לראשונה: היקף היצוא הישראלי לאסיה עלה על היצוא לארה"ב

בחודשים אוקטובר 2011 עד ינואר 2012 עלה חלקו של היצוא ליבשת אסיה ל-21% מ-20% בעוד שחלקו של היצוא לארה"ב נפל באופן דרסטי ל-20% לעומת 27% בתקופה המקבילה אשתקד
|
הסטת יצוא
לראשונה חלקה של אסיה ביצוא הסחורות הישראלי גבוה יותר מחלקה של ארה"ב, כך עולה מנתוני מכון היצוא שפורסמו היום (ג') בעיתוי מעניין על רקע הדיווחים על כך שמשרד ההגנה ההודי מחרים את התעשייה הצבאית של ישראל מלהשתתף במכרזים במשך 10 שנים, על רקע פרשת שחיתות. לידיעה בהרחבה

על פי נתוני מכון היצוא בחודשים אוקטובר – ינואר עלה חלקו של היצוא ליבשת אסיה ל-21% מ-20% בתקופה המקבילה אשתקד, וההיקף הכספי של היצוא הישראלי לאסיה עליה ל-3.1 מיליארד דולר.

לעומת זאת, חלקו של היצוא לארה"ב נפל באופן דרסטי ל-20% לעומת 27% בתקופה המקבילה אשתקד. מדובר נפילה של כ-23% והיצוא לארה"ב הסתכם בהיקף כספי של כ-2.9 מיליארד דולר. רמזי גבאי, יו"ר מכון היצוא הביע דאגה מנתוני היצוא לארה"ב "במידה ותמשך מגמה זו עלולה להיווצר פגיעה בסך היצוא הישראלי".

נציין כי היצוא הישראלי לאירופה המשיך להוביל כאשר בין אוקטובר 2011 ל-ינואר 2012 עלה שיעורו ל-35% מ-30% בתקופה המקבילה אשתקד.

חלקן של יתר המדינות (אמריקה הלטינית, אוקיאניה ומזרח אירופה, כולל טורקיה ורוסיה) נותר בתקופה זו ללא שינוי והסתכם בכ-24% מסך היצוא של ישראל, כשבמקביל נרשמה עלייה מתונה של כ-3% בהיקפי היצוא לאזור זה אשר הסתכם בכ-3.4 מיליארד דולר.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות