לאחר חודש בלבד: הבנק המרכזי ברוסיה מוריד את הריבית ל-15%

העליה בריבית מחודש דצמבר גררה ביקורות במדינה. לאחר פרסום ההודעה הדולר עולה 1% אל מול הרובל.
|
ברוסיה מתחרטים
חודש אחד בלבד לאחר שהבנק הרוסי הקפיץ את הריבית במדינה מ-10.5% אל 17%, הבנק חוזר בו היום חלקית מהמעשה והוריד את הריבית. הבנק מוריד את הריבית ל-15%. העלאת הריבית בחודש דצמבר בוצעה בכדי לעצור את הצלילה בערך הרובל הרוסי אל מול מטבעות העולם. בשעה זו, לאחר פרסום ההודעה הדולר עולה 1% אל מול הרובל.

הירידה בערך הרובל הגיעה בעקבות החשש כי הירידה במחירי האנרגיה בעולם, בצוותא עם הסנקציות הכלכליות האירופאיות והאמריקניות יגרמו למשבר כלכלי במדינה. עם זאת, העליה בריבית לא שינתה את המגמה של החלשות המטבע הרוסי, אך זכתה לביקורות מקומיות מאת האזרחים והעסקים במדינה בשל הקושי לקבל אשראי. צמד מסקנות אלו ככל הנראה גרמו להורדת הריבית חודש אחד בלבד לאחר ההחלטה.

בהצהרה של אלוירה נאביאולינה (Elvira Nabiullina) ראש הבנק המרכזי של רוסיה נמסר כי "ההחלטה נלקחה על בסיס הנתון המרכזי שמדריך את הבנק והוא התקדמות האינפלציה במדינה. בסביבה הקיימת, האחרונה מהווה את הדאגה העיקרית של האזרחים והעסקים במדינה. במידה והאינפלציה או הצפי לאינפלציה ימשיכו לרדת, הבנק מוכן להורדה נוספת של הריבית".

אתמול (ה') שרי החוץ של האיחוד האירופי אישור את המשך הסנקציות הכלכליות על רוסיה. הרעיון להחמיר את הסנקציות אל מול המדינה נדחה לעת עתה. בתוך כך, אחת מהמצביעות בעד הייתה יוון אשר העמדה של המפלגה המנצחת כלפי הסנקציות לא הייתה ברורה עד כה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות