הבנק פספס את התחזיות עם רווח של 427 מיליון דולר בלבד ברבעון הרביעי

התחזיות היו לרווח של 783 מיליון דולר. חטיבת בנקאות ההשקעות המשיכה להפסיד. נקודת האור: הבנק חוזר לחלק דיבידנד, לראשונה מאז שנת 2006
|
תוצאות חלשות ל-UBS
הבנק השוויצרי UBS פרסם הבוקר דו"ח כספי חלש לרבעון הרביעי של השנה שהצביעה על צניחה של 76% ברווח הנקי בעקבות הפסד של חטיבת בנקאות ההשקעות. למרות התוצאות החלשות, בבנק השוויצרי הודיעו היום על כוונתם לשוב ולחלק למשקיעים, לראשונה מאז שנת 2006.

הבנק השוויצרי את הרבעון הרביעי של השנה עם של 393 מיליון פרנק שוויצרי שהם כ-427 מיליון דולר. בתקופה המקבילה אשתקד הסתכם הרווח ב-1.66 מיליארד פרנק שוויצרי. התחזיות של הכלכלנים הסוקרים את הבנק ציפו מ-UBS להציג רווח של 721 מיליון פרנק שוויצרי שהם 783 מיליון דולר.

הבנק השוויצרי נאלץ לחתוך את פעילות בנקאות ההשקעות שלו בתקופה האחרונה בעקבות מסחר לא מאושר של אחד הסוחרים שהוביל להפסד כבד של 2.3 מיליארד דולר, דבר שהוביל להתפטרותו של המנכ"ל. בבנק הודיעו בחודש נובמבר על הצורה לשפר את ניהול הסיכונים והודיעו על תוכנית לקיצוץ עובדים - זאת כדי לעמוד בתקנות באזל 3.

בנק UBS הוא לא הבנק הראשון שמציג הרעה בתוצאותיו העסקיות. בשבוע שעבר גם הבנק הגרמני דויטשה בנק פספס את התחזיות והציג נפילה של 76% ברווח הנקי כשסקטור בנקאות ההשקעות הציג הפסד לפני מס של 554 מיליון דולר. כעת ממתינים המשקיעים לדוחות של קרדיט סוויס ב-9 בפברואר כאשר הערכות הן שרווחי הבנק יסתכמו ב-396 מיליון פרנק שוויצרי, צניחה של 53% ביחס לרבעון המקביל.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות