האינפלציה בסין הרימה ראש בינואר; הברסה בשנחאי עלתה 0.1%

מדד ה-MSCI אסיה פאסיפיק סובב סביב שיא של 6 חודשים. הקוספי עבר מירידות של 0.5% לעליות של כ-0.5%. עליבאבא קרובה לסגירה של הלוואה שתאפשר לה לרכוש חזרה את הנתח שמחזיקה בה יאהו
 | 
(צילום: Getty images Israel)
המסחר בבורסות באסיה התאפיין הבוקר ביציבות כאשר בסיום השתנתה הנטייה לחיובית לעומת נטייה שלילית שאיפיינה את תחילת יום המסחר. נציין כי המדד הכללי של בורסות אסיה, ה-MSCI אסיה פאסיפיק סובב עדיין סביב רמות שיא של 6 החודשים האחרונים.

הבורסות המובילות ביפן ובאוסטרליה איבדו כ-0.2%, בעוד שהבורסה בשנחאי עלתה ב-0.1% ובדרום קוריאה סגר מדד הקוספי בעלייה של 0.5%. ההאנג סנג בהונג קונג סגר ביציבות.

השווקים באסיה הושפעו היום בעיקר מפרסום בסין שהפתיע כשעלה בשיעור חד מהציפיות. בנוסף, ממשיכים הסוחרים לעקוב אחר ההסכם המתגבש ביוון, בעוד שאתמול בלילה דווח על התקדמות בין המפלגות בעניין הקיצוצים הנדרשים מיוון על מנת שתקבל את הסיוע מהאיחוד האירופי, הרי שהבוקר דווח כי המו"מ נתקע וכי שר האוצר היווני נמצא בדרכו לבריסל. נציין כי הדיווחים החיוביים מיוון אתמול הם שעזרו לוול סטריט לסגור בעליות שערים.

בסין הפתיעה האינפלציה כשעלתה 4.5% בינואר, עלייה חדה מהצפיות. נזכיר כי מדד המחירים לצרכן בסין רשם עלייה של 4.1% בדצמבר ועלייה של 4.2% בחודש נובמבר לאחר שבאוקטובר נרשמה שנתית של 5.5%. עם זאת חלה התמתנות בעליית מדד המחירים ליצרן שעלה ב-0.7% בינואר לעומת עלייה של 1.7% בחודש דצמבר.

ביפן פורסם היום כי הזמנות המכונות נפלו ב-7.1% בדצמבר ביחס לחודש הקודם, הירידה החדה ביותר בהזמנות אלו שנרשמה מזה 3 חודשים.

ענקית האינטרנט הסינית, עליבאבא עלתה בכ-5.4% לאחר שדווח בוול סטריט ג'רנל כי היא קרובה לסגירה של הלוואה בסך 3 מיליארד דולר בריבית של כ-4% שתקבל מקונצורסיום של 6 בנקים. ההלוואה תאפשר לחברת הסחר האלקטרוני המובילה בסין לרכוש חזרה את הנתח שמחזיקה בה חברת יאהו, נתח שמסתכם בכ-40%.


תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות