בנק לאומי הבטיח גיוס של כ-2.3 מיליארד שקל

הגיוס בוצע באמצעות שתי סדרות אג"ח חדשות, עם ביקושים גדולים של כ-4.5 מיליארד שקלים
|
בנק לאומי, צילום: Bizportal

בנק לאומי דיווח הבוקר כי הבטיח גיוס של כ-2.3 מיליארד שקל באמצעות שתי סדרות אג"ח חדשות, עם ביקושים של כ-4.5 מיליארד שקל, וזאת בתום השלב המוסדי שהתקיים אתמול.

על אף הקשיים שאירעו לאחרונה בגיוסי אג״ח מסוג COCO, נהנה לאומי מביקושים בגובה של כ-955 מיליון שקלים בשלב המוסדי, לסדרה 403 החדשה מסוג COCO שהנפיק אמש. עוד, נהנה לאומי מביקושים של כ-3.6 מיליארד שקלים לסדרה 180 השקלית החדשה שהנפיק. 

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

סדרה 180 (פיקדון) הינה שקלית מדורגת ilAAA ע"י S&P מעלות בעלת מח"מ של 4.83 שנים. על-פי החלטת הדירקטוריון, הבטיחה החברה גיוס של כ-1.6 מיליארד שקלים בשלב המוסדי בריבית של 2.02% המשקפת תשואה אפקטיבית של 2.14% ומרווח של כ-68 נק' בסיס. 

סדרה 403 (COCO) הינה צמודת מדד מדורגת ilAA ע"י S&P מעלות  בעלת מח"מ של 5.75 שנים. על-פי החלטת הדירקטוריון, הבטיחה החברה גיוס של כ-657 מיליון שקלים בריבית של כ-2.42% המשקפת תשואה אפקטיבית של כ-2.54% ומרווח אפקטיבי של כ-250 נק' בסיס. בשונה מהנפקות COCO אחרות, נעשה המכרז ללא ריבית מירבית. את ההנפקה הובילה לאומי פרטנרס חיתום בניהולו של גלעד שמעוני. 

אג"ח COCO היא אגרת חוב בעלת סיכון גבוה מאג"ח רגילה כי בשעת משבר של המנפיק הי עלולה להפוך למניות או להמחק. היתרון באיגרת זו הוא התשואות הגבוהות בהשוואה לאג"ח רגילות. לפי פרטי התשקיף, האג"ח יומר למניות בנק לאומי אם יתרחש אירוע המוגדר כ"אירוע מכונן לאי-קיימות". מדובר על אירוע יחסית קיצוני בו הפיקוח על הבנקים יהיה סבור כי הבנק חייב הזרמת הון לצורך קיימו.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות