שיא של 51 מיליון נוסעים בשנה בשדה התעופה של דובאי

דובאי מתכוונת להשקיע עוד 7.8 מיליארד דולר ולהגדיל את התפוסה המקסימאלית בשדה ל-90 מיליון נוסעים מ-60 מיליון. עד סוף השנה יוכל לנחות שם גם המטוס הגדול בעולם
 | 
נמל מבטחים במזה"ת:
באופן מוצהר ישראלים אולי לא תמצאו שם, אבל בשדה התעופה של דובאי נרשם בשנה החולפת עלייה של 8% לשיא של 51 מיליון נוסעים שעברו בשעריו. שדה התעופה המהווה את נמל הבית לחברת התעופה הגדולה ביותר בעולם הערבי השייכת לאיחוד האמירויות נהנה מגידול בשימוש בו על רקע אי השקט בחלק מהמדינות במזה"ת.

דובאי מתכוונת להשקיע עוד 7.8 מילארד דולר בשדה התעופה על מנת שיוכל להכיל עד 90 מיליון נוסעים בשנת 2018 לעומת תפוסה מירבית של 60 מיליון נוסעים בשנה כיום. כך עולה מדיווח רשמי של המדינה שפורסם היום במייל. על פי התכנון יושלם המסלול השלישי הכולל התאמה גם לנחיתות והמראות של מטוס הנוסעים הגדול בעולם, איירבס A380S, עד סוף השנה הקרובה.

"בשנה שהתאפיינה בחוסר וודאות כלכלית, באי יציבות פוליטית ובמחירי נפט גבוהים, הגידול במספר הנוסעים דרך דובאי המשיך לנסוק בזכות הקווים החדשים שנפתחו ועלייה בתדירות הטיסות בנמל התעופה", כך אמר מנכ"ל שדה התעופה של דובאי, פול גריפית' והוסיף, " הטרנד הזה ימשך גם ב-2012 כאשר שתי חברות התעופה הגדולות, Emirates ו-Flydubai, צפויות לקבל מטוסים חדשים במהלך השנה".

נציין כי בתחום המטענים העוברים בשדה התעופה של דובאי חלה ירידה של 1.5% ל-2.19 מיליון טון, על רקע אי הוודאות באירופה ובארה"ב, שמוביל לירידה באמון הצרכנים ולירידה ביצוא.


תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות