך ביותר מתחילת השנה שעברה. 

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות