ענבל אור בסיום הדיון המכריע היום: "אין אמת ואין בית משפט, הכל שקרים - וכל המדינה עוד תזדעזע" - צפו בקטע

שלי נרקיס בעדותו: "לא מאמין בבדיקות פוליגרף", ענבל אור פרצה בצחוק - וננזפה ע"י השופט אורנשטיין
|
(29)
ענבל אור, צילום: ענת דניאלי

הדיון המכריע של ענבל אור בבית המשפט הסתיים, וכעת ממתינים להחלטתו של השופט אורנשטיין בשאלה האם קבוצת החברות בבעלותה יעברו לצו פירוק קבוע והיא תוכרז כפושטת רגל. הנה דברים שאמרה ענבל אור בסיום הדיון: 

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

עו״ד אוריאל זעירא המייצג את ענבל אור בפתח הדיון הסביר כי ענבל אור לא חשה בטוב ולכן לא תוכל לעלות לדוכן להעיד. השופט אורנשטיין בחר להמשיך בדיון ולאפשר לעדים אחרים לעלות ולהעיד. 

במהלך הדיון, בעת שרו״ח סומך העיד, ענבל אור התפרצה לדבריו של המפרק הזמני מטעם ביהמ״ש, עו״ד איתן ארז. השופט אורנשטיין שאל אם ענבל אור טענה שהיא לא חשה בטוב בתחילת הדיון וחקירתה על דוכן העדים נדחתה, כיצד היא כה פעילה בדיון. ״אם היא לא מרגישה טוב מה היא עושה פה? שתצא מהדיון ותנוח״ אמר השופט. עו״ד זעירא המייצג אותה הסביר כי מדובר במפעל חייה והדיון המשיך. בהמשך הדיון ענבל אור המשיכה להתפרץ ואורנשטיין העיר כי אם תתפרץ שוב היא תאלץ לצאת מן האולם. 

העד הראשון שעלה לדוכן הינו רו״ח יואב סומך, שכתב חוות דעת בדו״ח הכלכלי של ענבל אור בו נטען כי היא בעלת יכולת לפרוע חובותיה ואף להיוותר עם עודף של 36 מיליון שקל. בפתח דבריו, סומך ביקש להגיש תיקון לדו״ח הכלכלי וכי עודף הנכסים ירד מ-7 מיליון ל-1 מיליון בעקבות עבודה נוספת שבוצעה על הספרים בנושא המיסוי וההתחייבויות. ״כעת אנו עומדים על פלוס מיליון שקל״.

סומך נשאל על ההלוואה שניתנה לענבל אור ע״י שלי נרקיס (הידוע בשוק האפור) וכי החברה של ענבל אור התחייבה לשלם 2 מיליון שקל ריבית על ההלוואה בתוך מספר חודשים. סומך נשאל האם זה נראה לו סביר כלכלית והוא השיב שלא. אורנשטיין התעקש ושאל מה הסיבה לבצע כזה מהלך וסומך השיב  "באותה נקודת זמן הייתה בעיה תזרימית, אבל אני לא ניהלתי את החברה הזאת מעולם".

"אני לא מאמין בבדיקות פוליגרף"
שלי נרקיס עלה לדוכן וניסה להסביר את המקרה בו ענבל אור מכרה ללוזון דירה ששועבדה לטובת הלוואה שנתן לענבל אור, וציין כי לוזון התעניין ברכישה בפרויקט מספר ימים לפני ה"מקרה". "לא הכרתי את עופר לוזון לפני כן, אבל בדיעבד גיליתי שאני מכיר את חמיו. שלושה שבועות לפני שנחתם ההסכם פגשתי את חמיו במשרד של עו"ד ברזילי ואז אור אמרה שלוזון ניסה לרכוש את הדירה ב-12.5 מיליון שקל, אולם היא ציינה כי העסקה לא יצאה לפועל. באחד מימי שישי לאחר מכן פגשתי בחור שאמר לי שאור מכרה את הדירה והופתעתי. הייתי בפגישה בה חמיו של לוזון ביקש להחזיר את הכספים ולבטל את ההסכם עמו", אמר.

לשאלת עו"ד זעירא היכן הסכם המכר של נרקיס נחתם, הוא השיב כי במשרדו של עו"ד ויינרוט, "כשעתיים לפני הדיון בבית המשפט. ההסכם היה כבר יומיים קודם לכן (הנוסח) וענבל אור כעסה שלא הביאו את הנוסח בגלל שהיא הייתה במעצר בית. הנהג שלה ניסח כי לא היה עו״ד במקום ונתתי לה עוד 6 מיליון".

עוד ציין נרקיס כי ביום המקרה בו אור הסתבכה הוא ליווה אותה והיה איתה 24 שעות, וכן ציין כי בפגישה אצל עו"ד ויינרוט נכח גם עו"ד עופר שייצג אז את אור ואישר את החתימות. לשאלת עו"ד זעירא אם חשש מצו פירוק והסתבכות ולכן הגיע לעו"ד ויינרוט, השיב נרקיס כי אינו זוכר את חששותיו ושההסכם נחתם קודם ונולד כנגד ז'בוטינסקי. "אור אמרה לי להוריד 3 נכסים מההסכמים, ואז כביכול ויתרתי על יתר הבטחונות שיש לי מהסכמים קודמים, ואז התקבלה הדירה כמכר על 7.5 מיליון שקל", אמר נרקיס בעדותו, וכן הבהיר כי "אור אמרה לי 'אני אתן לך 7.5 מיליון וההסכם מבוטל', והשבתי לה שכן".

עו"ד זעירא אזכר את בדיקת הפוליגרף שנערכה לענבל אור, בה הבודק אישר כי היא דוברת אמת בעת שאמרה שנרקיס הבטיח שהיא תקבל את המסמכים אם לא יהיה פירוק זמני, אך לכך נרקיס הגיב ב"בחיים לא, אני לא מאמין בבדיקות פוליגרף". אור אגב פרצה בצחוק למשמע תשובתו וננזפה ע"י השופט אורנשטיין.

זעירא נגד לוזון: טייק 1
עופר לוזון, הרוכש השני בפרויקט מציצים ומגיש בקשת פשיטת הרגל לענבל אור, התייצב גם הוא על הדוכן, ופתח בהצהרה כי ״לא פגשתי את ענבל אור בזמן החתימה על ההסכם. התוודעתי לה לראשונה שבועיים לאחר החתימה ולאחר שהתפוצצה הפרשה במשרדיה במגדלי עזריאלי״.

לשאלת עו"ד זעירא באשר למטרתו בהגשת הבקשה לפשיטת רגל, השיב לוזון כי ״רצינו להסיר את החסמים וללכת לבית המשפט. בזמנו המטרה הייתה לקבל את הדירה וככל שהתקדם הזמן הסכמתי לקבל כסף מזומן ופיצוי כמוסכם״. עוד נשאל לוזון מדוע לא הגיש תביעה לגבי אותם 3 מיליון שקלים וכן מדוע לא בדק אם קיימת הערת אזהרה על הנכס, וזה השיב כי "אני לא איש מקצוע, הייתי בטוח שכשיש צד שלישי של נאמן שמאשר את העסקה הוא זה שקובע וזו האמת".

זעירא ציין כי דובר על 12 מיליון ובסוף נסגר על 7.5 מיליון שקל, ושאל אם זוהי ירידה שהתבססה על הקשיים הכלכליים של ענבל. לוזון השיב שלא, וכי "קיבלנו בהתחלה מידע שונה לחלוטין על מהות הדירה שתהיה פנטהאוז עליון 250 מ״ר עם מרפסות. לבסוף התברר שזו דירה קטנה והייתה גם הטעיה על המרפסות. כתוצאה, הצענו 8 מיליון שקל ואחר כך ירדנו ל-7 מיליון והתפשרנו ל-7.5 מיליון".

מנסים לדחות את הסיכומים ויש משקיע בקהל
עו"ד זעירא ביקש לסכם בכתב בתוך כמה ימים, בעוד שעו"ד איתן ארז ביקש לסכם בעל פה. השופט אורנשטיין ציין כי ההחלטה באשר לפירוק הנכסים הקבוע נדחתה כבר מספר פעמים לטובת ולבקשת אור, וכי החליט בדיון הקודם (ב-12 ביולי) כי בדיון היום על הצדדים להיערך לסיכומים בעל פה. "ההליך מחייב הכרעה מהירה, ינתן שגורל של מאות רוכשים תלוי בהליך. בא כוח המשיבות בקיא במידע ולא התגלה היום בחקירות מידע שלא היה ידוע", אמר אורנשטיין והחליט כי הסיכומים יישמעו היום.

