דראגי: "אין סימנים לכך שהבנקים באירופה 'מכורים' ל-ECB"

נגיד ה-ECB: "אם לבנקים באירופה אין את ההון הדרוש, הם צריכים לחשוב לגייס אותו עכשיו. הציפיות האינפלציוניות נמצאות בטווח היעד"
 |  (1)
מריו דראגי (צילום: Getty images Israel)
"אין סימנים לכך שהבנקים באירופה 'מכורים' ל-ECB - התנאים הפיננסיים של הבנקים השתפרו באופן כללי", כך אמר יום (ד') נגיד הבנק האירופי המרכזי, מריו דראגי, במסיבת העיתונאים שנערכה לאחר שה-ECB החליט גם הפעם להותיר את הריבית באירופה על כנה ברמת שפל של 1%.

"אם לבנקים באירופה אין את ההון הדרוש, הם צריכים לחשוב לגייס אותו עכשיו. ה-LTRO הוא כלי קלאסי למדיניות מוניטרית מרחיבה, והוא שאיפשר שיפור של תנאי המימון למערכת הבנקאית באירופה. שני מכרזי ה-LTRO שביצענו מהווים חלון הזדמנויות בעבור הממשלות לשם שיפור מצבן התקציבי ולביצוע רפורמות מבניות".

דראגי קרא לבנקים לחזק את מבנה ההון שלהם ואמר "הבנקים צריכים להפחית את המינוף שלהם בצורה מסודרת. צריך לזכור אנחנו לא מספקים להם הון אלא נזילות. על מנת לשפר את מצבם ההוני אני ממליץ להם לגייס אותו עכשיו".

אם זאת, ציין דראגי כי "המבנה הסוציאלי בחלק ממדינות אירופה לא יוכל להחזיק מעמד". בהתייחס לבנקים היווניים אמר סגנו של דראגי כי יתכן שחלקם יצטרכו לעבור אירגון מחדש.

בהתייחסו לאינפלציה אמר דראגי "יש לחצים אינפלציוניים מכיוון מחירי הנפט הגבוהים, אך הציפיות האינפלציוניות נמצאות בטווח היעד בטווח הזמן הבינוני. שיעור האינפלציה צפוי להישאר מעל לרמה של 2% ב-2012".

למרות החשש מפני אפשרות לעליית האינפלציה ציין דראגי שעדיין מוקדם מדי להפסיק את התמיכה של ה-ECB בשווקים וכי אין בכוונתו להתחיל בתקופה הקרובה לייבש את השוק מהמערכת הפיננסית באמצעות ספיגה של הנזילות. דראגי הוסיף כי הוא בוחר להמשיך במדיניות המרחיבה למרות שגרמניה היתה מעדיפה שה-ECB יפסיק בהדפסת המזומנים".

נציין כי אל אף הדברים המתונים יחסית של דראגי והנימה המחוייכת ששררה באולם המסע"ת, הנפילות בבורסות אירופה נמשכו ואף החריפו, כאשר מדד הדאקס בולט בירידה של 2.1%.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  זה חיובי בטירוף!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (ל"ת)
  איך אין פינה ירוקה?? 04/04/2012 16:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור