: יוקמו 72 דירות לסטודנטים בשדרוג מבני שיכון מסוכנים ביפו ג'

ל-6 מבני שיכון המוגדרים מסוכנים ברחוב טוכלסקי על גבול בת ים יוספו 3 קומות ועוד קומת גג חלקית
 | 
(2)
מזניקים את יפו
הוועדה המחוזית לתכנון ולבניה מחוז תל אביב החליטה היום (ג') לאשר להתנגדויות הציבור את תוכנית לחידוש מבנים למעונות סטודנטים ברחוב טוכלסקי ביפו.

התכנית חלה על שישה מבני שיכון, שכל שניים מהם מחוברים בשכונת יפו ג', על גבול בת ים, בני 4 קומות מעל קומת עמודים. הצורך בתכנית עלה לאחר שלחלק מהמבנים הוצא "צו מבנה מסוכן", ולאחר שהדיירים התקשו לעמוד בעלויות השיפוץ.

התכנית קודמה על ידי עבודה משותפת של "הקליניקה לדיור, קהילה ומשפט" באוניברסיטת תל אביב, המכללה האקדמית תל אביב-יפו, היזם רוני צברי ותושבי המתחם והשכונה, ובתמיכה של מינהל ההנדסה של עיריית תל אביב-יפו.

היזם שיפץ את המבנים עוד לפני הגשת התכנית, והצו שהוצא כנגדם הוסר.
המבנים הקיימים כיום, הכוללים 96 יחידות דיור, יחוזקו כנגד רעידות אדמה, יתווספו להם מעליות, והדירות הקיימות יורחבו על ידי הוספת ממ"דים ומרפסות. מעל המבנים הקיימים תתווספנה שלוש קומות ועוד קומת גג חלקית. התוספת תאפשר הקמת 72 דירות אשר ישמשו למעונות סטודנטים (לכ- 240 סטודנטים ) ו/או למגורים, וכן 24 דירות מגורים רגילות, שניתן יהיה לפזר בין כל ששת המבנים או לרכז בשניים מהם. בקומות העמודים תתאפשר הוספת 12 דירות מגורים, מחסנים ולובי ויותרו בהם גם שימושים של גני ילדים ומעונות יום.

בין היזם למכללה האקדמית תל אביב-יפו סוכם על השכרת המעונות למשך 10 שנים, עם אפשרויות יציאה מההסכם כל שנה לאחר שנת ההפעלה הראשונה. בתום התקופה יוכל היזם למוכרן כדירות מגורים רגילות בשוק החופשי, או להמשיך להשכירן למכללה או למוסד אקדמי אחר.

הבנייה הראשונית של יחידות הדיור המיועדות למעונות תותאם לשימוש כמעונות סטודנטים וכל שינוי בשימוש בהן לדירות מגורים רגילות ייעשה בסמכות רשות הרישוי המקומית, אשר בגינו יידרש תשלום היטל השבחה כדין. ההשכרה תהיה לסטודנטים פעילים במוסדות אקדמיים, והמעונות ינוהלו בצורה אחודה. הסטודנטים יוחתמו על תקנון, שיכלול התחייבות להימנע ממטרדי רעש.

תקן החניה יהיה על פי התקן התקף, המחמיר מבין תקני החניה למגורים ו/או למעונות. התכנית מאפשרת הקמת חניון ציבורי תת-קרקעי בתחומי זכות הדרך של רחוב טוכולסקי לצורך עמידה בתקן החניה הנדרש לשימושים שיהיו בפועל.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  אלו 72 דירות מתוך ה-
  שמעון 27/03/2012 22:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  10000 שביבי הבטיח בקיץ....
  סגור
 • 1.
  מי יקנה שם דירות?
  סלמס 27/03/2012 13:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עם דיירים מסכנים וסטודנטים שמתחלפים הבניין יהרס שוב תוך שנתיים. צריך להרוס הכל לבנות מחדש.
  סגור