הייתכן דיון בעניין ענבל אור ללא ספין? התשובה לכך היא שככל הנראה לא. עו"ד זעירא הצהיר כי נמצא בקהל משקיע שמוכן להציע הצעה לנכס בז'בוטינסקי 104, כולל שיק בנקאי על סך 6.5 מיליון שקל, אך אורנשטיין סירב לאפשר לו לשאת דברים, כינה את ההצעה "עלומה" וביקש להמשיך הלאה. זעירא ביקש לאפשר לאור לדבר, אך אורנשטיין סירב גם לכך. עו"ד זעירא לא התייאש, וביקש להגיש מסמך משמעותי, לטענתו, בהקשר להתחייבויותיה של ענבל אור. עו"ד ארז הגיב כי "חוות דעת אינה רלוונטית, צירפנו כבר 71 כתבי ערבות אישית החתומים ע"י אור. 71 אנשים שונים שתלו את כתבי הערבות במשרדים? מגוחך". בשלב זה ביקש אורנשטיין כי הצדדים יתייחסו לחוות הדעת בסיכומיהם.

אורנשטיין מבטל את הדחייה ועברו לשלב הסיכומים; ענבל אור יצאה בהפגנתיות ולבסוף שבה למקומה
המפרק הזמני, עו״ד איתן ארז בסיכומו: ״אין לחברה רכוש שרשום על שמה שהוא לא משועבד או ממושכן. לאן החברה תגיע. נניח שהתנגדות של עו״ד זעירא תתקבל, יקחו עובדים חדשים, מה עם הקודמים שחייבים להם מילין שקל. נניח וההתנגדות תתקבל מה החברות יעשו, ישווקו דירות ויפנו לעוד אנשים שיקנו דירות ומגדלים באוויר?״.

אורנשטיין השיב כי הוא מבין שהעניין אינו מעשי ולא ירכשו דירות. עו״ד ארז בשלב זה התייחס למשקיע: ״המשקיע לא בא והמשקיע גם לא מטלפון. כל יומיים שומעים על אחד מלונדון או מאשקלון״. אורנשטיין הסכים ואמר שאין תיק שאני לא שומע בו את המינוח הזה.

בעניין חוות הדעת בדו״ח הכלכלי שהוגש מטעם אור של רו״ח סומך והשמאי מסילתי אמר עו״ד ארז: ״הפער שבין חוות הדעת של רו״ח סומך למציאות היא 130 מיליון שקל. צריך להוריד משם את פרויקט ז׳בוטינסקי 104 שאין לחברה שם זכויות ועוד שורה של פרויקטים עם נכסים שלא קיימים. אני חושב ששני העדים הודו בזה״. 

תגובות לכתבה(29):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 21.
  ההגנה הטובה ביותר למי שאינו צודק - ההתקפה
  סתם אזרח זקן 31/07/2016 13:42
  הגב לתגובה זו
  3 0
  כך עשו אולמרט ודומיו וכך עושה הגברת אור - די לבזבוז כספי משלם המיסים בישיבות סרק של בתי משפט
  סגור
 • 20.
  לא יודע למה,אבל אני נגד המפרק,מאמין לה
  איש עסקים 26/07/2016 15:58
  הגב לתגובה זו
  3 3
  מישהו מגבוה טועה מאוד ומרמים את השופטים. אני בטוח שהיא לא אפיפיור אבל היא מרומה, עובדים עליה.
  סגור
 • 19.
  שחררו את אתי אלון (ל"ת)
  קפקא 26/07/2016 15:27
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 18.
  ענבל אור בביה"מש
  יהויכין 26/07/2016 10:54
  הגב לתגובה זו
  2 3
  יש להגיש נגדה אישום פלילי על זילות ביהמ"ש
  סגור
 • 17.
  הרוכשים כבר מזועזעים מה רמאות והגנבות שביצעת,את בסך
  זמבורה 26/07/2016 10:53
  הגב לתגובה זו
  3 3
  הכל מנסה לשכנע את בית המשפט שימשיך לאפשר את אורך החיים והפזרנות על חשבונם של אזרחים תמימים,כי הרי ברור שחזרה לחיים הקודמים זה לא יקרה ,
  סגור
 • טען עוד
 • 16.
  מאחורי הקלעים , הסיפור האמתי .
  יודע דבר 26/07/2016 08:49
  הגב לתגובה זו
  8 4
  את ענבל אור וקבוצות הרכישה שלה חיסלו מאחורי הקלעים , חברות הבניה הקבלניות בשיתוף עם כמה בנקים וזאת בגלל הצלחותיה בתחילת דרכה שגרעו פרויקטים והכנסות מאותן חברות .ענבל אור שעלה לה השתן לראש בגלל הצלחותיה בהתחלה , לא נזהרה ונפלה בפח ובתרגילי העוקץ שעשו לה והסתבכה בפרויקטים שלא הצליחו ובהלוואות שהיא כבר לא יכולה להחזיר והסוף ברור , פירוק ופשיטת רגל . המכה האחרונה הייתה של בנק המזרחי . ולכן , להאשים רק אותה בנזקים הכספיים ובסבל שנגרמו למאות משפחות שחלמו על דירות , זה רק חצי האמת שהיא גרועה יותר משקר ! בסופו של עניין הנושה הגדול הבנק יקבל בחזרה את מרבית כספיו , המפרק ועורכי הדין יגזרו קופונים של מליונים , ומי שייותר עירום וערייה עם הלשון בחוץ לצערנו הגדול הן אותן מאות המשפחות שחלמו על דירות ולא יהיה להם כלום . באותה סירה נמצאת גם ענבל אור שמפעל חייה חרב ומכאן תגובותיה .
  סגור
 • you right (ל"ת)
  ADAM 02/08/2016 07:33
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • אתה אח שלה? (ל"ת)
  בר 26/07/2016 15:28
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • האמת המסריחה
  בלשית 26/07/2016 10:03
  הגב לתגובה זו
  6 3
  אתה צודק במאת האחוזים . מה שעשה בנק המזרחי זה היה בשביל לתת לענבל נוק אאוט סופי . הבנק ידע שמאות אנשים ייפגעו בגלל המהלך המפתיע שלו וזה עניין אותו כמו השלג של אשתקד . עובדה שלנוחי דנקנר ודומיו נתנו הבנקים חמצן גם כשהיה ידוע כבר שהוא מסובך כספית עד צוואר . מדינה מושחתת של הון ושלטון .
  סגור
 • אני מקווה שאור/קריאף שילמה לך במזומן עבור השקרים שכתבת, (ל"ת)
  הצ'קים שלה חוזרים! 26/07/2016 09:38
  הגב לתגובה זו
  1 4
  סגור
 • 15.
  הזדמנות פז להכניס את אור, נרקיס ועורכי (ל"ת)
  הדין הרמאים לכלא! 26/07/2016 07:06
  הגב לתגובה זו
  3 1
  סגור
 • 14.
  חתיכת נוכלת (ל"ת)
  שי 26/07/2016 04:10
  הגב לתגובה זו
  1 4
  סגור
 • 13.
  ממש ברוז מהספרי (ל"ת)
  דודי 26/07/2016 00:01
  הגב לתגובה זו
  0 5
  סגור
 • 12.
  אין גבול לבושה ?
  צדק 25/07/2016 23:30
  הגב לתגובה זו
  2 2
  האפס הזאת יכולה ללמד אותנו מוסר ???
  סגור
 • 11.
  למה להתיחס בכלל למפלצת הזו שנקראת ענבל קריאף אור
  אליהו 25/07/2016 23:22
  הגב לתגובה זו
  1 4
  היא עשקה מאות תמימים ללא נקיפת מצפון אז מה ולמה לתת לה במה ולתת לה יחס בכלל היא לא מחזירה אגורה ממה שלקחה לאמא לאחיה לאחותה לבעלה לשעבר ולעצמה אז למה למה לתת לה במה הרי מצפון אין לה ולא היה לה אף פעם הכל אצלה עסקי אוויר ובכאילו ונדמה לי ועוד ועוד אז להעניש את הנוכלת ולכלוא אותה מאחרי סגר ובריח את ילדיה ממילא תגדל בינתיים אחותה ויתר בני המשפחה כולל בעלה לשעבר אז למה לבכות שיקרו לי אמרו לי הוליכו אותי וכו וכו הרי הכל עשית ביודעין ללא נקיפת מצפון אז לא להתיחס כלל לענבך קריאת אור
  סגור
 • היא נראית מכוערת אז איך הצליחה למכור לכם? (ל"ת)
  בר 26/07/2016 15:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 10.
  התרגיל הגדול
  אנופלס 25/07/2016 21:32
  הגב לתגובה זו
  3 1
  בנק המזרחי שהפיל את ענבל אור עשה תרגיל עוקץ גדול על חשבון המשקיעים בחברה של ענבל אור , ממתין בינתיים בשקט בין הצללים . בכפוף לחוק הוא הראשון שיקבל את הכספים מהפירוק , מה שיישאר ילך למפרק. למשקיעים המסכנים לא תישאר פרוטה . כולם עולים עכשיו רומסים ומקללים את ענבל אור . זה ממילא אבוד וגם העליון לא יעזור לה . מישהוא פנה לבנק המזרחי ודרש שיפריש ולו אחוזים מסוימים גם לאלו שאיבדו את כל כספם ? הצדק דורש זאת ! למה זה לא עולה בבית המשפט ?
  סגור
 • 9.
  החל מ...8 שנים בית סוהר (ל"ת)
  זה העונש 25/07/2016 19:00
  הגב לתגובה זו
  1 3
  סגור
 • 8.
  האישה חולה ! (ל"ת)
  עיניים לכם ולא תראו? 25/07/2016 18:55
  הגב לתגובה זו
  2 3
  סגור
 • 7.
  היא צדיקה
  איציק 100 25/07/2016 17:42
  הגב לתגובה זו
  4 6
  והלואי ואתם הייתם מגיעים לקרסוליים שלה.
  סגור
 • איצק 100 על סמך מה אתה קובע שצדיקה?
  קליפ 05/08/2016 08:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תחושת בטן? יידע פנימי? הכרות אישית או בעקיפין?
  סגור
 • "צדיקה" כמו דרעי ושלי נרקיס כמו אל קפונה (ל"ת)
  המדייק בפרטים. 26/07/2016 07:04
  הגב לתגובה זו
  4 2
  סגור
 • 6.
  אני אכן מזועזע, מעזות המצח שלה שגזלה מיליונים מתמימים
  יש ר א לי 25/07/2016 17:22
  הגב לתגובה זו
  3 5
  שיאכלו הרבה שנים קש כי איבדו את כספם שנועד לדירה והיא הנוכלת בזבזה את כספם על תכשיטים, רכב שרד, דירות וחיי מותרתות. שיקחו לה הכל ויתנו לנגזלים.
  סגור
 • 5.
  גם קצב לא אנס (ל"ת)
  בחור טוב 25/07/2016 16:47
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 4.
  היא אשת המכירות הכי טובה בעולם -עובדת על כולנו
  איתן 25/07/2016 15:37
  הגב לתגובה זו
  6 6
  לא נתקלתי בחיי באשת מכירות כמו עינבל אור . . תגידו, ויינרוט טיפש שפתאום גילה אם מי יש לו עסק ? היא מוכרת לנו ולבית המשפט שקרים על גבי שקרים ומסובבת עשרות עורכי דין על האצבע הקטנה שלה . למה כולם עזבו? כי פשוט לא שילמה להם. מתאימה להיות אישתו של ביבי . לביבי יש הזדמנות להחליף אותה בשרה
  סגור
 • 3.
  ענבל אור-את עם הרגליים על הקרקע?
  חני 25/07/2016 15:19
  הגב לתגובה זו
  5 4
  ענבל אור חיה כנראה בעולם מקביל ולא קולטת באיזו סיטואציה כלכלית היא נמצאת. הלא כן???
  סגור
 • ענבל אור חיה בסרט ומאות רוכשים אוכלים חרא (ל"ת)
  גבי 25/07/2016 15:32
  הגב לתגובה זו
  5 5
  סגור
 • 2.
  לגנוב לרמות לעקוץ זו נורמה במדינת היהודים
  יוסי 25/07/2016 15:04
  הגב לתגובה זו
  14 2
  השופט חייב לחלט רכושה ולהחזיר כסף לציבור הרוכשים המסכנים
  סגור
 • 1.
  אז... כל המדינה כבר הזדעזעה, ולא ממה שעשו...
  עופר 25/07/2016 15:01
  הגב לתגובה זו
  8 4
  לך אלא ממה שאתה עשית לרוכשים מסכנים שכל כספם נעלם אצלך, מנסה לעורר אמפתיה ומתמסכנת אבל את בהחלט יכולה להתחרות בנתניהו מבחינת המניפולטיביות והשקרים.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות