ג'ון פולסון ממליץ לבצע שורט על אג"ח אירופיות, "האירו פגום בצורה מבנית"

גדול המשקיעים בוול סטריט, המנהל 24 מיליארד דולר, רכש גם אגרות ביטוח מפני חדלות פירעון של ספרד ומודאג בעיקר מהבנקים במדינה
|
ספרד מושכת את האירו למטה:
המשקיע האגדי ג'ון פולסון, ומי שמנהל קרן גידור בהיקף של 24 מיליארד דולר, מנסה לקזז את הפסדיו הקשים משנת 2011 ואמר למשקיעים כי הוא נמצא בעמדה של 'שורט' מול אגרות החוב של מדינות אירופה.

במהלך שיחה עם המשקיעים הוסיף פולסון כי הוא רוכש אגרות על חדלות פירעונן של אותן אגרות חוב אירופיות. הבנקים הספרדים הם הדאגה העיקרית היות והם מחזיקים בחלק ניכר מחובה של המדינה ופולסון אמר כי זה הופך אותם לתלויים רבות בבנק המרכזי למימונם.

ביום המסחר האחרון, עלות אגרות הביטוח מפני חדלות פירעון של ספרד עלתה לרמה הגבוהה ביותר אי פעם ומסמלת את אי אמונם של המשקיעים באיכות האשראי של ספרד. בנוסף, הבנקים הספרדיים הגדילו את היקף ההלוואות שלהם מה-ECB בכ-50% במהלך חודש מרץ וניצלו קרנות חירום לרכישת של הממשלה.

בשנה שעברה פולסון מחק 51% משוויה של אחת הקרנות שלו לאחר שנקט בעמדת דובית כנגד כלכלת ארה"ב. בחודש פברואר, הוא כתב במכתב למשקיעים כי מטבע האירו הוא "פגום בצורה מובנית" ויתפרק בסופו של דבר.

הזינוק האדיר של פולסון התרחש ב-2007 לאחר שהימר בצורה מתוזמנת כנגד כלכלת ארה"ב בצל משבר האשראי ושוק הבתים שהחלו להתפשט בצפון אמריקה.

אחת ההחזקות הגדולות של פולסון ממשיכה להיות הזהב, לאחר שהשקיע 1.2 מיליארד בקרן השקעות חדשה אשר מתמקדת ברכישות מתוזמנות של המתכת.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות