אירופה נעלה באדום; הדאקס נפל 2.4%, האירו בשפל של 21 חודשים מול הדולר

לאחר ראלי של יומיים, מירב המדדים באירופה נפלו מעל 2%, PTT הציעה הצעה מכובדת על קידוח גז טבעי במוזומביק, רוביני אמר היום כי: "תשואות אג"ח גבוהות - הנורמל החדש"
שוקי אירופה
הירידות בבורסות אירופה החריפו החל משעות הצהריים המוקדמות, והרחיקו לטריטוריות אדומות אף יותר לאחר הפתיחה השלילית בוול סטריט. היום השווקים באירופה 'חזרו לשגרה' לאחר שהחשש חזר לשווקים אחרי יומיים של עליות.

הטריגר שהקפיץ את המסחר לכיוון המגמה השלילית היה חיתוך יעדי הצמיחה של הכלכלות המתעוררות על ידי הבנק עולמי הבוקר, בנוסף, נתוני מאקרו והחלשות נוספת של האירו מול הדולר העיבו על השוק.

הבנק העולמי הפחית הבוקר את תחזית הצמיחה החצי שנתית למדינות המתפתחות במזרח אסיה בשנת 2012 כשרובן מושפעת מהיחלשות הצמיחה בסין. על פי התחזית המעודכנת של הבנק העולמי, צפויה הצמיחה במדינות המתפתחות באזור להתמתן ל-7.6% השנה, לעומת צמיחה של 8.2% שנרשמה בשנת 2011 וביחס לתחזית הקודמת שפרסם הבנק העולמי בנובמבר לצמיחה של 7.8%. לידיעה המלאה

היום התקבצו מנהיגי האיחוד האירופי לפסגה לא רשמית בבריסל לדיונים בבניסיונות להציע פתרונות למשבר. נזכיר גם כי אתמול חתך ארגון ה-OECD את תחזית הצמיחה של אירופה. כמו כן, אמירתו של ראש ממשלת יוון לשעבר בראיון ל-CNBC כי המדינה כבר עושה 'הכנות' ליציאה מהאירו העיבו על המסחר בוול סטריט.

עם סיום המסחר, מדד הדאקס נפל 2.37%, מדד הפוטסי השיל 2.34% ומדד הקאק צרפתי איבד 2.59%. האינדקס הספרדי ירד 3.3% והמדד במילאנו נפל 3.38%.

בבית ההשקעות רוביני (של דר' נוריאל רוביני) אמרו כי "תשואות גבוהות (בכל האגחים האחרים- ג'.ד.), הן הנורמליות החדהש באירופה".

באיטליה פורסם הבוקר מדד ביטחון הצרכנים הלאומי. המדד נפל במאי לשפל של 15 שנה, מאז 1996 השנה שבה המדד החל- 86.5 נק'. עוד נתון שמסמן את הרעת המצב אירופה ניתן למצוא בירידת צריכת הדלק בבריטניה בשיעור של 13.2%, שיא בנתון זה.

הפוליטיקאים באירופה כבר חוזים את הנולד ומדברים על צעדים לקראת יציאה אפשרית של יוון מגוש האירו. ראש הממשלה הפולני דרש היום מהאיחוד האירופי להתכונן למהלך של יוון וביקש לבנות 'חומת אש' חזקה כדי להתגונן מ "האנשים הלא אחראים ביוון".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה