הגירעון התקציבי בבריטניה הוכפל בפברואר לכ-15 מיליארד ליש"ט

הגידול בגירעון נובע מהנפילה בגביית מסים וזינוק בהוצאות הממשלה. הנתון יקשה על שר האוצר, אוסבורן, להציג היום בפרלמנט את התקציב לשנה הבאה
|
(1)
ג'ורג' אוזבורן (צילום: Getty images Israel)
הגירעון התקציבי של בריטניה כמעט והוכפל בפברואר, על רקע נפילה בגביית מסים וזינוק בהוצאות הממשלה, כך על פי נתוני הלמ"ס בבריטניה. הגידול החד בגירעון מותיר לשר האוצר הבריטי, ג'ורג' אוסבורן מרחב תימרון קטן מאוד על מנת לעמוד ביעדיו בעודו מתכונן להציג את התקציב השנתי הבא של בריטניה בפרלמנט מאוחר יותר היום.

הלוואות הממשלה (נטו), בניטרול התמיכה במערכת הבנקאית, הסתכמו ב-15.2 מיליארד ליש"ט, הרמה הגבוהה ביותר שנרשמה בחודש פברואר מאז ומעולם, הציפיות בשוק היו לירידה לרמה של 8 מיליארד ליש"ט בגירעון התקציבי לאחר שנתון זה בפברואר של השנה שעברה עמד על 8.9 מיליארד ליש"ט.

אוסבורן דחה את הדרישות ממתן את תוכנית הקיצוצים הממשלתית, ואמר כי ההזהרות שקיבלה בריטניה מסוכנויות דירוג האשראי פיץ' ומודיס כי היא עלולה לאבד את הדירוג המושלם שלה, מחזקת את הצורך לדבוק בתוכנית הקיצוצים שתמחוק את הגירעון המובנה עד 2017.

בנוסף פורסמו היום הפרוטוקולים מהישיבה האחרונה בעניין הריבית של הבנק המרכזי של בריטניה, מהם עולה כי שני חברים בוועדה דחפו לכיוון של הרחבת תוכנית התמריצים החודש, בעוד שרוב חברי הוועדה המליצו להמתין על מנת שיוכלו לבחון אם ישנם סקכונים משמעותיים לעלייה באינפלציה בטווח הבינוני.


תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  שנים העולם במדיה מסתיר בפלסטר לדחות קריסה!!! (ל"ת)
  מיתון-2012-13 21/03/2012 14:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות