אושר הפטור ממס לגופים מוסדיים על הכנסה משכירות לטווח ארוך

מנגד הצעת החוק של שר הבינוי והשיכון להקצאת 5% מהדירות בכל פרויקט חדש נדחתה. שטייניץ: "צעד זה יביא לשכלול שוק השכירות במטרה להרחיב את היצע פתרונות הדיור העומדים בפניי זוגות צעירים"
 | 
(1)
שוק שכירויות כמו באירופה?
הממשלה אישרה היום (ב') את הצעת שר האוצר להעניק פטור ממס לגופים מוסדיים על הכנסה מהשכרת דירות לטווח ארוך.

בשונה מהנהוג בעולם המערבי, השכרה קונצרנית איננה קיימת בישראל. יתרה מזו, קופות גמל ישראליות משקיעות בפרוייקטים להשכרת מגורים לטווח ארוך בחו"ל. שוק השכירות בישראל מאופיין כשוק שכירות קצר טווח לתקופה של שנה או שנתיים. לרוב מדובר במשכירים פרטיים המעדיפים השכרה לטווח קצר בלבד. כמו כן, קבלנים אינם מעוניינים בפרויקטים המחייבים ניהול ארוך טווח מאחר והתשואה שמניב פרויקט דיור להשכרה בלבד איננה אטרקטיבית עבור קבלני בניין.

המהלך של בניית שוק שכירות ארוך טווח נועד לייצר חלופה יציבה לצעירים חסרי הון עצמי; לבנות תמהיל דירות בגדלים שונים וסטנדרטים שונים ובכך להתאים לצרכי השוכרים; להזרים הון משמעותי להגדלת היצע הדיור ולהגדיל את היקף האשראי לשוק הנדל"ן.

שר האוצר, יובל שטייניץ, אמר: "מדובר בשלב נוסף בדרך לפיתוחו של שוק שכירות הדירות ארוכת טווח בישראל כפי שנהוג במדינות מתוקנות בעולם המערבי. צעד זה יביא לשכלול שוק השכירות במטרה להרחיב את היצע פתרונות הדיור העומדים בפניי זוגות צעירים ומעמד הביניים."

תוך כך, הצעת החוק של שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס שמטרתה להקצות 5% מהדירות בכל פרויקט חדש לדיור ציבורי נפלה בועדת השרים לחקיקה, חודשיים לאחר שהוועדה החליטה לדחות את הדיון בהצעה.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  עכשיו בכלל צעירים לא יוכלו לרכוש דירות
  אחד העם 07/05/2012 20:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  פשוט מדינה מושחתת,המוסדיים יקנו שכונות בכול מחיר,הצעירים יכולים לחלום על דיור בר השגה,שיגיעו לגיל 55-60 יפלו על המדינה מאחר ולא יוכלו לשלם שכירויות רק מקצבה. המדינה בדרך לאבדון,פחחח רוצים להיות אירופה.
  סגור