טרפו את הקלפים: ועדת המכרזים פסלה את הצעות 12 העמותות החרדיות בחריש

חריש צפויה להיות פחות חרדית לאחר שוועדת המכרזים נעתרה לעמותות החילוניות. "מהפך היסטורי, סוף סוף הקומבינה נגמרה"
|
(3)
נדל"ן
האם חריש תהיה עיר חילונית-דתית לאומית? וועדת המכרזים של מנהל מקרקעי ישראל פסלה 12 הצעות של קבוצות חרדיות במכרז להקמת 4,634 יחידות דיור במקום לאחר שנטען שתיאמו את הצעותיהן.

מדובר בהמשך לפרסום הראשון של Bizportal מחודש נובמבר, לפיו הועלו טענות שוועד הדיור החרדי יצר קרטל בין כל העמותות החרדיות . קבוצת חריש הירוקה פנתה לוועדת המכרזים מחוז חיפה לביטול המכרז מחשש להתנהלות פסולה של תיאום העמדות.

הקבוצה טענה ש "הוקמו 13 עמותות חרדיות אחת אחרי השנייה, כולן נרשמו אצל אותם עורכי הדין ואותם רואי חשבון בתאריכים 22 באוקטובר ו-28 לאוקטובר וקיים חשש שוועד הדיור החרדי יצר קרטל בין כל העמותות, אנחנו פונים למנהל מקרקעי ישראל לבטל את המכרז."

פרסום המכרז נדחה למעלה מחודשיים מאז סגירתו בעקבות המכתב שהעבירו קבוצות הרכישה החילוניות למינהל מקרקעי ישראל ולמשרד השיכון. ההכרעה ניתנה בסופו של דבר על ידי ועדת המכרזים.

עמותת נאות חנן, המייצגת את הציבור הדתי לאומי, היא הזוכה הגדולה עם 632 יחידות דיור. במקום השני ממוקמת עמותת נאות חריש החילונית עם 593 דירות. בין החברות הזוכות ניתן למצוא את דונה שתקים 503 דירות, אשדר שתקים 490 דירות וג'י הנדסה שתקים 203 דירות.

הישוב חריש, הממוקם בכניסה לוואדי ערה, העתיד לכלול בסך הכול 25 אלף דירות, עמד בלב העימות בין חילונים לחרדים - במקור יועד לאוכלוסייה החרדית בלבד, אך בעקבות פסיקת בית משפט, השיווק נפתח גם לאוכלוסיה החילונית. הישוב צפוי להתאפיין בבנייה נמוכה ולכלול דירות 4 חדרים בשטח של כ-105 מ"ר. פסילת העמותות החרדיות ככל הנראה תשנה את אופי היישוב מהקצה אל הקצה. הציבור החרדי הסובל ממצוקת דיור חריפה תלה את תקוותיו במכרז זה.

אייל קליין, סמנכ"ל השיווק של קבוצת נאות חריש, אמר ל-Bizportal: "קרה פה מהפך היסטורי, הדבר הכי טוב שקרה לנדל"ן בישראל, עיר שהוגדרה עבור חרדים הפכה לעיר כמו מודיעין, נעשתה כאן מלחמת צדק גדולה ביותר."

תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  נשבר כבר מהפרזיטים. סוף סוף צעד נכון!!-->
  סוחר27 17/01/2013 18:20
  הגב לתגובה זו
  3 1
  נמאס כבר מהביזיון ומההשפלה של מעמד הביניים העובד, נשבר כבר שציבור שלא לומד ולא עובד זוכה לקבל דירות בתמורה ל-400 אש"ח. צריך להקים וועדת חקירה ממלכתית כנגד קרטל החרדים, להעמיד למשפט את כל ועדות הדיור החרדיות שמתאמות ביניהם מחירים ובראשם את אטיאס שאישר את כל העמורה הזאת. חרדים-נמאסתם!!!!!
  סגור
 • 1.
  מצויין העלוקות החיות על חשבון העובדים - הפסידו ואטיאס
  אריק 17/01/2013 16:40
  הגב לתגובה זו
  2 3
  התגלה כאחרון הנוכלים
  סגור
 • לא נראה לי שהחרדים הללו הם "עלוקות" כדבריך.
  קורמורן 17/01/2013 18:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חרדים רבים עובדים ומתפרנסים. חלק מהעבודות, אמנם עוסקות בעבודות לא יצרניות כמו משגיחי כשרות מטעם הרבנות הראשית, משגיחים מטעם הרב הזה ומטעם הרב ההוא, ברוך השם על כל סוליה של נעל יש שלוש חותמות כשרות (למקרה שניאלץ לאכול את הנעל). אבל בסיכום הם עובדים, מרוויחים כסף ומשלמים מסים כך שבאמת לא במקום לכנות אותם טפילים.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות