ההחלשות נמשכת: הדולר נסוג ב-0.45% ונסחר תמורת 3.58 שקל בלבד

יום שישי רצוף בו המטבע האמריקני נחלש ונופל מתחת לרמת 3.6 שקל לדולר, FXCM ישראל, "בנק ישראל לא יוכל לעמוד מנגד לנוכח המשך התיסוף בשקל"
 |  (2)
ירידות בדולר
המטבע האמרקני ממשיך במומנטום השלילי שלו מול מטבעות העולם וגם מול השקל הישראלי. הבוקר נחלש הדולר ב-0.45% ואף מעט מעבר לכך ונסחר בין הבנקים סביב 3.58 שקל בלבד. הדולר האמריקני משלים היום שישה ימי ירידות רצופים כשברור שהמגמה הנוכחית היא תוצאה ישירה של נאום ברננקי האחרון, בו הצהיר יו"ר הפדרל ריזרב כי לא צפויה העלאת בעתיד הקרוב. יש לציין כי בשל ט' באב החל היום אומנם מתקיים מסחר בין הבנקים אך לא ייקבע שער יציג.

במחלקת המחקר של FXCM ישראל מציינים הבוקר, " לא יוכל לעמוד מנגד לנוכח המשך התיסוף בשקל, אשר מסכן את הייצוא הישראלי ונראה האם אכן נראה התערבות במט"ח בשבוע הקרוב כדי למתן את המומנטום השלילי. כמו כן, המדד שפורסם אתמול הצביע על לחצים אינפלציוניים מתונים ועל כן התנאים בשלים להפחתת ריבית נוספת, ואולם ספק אם הבנק יפחית ריבית בישיבתו הבאה אלא ימתין לכניסתו של הנגיד החדש, יעקב פרנקל באוקטובר".

יוסי פריימן מנכ"ל פריקו ניהול סיכונים והשקעות הוסיף כי, "היצעי החודש הקלנדרי לתשלומי מיסים מזרימים עודפי מט"ח לשוק המקומי וגוררים לייסוף השקל הנסחר מתחת לרמת 3.6 שקל לדולר. להערכתנו בטווח הקצר פוטנציאל הייסוף נותר מוגבל אולם בראיה לטווח ארוך אין שינוי בהערכתנו לפיה השקל עשוי לשוב ולהתחזק אל עבר רמות קיצון חדשות".

"באנגליה אשר עשוי להורות כי האינפלציה עלתה מרמת של 2.7% לרמת ה-3% , וכמדד המחירים הקמעונאי ומדד המחירים ליצרן, מורים על התעוררות לחצים אינפלציונים במשק האנגלי. גם באירופה צפוים להתפרסם נתוני האינפלציה כאשר הערכה כי לא יחול שינוי במדד המחירים לצרכן העומד על 1.6% שנתי", הוסיף פריימן.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  שער מנותק מהמציאות
  דני 16/07/2013 16:15
  הגב לתגובה זו
  1 0
  25 פאצ'מרים בגולן
  סגור
 • 1.
  ירידה לצורך עלייה
  דביר 16/07/2013 11:04
  הגב לתגובה זו
  4 0
  יורד עולה יורד עולה לפני שבוע עבר 3.65 . שערים הזויים לדולר
  סגור