החברות הממשלתיות צפויות לרשום ב-2017 רווח של 6 מיליארד שקל

החברות הממשלתיות רשמו רווח נקי של 2.295 מיליארד שקל ב-9 החודשים הראשונים של 2017; רשות החברות העלתה את תחזית הרווח המצרפי
|
מרכז המבקרים חברת חשמל, צילום: יח"צ

החברות הממשלתיות רשמו רווח נקי של 2.295 מיליארד שקל ב-9 החודשים הראשונים של 2017. מדובר בנתון דומה לרווח הנקי לתקופה המקבילה אשתקד שעמד על 2.273 מיליארד שקל.

בעקבות התוצאות החיוביות, מעדכנת רשות החברות הממשלתיות את התחזיות לשנת 2017 ולהערכתה הרווח הנקי יעמוד על כ-6 מיליארד שקל. זאת, לעומת תחזית הרווח המקורית שנעשתה בתחילת השנה ועמדה על 3 מיליארד שקל. הפער בין התחזית המקורית לתחזית המעודכנת נובע מאירועים חד פעמיים שהיו במהלך תקופה זו.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

מבין החברות הממשלתיות, חברת החשמל היא בעלת הרווח הנקי הגבוה ביותר בתקופה זו והיא רושמת רווח נקי של 3.2 מיליארד שקל, שחלק ניכר ממנו נובע מאירועים חד פעמיים.

שתי חברות רשמו שיפור ברווחים בשלושת הרבעונים הראשונים של 2017: חברת מקורות רשמה שיפור ברווחים עם עליה של 141% לעומת התקופה המקבילה אשתקד והיא מסכמת את תשעת החודשים הראשונים של 2017 עם רווח נקי של 136 מיליון שקל (לעומת רווח של 56 מיליון שקל אשתקד), והתעשייה האווירית סוגרת את תקופה זו עם רווח נקי של 277 מיליון שקל (לעומת הפסד בתקופה מקבילה ב-2016 של 293 מיליון שקל).

ב-9 החודשים הראשונים של 2017 שתי חברות ממשלתיות רשמו הפסדים: תעש מערכות שהפסידה 55 מיליון שקל, וחברת הדואר שסיימה את תקופה זו עם הפסד של 7 מיליון שקל. הכנסות החברות הממשלתיות הסתכמו בתקופת הדיווח בכ-50.57 מיליארד שקל. מדובר בעלייה של כ-2% לעומת התקופה המקבילה ב-2016.

רשות החברות הממשלתיות מאגדת את פעילותן של מעל ל-60 חברות ממשלתיות העוסקות בתחומים חיוניים הנוגעים לכל היבט בחיי הציבור, כגון: ביטחון, תשתיות, תחבורה, דיור, תקשורת, חשמל, מים, דואר, וחינוך ועוד. בחברות מועסקים כ-56 אלף עובדים, והן אחראיות על כשליש מסך המאזן של מדינת ישראל. החברות הממשלתיות בישראל הן גם היצואן הגדול בישראל עם יצוא בהיקף של 19.5 מיליארד שקל בשנה.

יעקב קוינט, מנהל רשות החברות הממשלתיות: "התוצאות הכספיות של החברות הממשלתיות, בנטרול אירועים חד פעמיים, ברבעון הזה מלמדות כי קיימת רווחיות יציבה ומתונה לאורך זמן. בנוסף, קיימת חשיבות גבוהה לשמר את המגמה הזו בשים לב לאתגרים הצפויים לחלק מהחברות. רשות החברות הממשלתיות מעריכה כי גם 2018 תסתיים עם רווח נקי בסך של 3 מיליארד שקל. הרווחיות של החברות הממשלתיות בשנים האחרונות לצד איתנותן הפיננסית יגבירו להערכת הרשות את הכנסות המדינה מדיבידנדים מהחברות הממשלתיות – כספים אשר יושקעו לצרכי הציבור".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות