מנכ"ל ויקטורי: "אנחנו בדרך למזרח תיכון חדש, עלות המחיה תרד בעשרות אחוזים"

אייל רביד על המחאה החברתית ("הייתה פוליטית"), מצב הצרכן (נתב"ג מפוצץ, וכולם עם אייפונים") ועוד. ראיון
|
(45)
אייל רביד, צילום: יח"צ

קריסתה של רשת מגה כבר מאחורינו, אבל שוק הקמעונאות ממשיך לרתוח: הרשתות התחרו על רכישת הסניפים הישנים, על רכישת עדן טבע מרקט, שופרסל החלה לייבא בשר מארגנטינה כדי להתחרות בתנובה, ובכלל - התחרות בין הרשתות לא יורדת מהכותרות - במה שנראה כמו אחד התחומים התחרותיים במדינה שבה הריכוזיות שולטת ביד רמה. Bizportal נפגש לשיחה עם אייל רביד, מנכ"ל ויקטורי, אחת מהרשתות הקטנות בשוק הקמעונאות, ושמע על יוקר המחיה בישראל, ההשוואה למחירי ברלין, מניית החברה, המחאה החברתית, וזכה להבטחה שמחירי המזון של כולנו יירדו בעשרות אחוזים - ממש בקרוב.

אייל, מאז המחאה החברתית ב-2011, אתה מרגיש באיזשהו שינוי אצל הצרכן הישראלי?
"יש מחאה בראש של הצרכן, הוא עסוק בכמה עולה ולא מה הוא מקבל. מעט מאוד צרכנים שואלים על האיכויות של המוצרים, ומעט מאוד בודקים את גודל האריזה. המחאה הזו הפכה את השיח היומי לכמה עולה כל מוצר, במקום ל'מה אנחנו מקבלים'".

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

נשמע שזה מפריע לך..
"בטח שזה מפריע לי. הצרכן בסוף משלם יותר. אני לא רובין הוד, אבל קשה לי שהשיח הוא כמה עולה, ולא על רמת השירות. הצרכן הישראלי רוצה קופה מהירה, שיארזו לו את הקניות, חניה באותה קומה, מגוון מלא של מוצרים - וגם מחירים של ברלין".

אם כבר ברלין, איך אתה מסביר את פער המחירים בינינו לבינם?
"הייתי בברלין, ובדקתי את הסופרים שם: ברלין חצויה מהבחינה הזו. חנויות הדיסקאונט, מציגות אפס מגוון סוג אחד לכל מוצר, בלי מותגים, בלי קופאיות, בלי שקיות בחינם. גם המילקי שנמכר שם ב-80 סנט - הוא לא מותג. לעומת זאת, באותו קניון אפשר ללכת לרשתות שאינן דיסקאונט, כמו 'קייזרס', שם יש קצב, מעדניה, שקיות בחינם - ושם המחירים כמעט כמו בישראל, כמו גם השירות. יותר זול אמנם, אבל לא בהרבה. בנוסף, אל תשכח שיש שם מע"מ אפס על מוצרי מזון".

היית מציע מע"מ אפס גם בארץ?
"הצעתי לקחת "סל בייסיק" להגדיר מספר פריטים בסיסיים שיהיו בלי מע"מ, והמותגים יהיו עם מותג כפול: למשל אורז בסיסי ללא מע"מ, אבל אורז בוסמטי עם מע"מ כפול. אם יש לך כסף לקנות אורז בוסמטי, תשלם יותר".

אז כולם יקנו את המוצר ללא המע"מ בסוף, הרי גם העשירון התשיעי קורס כלכלית
"איזה קורס? נתב"ג מפוצץ באנשים! בשלושת הימים האחרונים (נכון לקיום הראיון, כמובן) טסו 220 אלף אנשים לחו"ל! אלו שיצאו למחאה ישבו שם עם אייפונים. הרעיון של המחאה היה נכון, הביצוע לא. זו לא הייתה מחאה אזרחית, אלא פוליטית, עובדה שהמובילים שלה הלכו למפלגת העבודה. אם הייתי יודע שהיא פוליטית - לא הייתי מצטרף אליה. ממתי מפלגת העבודה סוציאליסטית?"

אני לא מבין את הכעס שלך על המארגנים.
"הכעס הוא שהם השתמשו במחאה כדי להכנס לפוליטיקה".

בוא נחזור למחירים בארץ. איך המדינה יכולה לעזור להוריד את המחירים של המוצרים?
"הצעתי בעבר להחיל מע"מ דיפרנציאלי, אבל לא קיבלו את זה. הצעתי את זה למנכ"לית האוצר, אנדורן, לעוזר של דרעי, לעוזרת של בנט... אבל לא קיבלתי תשובה... אמרו שזה 'מסובך'".

זה לא יביא להפסדים של המדינה?
"אני בטוח שלא. המדינה אפילו תרוויח. מי שיכול לשלם יותר- ימשיך לקנות 'קוקה קולה' או בירה 'קורונה'. הוא לא ירגיש שזה עולה יותר".

לא יפריע לו לשלם מע"מ כפול?
"מי שיש לו יבזבז את הכסף בלי לשים לב. זו פעולה שעוזרת לעם בענק. לא יקרה כלום אם אנשים כמוני ישלמו קצת יותר בקניות. גם בת"א יש 'שקופים', אני רוצה שהם יקנו מוצרים בלי מע"מ, והמדינה לא תפסיד כסף! המדינה למשל עשתה את הרפורמה בסלולר, חברות שהרוויחו 2 מיליארד שקל ושלמו מס של חצי מיליארד שקל - היום הן לא מרוויחיות ולא משלמות מס (הגזמה כמובן). מאיפה המדינה הרוויחה את הכסף חזרה? ממקום אחר, העלו ארנונה, לדוגמא. אל תדאג למדינה בנושא הזה".

אז ההצעה שאתה מציע תוריד את סל הצריכה, ותעלה את מחירי החשמל...
""אני אמון על העולם שאני עובד בו, סופרמרקטים, וזה לא יפגע לא במדינה ולא בקמעונאים".

איך זה הציבור החרדי זוכה לקנות מוצרים במחירים הרבה יותר זולים מהציבור החילוני, למשל ברשת 'אושר עד'?
"באושר עד מציגים מבחר מאוד מצומצם של מוצרים. זה קונספט אחר לגמרי. הם פותחים סניפים מאוחר יחסית , מעסיקים פחות עובדים, מוצרים בחבילות גדולות וללא מותגים. זה מותאם לקהל שמוכן להתפשר".

מה עם הסניפים שלך לציבור החרדי?
"אצלי המחירים זהים למחירים בסניפים הרגילים, וכך גם בכל הארץ".

בוא נעבור לחברת ויקטורי, ולמניה שלה.
"ביצענו הנפקת אג"ח כדי להתרחב. היו ביקושים של 300% יותר ממה שרצינו. עם חלק מהיתרה החזרנו הלוואה לבנק (20 מיליון שקל). קיבלנו דירוג A מינוס, שזה מכובד מאוד ביחס לגודל החברה. ציבור המשקיעים מאמין בויקטור, ולראיה האג"ח נסחר עם ריבית נמוכה מהריבית ברגע ההנפקה. החברה בדרך להתרחבות. ב-4 שנים בשוק ההון, כל מה שאמרתי, חזיתי והבטחתי - קרה. אנחנו לא הולכים להתעסק בנפט, גז או סלולר טוב לנו בעולם הקמעונאות. ב-2016 לדעתי יהיו פחות חנויות בשוק, התחרות תרד, והביקוש יעלה.
האג"ח והמניות של החברה תומכים אחד בשני. אם האופציות טסות לשמים, הנייר עולה וריבית האג"ח רק יורדת זה אומר שהמשקיעים מאמינים בחברה".

אתה לא חושש ממצב של משבר עולמי בבורסות, שיפגע גם במניית ויקטורי?
"הפלוס בעולם הסופרים הוא שתמיד יקנו אוכל, גם במשברים. היקפי המסחר במניה שלנו גדולים מהיקפים של מניות במעו"ף ובת"א 100. למה שייצאו מהמניה?"

ואם הריבית תעלה?
"הלוואי שהיא תעלה, זה יעזור לאג"ח שלי, לכן לקחתי מח"מ יחסית ארוך".

מהם הקשיים של החברה?
"הרגולציה: שכר מינימום שיכול לעלות, עליות בחשבונות החשמל והמים , חוק הארנונה".

מה עם 'מס הכשרות' שמייקר את המוצרים בארץ?
"מס הכשרות לא יופיע על יבוא מקביל".

והמחיר? כשאני שומע 'תחרות תרד' אני אמור לדאוג, הרי כשאתה מרוויח - זה על חשבון הצרכן.
"אלא אם אני יעיל יותר. אני הוכחתי התייעלות. הרימו גבה על היבוא המקביל שביצעתי והיום רואים את התוצאות, את הציבור בחנויות".


לאחרונה התחלת עם היבוא המקביל. מאיפה הגיע הרעיון, ואיך הוא משפיע על המחירים?
"ב-2013 ישבתי עם מנכ"ל מגה דאז, ושאלתי אותו למה הוא לא עושה יבוא מקביל ו'מפרק' את השוק. הוא טען שהוא לא חושב שזה נכון, לפי תפיסת העולם שלו. בהמשך, חשבתי איך אני יכול להוביל את רשת 'ויקטורי' קדימה, ובאוקטובר 2014 התחלתי ביבוא המקביל. מבחינתי חיי הרשת מתחלקים ללפני המהלך הזה, ואחריו. הייתי מודע ל'חוק המזון' שצפוי היה לצאת לדרך בינואר 2015, ורציתי לבדוק את התגובות ליבוא המקביל שהיו מאוד חיוביות. במוצר מסוים מכרתי ב-6 ימים כמויות שאני מוכר ב-3 חודשים. מדובר על אותו מוצר בדיוק עם פער במחיר לצרכן של עד 50%".

מהו בעצם היבוא המקביל, איך יש כזה פער במחירים?
"בארץ יש מספר יבואנים רשמיים למוצרים, שקיבעו את המחירים במדינה - המתחרה המקומי (מוצרים המיוצרים בארץ) התיישר לפי המחיר הזה. כשאתה יבואן בלעדי במוצר מסוים, אתה יכול למכור במחיר גבוה. בנוסף, אירופה וארה"ב מוכרות לישראל מוצרים כמדינה מפותחת, ולכן במחירים יקרים יותר מלבוליביה לדוגמא. בפועל, לא רק שיש יבואן בלעדי להרבה מוצרים, המדינה מייבאת בתור מדינה מפותחת. ביבוא מקביל קונים מאותו 'דילר' שממנו קונה היבואן רק ממדינה אחרת".

אז במשך שנים הייתה כאן חזירות של היבואנים? הרי אתה מוכר בזול יותר, ולא מפסיד.
"שאלת וענית בעצמך. יותר מזה, אני אפילו מתקן את הרווח שלי".

היה למישהו אינטרס שמחיר המוצרים לא ירד?
"יש לוביסטים ויבואנים שלא נוח להם שהמחיר יירד".

אז איפה היה הממונה, הרגולטור? למה במשך שנים שילמנו הרבה יותר?
"הייתה ועדת קדמי, אבל לא עשו כולם עם המסקנות שלה. אפשר לשאול גם למה עד היום עוד לא חוקק 'חוק הקורנפלקס', למה זה לקח 5 שנים? הוא עבר בין ועדות, ובממשלה הקודמת אפילו לא עבר. כשהוא יעבור, הוא יביא למזרח תיכון חדש בתחום המחירים: החוק הזה מיישר קו עם החוק האירופי. החוק הישראלי אומר שאתה יכול לייבא מוצר (כל מוצר) ביבוא מקביל רק אם ייבאת אותו מאותו אתר של היבואן הרשמי, אחרת המוצרים לא ייכנסו למדינה.אם החוק הזה יעבור בינואר הקרוב, ואני מקווה שלא יסרסו אותו עד אז, אוכל להביא מוצר מכל מקום בעולם. נוכל להוריד את מחירי המוצרים, בעוד 30%, אחרי שהם כבר ירדו ב-50%!"

אמרת פעם 'הספקים היבואנים והרשתות שתפו פעולה כדי למכור ביוקר'. זה עדיין המצב?
"זה נגמר עם חוק המזון. אם חוק הקורנפלקס יעבור כמו שהוא, בלי שינויים הכל ישתפר. כל מוצר שאייבא, ייאלץ את שאר המוצרים להתיישר".

אתה לא חושב שצריך סוג של בלעדיות למי שייבא בצורה כזו, כמו לגבי תרופות גנריות?
"איך זה יעזור לי, אני שאלקה בחטא היוהרה ואהיה מונופול? בסוף הציבור יזכור מי פתח את השער הזה, ואם לא אני אדע שעשיתי טוב. אני שמח שהרגולטור הולך איתי וחוקק חוק לטובת העניין הזה. שופרסל מבצעת יבוא מקביל להמון מוצרים, אבל הם לא מדברים על זה כמעט, כי הם מאמינים במותג הפרטי שלהם. ציפיתי ששופרסל דווקא יילכו איתי יחד בנושא הזה, כי לבד אני לא יכול לשנות את המדינה. אבל אני קטן, וקשה לרוץ אחרי הקטן בשוק הזה. אם החוק הזה יעבור, נוריד את עלות המחיה בעשרים אחוזים בקלות". בנקודה זו רביד מסביר כי ברגע שמחיר המוצרים המיובאים יירד מחירם של המותגים המקומיים המקבילים להם יירד גם כן, כדי לשמור על אותו פער כלכלי, פחות או יותר. " זה יקרה בכל תחום המזון והטואלטיקה".

אם כולם יעברו לייבוא מקביל זה יפגע ברשתות לטווח הארוך?
"לא, בסוף היום הם ימכרו יותר מוצרים , עם מרווח גולמי טוב יותר. אני אוכל להגיע ל-10 אחוז מהמוצרים שיהיה ביבוא מקביל. תבין, המחירים הולכים לרדת. המחירים שירדו עד עכשיו זה בגלל שאנחנו הקמעונאים הורדנו מחירים - אין לנו עוד איך להוריד את המחיר, הגענו לתחתית. ככל שייכנסו יותר סחורות ביבוא המקביל, יחד עם העובדה שהצרכן מתחיל לנסות מותגים נוספים, כמו למשל סודה קינלי (ולא שוופס), או מים מינרלים מטורקיה. הצרכן חייב לנסות להתפשר ולהכיר את המותגים הקטנים יותר, במקום רק את המותג הפרטי. בסוף היום, אם הציבור יתנסה יותר במוצרים חשדים, "בלי שם" המחירים ירדו. באופן כזה, המותגים הגדולים ייאלצו להוריד את המחיר. לכן דרך אגב יש עליות במכירות של המותגים הפרטיים, כמו בשופרסל לדוגמא, ואני שמח בשבילם. אני בעיקר שמח שהישראלי נפתח יותר".

המותג הפרטי שלך נפגע מהיבוא המקביל?
"בוודאי, הפער נהיה כ"כ קטן ביניהם שקונים יותר את היבוא המקביל. אבל בהחלט יש מקום למותג פרטי".

תגובות לכתבה(45):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 35.
  הגיע הזמן לשים סוף לחזירות של היבואנים הרשמיים!
  איתי 31/08/2015 23:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בישראל 2015 כולם כבר מבינים שהיבוא המקביל יוצר תחרות בענף ומוביל להורדה דרסטית במחירים. דוגמא טובה לכך היא היבוא המקביל של אלבר שהוזיל משמעותית את מחירי הרכבים. כולי תקווה שהשיטה תאומץ גם בענפים אחרים.
  סגור
 • 34.
  הוא פשוט מרסק מחירים עם היבוא המקביל.
  רז 30/08/2015 10:25
  הגב לתגובה זו
  3 0
  אם רבע מהרשתות היו פועלות כמוהו דברים היו נראים פה אחרת.
  סגור
 • 33.
  קניתי כמה חודשים אצלך
  אילנה 30/08/2015 07:25
  הגב לתגובה זו
  2 0
  בלעתי את רוב הצפרדעים בשקט,עד שהשליחים שלך החלו להתנהג כמו חיות. שם נפרדו דרכנו מר ויקטורי.
  סגור
 • 32.
  החנויות שלו ריקות חוץ מיום בשבוע של מבצעים (ל"ת)
  דניאל 29/08/2015 21:02
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 31.
  אם ככה מדבר מנהל
  יואב פ 29/08/2015 19:59
  הגב לתגובה זו
  3 1
  על פניו הוא נראה צעיר אבל הדעות שהשמיע לגבי האייפונים וכמות העוברים בנתב"ג מצביעות על אדם אפל, שאטום לרחשי הציבור ומנותק מהחברה בצורה קשה. מכשיר סלולארי וטיסות לחו"ל הן לא מותרות של האלפיון העליון. לכל החברות הגדולות קיימת אפשרות ללכוד את הצרכן הישראלי בכל מיני דילים , כך שגם מובטל יכול לעמוד בתשלומי אייפון חדש שנמכר לו עם כל מיני שקרים פרסומיים. לגבי הסופרים בגרמניה. נראה לי שהוא היה בסופר בדיוטי פרי. הסופרים בגרמניה זולים משמעותית מהסופרים בארץ, בטח שאתה משכלל את כל הנתונים כולל ההכנסה הממוצעת בגרמניה והתנאים הסוציאלים הנדיבים שמעניקה ממשלת גרמניה לאזרחיה וגם למהגרים. לגבי השקיות: מדובר בשיקול "ירוק" בלבד, מחנכים את הציבור דרך הכיס ולא משיקול כלכלי. הייתי מצפה מאדם במעמדו של הר"מ להיות קצת יותר רחב אופקים. שבוע טוב.
  סגור
 • טען עוד
 • 30.
  מנכל ויקטורי חי באשליה
  דניאל 29/08/2015 11:42
  הגב לתגובה זו
  2 3
  מנכל ויקטורי יקר... אני נוטה להסכים עם חלק גדול מדבריך... אבל לומר שבגלל שנתבג מלא אז אנשים לא קורסים כלכלית...תתבייש לך!!! אני הקיץ היתי בנתבג ובשביל התענוג הזה הגדלתי את מסגרת האשראי ב- 10,000 ₪ נוספים...קר ממינוס של 50 אלף למינוס של 60 אלף. כן מר מנכל...אנו חיים פעם אחת וגם לנו מיעוטי היכולת מגיע מעט לחיות... מי שם אותך שתגיד לי לטוס או לא ויותר מכך להסיק מסקנה פרובוקטיבית..האא??? אין לך ולדומיך מונופול על כלום...ואגב אצלך לא ממש זו בלשון עדינה. אז כשאני רוצה חטוס יש לזה מחיר..ובטח לא מסוגל חקחת את ילדיי עימי.. שלעומתך יכול לקנות מטוס. קצת צניעות חא תזיק.
  סגור
 • דניאל, אתה ישראלי מצוי מהזן הכי בזוי.
  רז 30/08/2015 10:28
  הגב לתגובה זו
  2 1
  לא נכנסים למינוסים ועפים לחו"ל, ועוד מכנים את עצמנו "מעוטי יכולת".
  סגור
 • אתה ממש לא צודק
  מיכאל ב 29/08/2015 23:05
  הגב לתגובה זו
  2 1
  איך אתה מכלכל את חייך זה עניינך מה שהוא רצה להגיד זה שהמסה העצומה של האנשים שנוסעים לחו"ל מצביעה על רמת חיים מסויימת של העם.
  סגור
 • אתה חי כי אין מחר.
  רפי י. 29/08/2015 18:08
  הגב לתגובה זו
  3 0
  החוכמה היא לחיות לפי היכולת ולא לפי הרצון. הראוותנות והיוהרה הורסת כל חלקה טובה. תבוא ותגיד הכותב דברים אלו לא מבין. הכל שטויות. אם היום אני לא יכול להרשות לעצמי לחיות בפזרנות אז אני מרסן את עצמי. בתקופות טובות יותר כלכלית אני מרשה לעצמי יותר.
  סגור
 • 29.
  רוב העובדים שלך מרוויחים מינימום.הם לא בשדה התעופה (ל"ת)
  יוסי 28/08/2015 22:59
  הגב לתגובה זו
  1 2
  סגור
 • טרחן, כמה אתה רוצה לשלם לבנאדם שמסדר עגבניות?
  רז 30/08/2015 10:29
  הגב לתגובה זו
  1 0
  .
  סגור
 • 28.
  איש מדהים וסוחר בדם
  צרכן של מניות 28/08/2015 19:47
  הגב לתגובה זו
  4 1
  הוא הסיבה היחידה שקניתי ויקטורי והמניה לא מאכזבת. חברה מעולה הנהלה חזקה
  סגור
 • 27.
  לא בא לכם אל תקנו
  דיי להכפיש 28/08/2015 19:22
  הגב לתגובה זו
  3 1
  כל אחד נהיה גבר עם הטוקבקים.זה הפך להיות המקום שכל אחד מוציא את התסכול שלו מהחיים.יותר זול מפסיכולוג.
  סגור
 • 26.
  למה לשלם מע"מ כפול על מוצר שעולה שליש מחיר בחו"ל? (ל"ת)
  עוד אחד 28/08/2015 17:39
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 25.
  יש יותר מדי רשתות מזון
  משה 28/08/2015 16:50
  הגב לתגובה זו
  4 0
  רשת ויקטורי לא הכי מוצלחת בשוק.התחרות גדולה .בפתח תקווה עיא מגוריי ירשת ויקטורי נמצאת ליד השוק העירוני.לפני כמה זמן הייתי בחנות ענבים נמכרו ב11 שקל כמה דקות בשוק זה ננמכר ב6 שלים.אני לא יודע איך הוא יחזיק מעמד בתחתרו כזאת גם יינות ביתן קרובים לויקטורי.
  סגור
 • ביתן מאוד יקרים בהשוואה לויקטורי
  רז 30/08/2015 10:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  .
  סגור
 • 24.
  80 מיליארדרים 800 אלף עשירים ו 8 מליון עניים מלקטים בזב (ל"ת)
  מזרח תיכון חדש ? 28/08/2015 16:07
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 23.
  הוא צודק. 2 סטודנטים מההפגנות הפכו להיות חכי"ם.פוליטיק (ל"ת)
  30000 ש"ח בחודש... 28/08/2015 16:07
  הגב לתגובה זו
  5 0
  סגור
 • 22.
  בסטיונר מדופלם שלמד לשקר (ל"ת)
  טומארפורקולו 28/08/2015 15:51
  הגב לתגובה זו
  1 4
  סגור
 • 21.
  חדל פרסום
  תוניסאי 28/08/2015 15:40
  הגב לתגובה זו
  3 0
  הפרסום בשיטה זו אינו בריא. אל תלמד מרמי לוי שב בנוחות והקב"ה יעשה את עבודתך
  סגור
 • 20.
  ראיון נפלא
  רועי 28/08/2015 15:33
  הגב לתגובה זו
  5 0
  הכתב הזה יודע לראיין. ממשיך לעקוב אחריו
  סגור
 • 19.
  כל פעם סקטור אחד מקבל והשני משלם. לא רוצים לשלם
  די לאפליות 28/08/2015 15:17
  הגב לתגובה זו
  2 1
  מע"מ כפול על אורז בסמטי. רשת ויקטורי צריכה להיסגר המחירים שלה גבוהים גם ככה.. רוצים אורז בסמטי במחיר נורמלי ולא כפול. לא רוצים לממן משפחות מרובות ילדים כל החיים שלנו האנשים יתחילו להתקומם
  סגור
 • 18.
  לפי הגורמט שלו הוא בטח נגד מפגינים וסוציאליסטים (ל"ת)
  עדה מנחלת עדה 28/08/2015 14:49
  הגב לתגובה זו
  1 2
  סגור
 • 17.
  מנכ"ל ויקטור. חתן פרס נובל לכלכלה ויועץ לבנק העולמי (ל"ת)
  האזרח הנבוך 28/08/2015 14:04
  הגב לתגובה זו
  2 2
  סגור
 • 16.
  מלך יחסי הציבור רווחיות נמוכה
  אבי 28/08/2015 13:39
  הגב לתגובה זו
  2 0
  בלה בלה בלה
  סגור
 • 15.
  דפירינציאלי תדחוף לתחת. נמעס כבר מדפירינציאלי
  סרגיי 28/08/2015 13:15
  הגב לתגובה זו
  6 1
  מי שהשיג משהו בחיים אז חייבים לקחת ממנו כדי שבכל זאת יחיה כמו עמחה מביטוח לאומי???
  סגור
 • 14.
  ממש גאווה לייבא אבטלה במקום לעודד תחרות
  שפוי 28/08/2015 13:14
  הגב לתגובה זו
  2 1
  תחרות ויצרנים קטנים בישראל.בסוף זה ייגמר בבכי
  סגור
 • 13.
  ויקטורי לא יותר זול מרשתות אחרות בדקתי וניסיתי (ל"ת)
  ניסיתי 28/08/2015 12:35
  הגב לתגובה זו
  8 1
  סגור
 • 12.
  רק ויקטורי תוביל מהלך
  מוטי 28/08/2015 12:23
  הגב לתגובה זו
  1 1
  רשת ויקטורי מציגה נתוני התרחבות וצמיחה מרשימים כל הכבוד אייל על המהלכים שאתה מבצע. יישר כח אין על ויקטורי
  סגור
 • 11.
  מחאה פוליטית וצבועה כמו כל השמאל (ל"ת)
  אבי 28/08/2015 12:10
  הגב לתגובה זו
  3 4
  סגור
 • 10.
  בטח שאתה נגד סוציאליזם אתה חי מקפיטליזם כבר 30 שנה (ל"ת)
  יוכי 28/08/2015 12:01
  הגב לתגובה זו
  6 4
  סגור
 • 9.
  דפני ליף לא פוליטית האם אתה ותשובה סוציאליסטים? (ל"ת)
  מנחם 28/08/2015 11:59
  הגב לתגובה זו
  6 3
  סגור
 • מי מימן: אוהלים+במות+הגברה+כרזות+דגלים+חולצות+ (ל"ת)
  תקשרת לא חקרה 28/08/2015 15:20
  הגב לתגובה זו
  2 2
  סגור
 • הוא מתיימר להיות סוציאליסט
  שמעון 28/08/2015 15:09
  הגב לתגובה זו
  2 1
  וואלה את לא קשור לחיים
  סגור
 • 8.
  הירקות והפירות שלו מאוד יקרים
  משפחה 28/08/2015 11:48
  הגב לתגובה זו
  5 2
  אנחנו קונים ירקות ופרות ברמי לוי (בשבוע האחרון מכר קילו עגבניות, מלפפונים וכרוב לבן ב- 10 אגורות!!!).
  סגור
 • 7.
  ליצן עשיר שלא מבין שזה ששדה התעופה מפוצץ כי הכל לחוץ פה
  תום 28/08/2015 11:44
  הגב לתגובה זו
  10 4
  אנשים צריכים חופש לנשום אויר הכל בחובות
  סגור
 • נכון מאד. ובגלל שלחוץ נוסעים לחו"ל
  מיכאל ב 29/08/2015 23:07
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אתה מזכיר לי את מרי אנטואנט :אוכלים עוגות כי אין כסף ללחם
  סגור
 • 6.
  נמאס לשמוע את הטיעון הזה כולם לוקחים הלוואות למחייה והו
  אר 28/08/2015 11:34
  הגב לתגובה זו
  7 2
  והופכים להיות עבדיי הבנקים
  סגור
 • 5.
  מנכל שקרן יקר בארץ בטירוף
  שמטוב 28/08/2015 11:33
  הגב לתגובה זו
  11 5
  מה איכפת לי שמפוצץ בשדה התעופה, אילו אותם אנשים שיש להם הרבה כסף וחיים על חשבון אילו שאין להם
  סגור
 • 4.
  יש לך טעות חמורה
  דני 28/08/2015 11:24
  הגב לתגובה זו
  11 1
  גם בקייזרס שאתה קורה לזה סופר ברמה יותר גבוהה המחירים הם חצי מבארץ לידיעתך . חזרתי משם אתמול
  סגור
 • 3.
  יקר שם . אין לו מה להתהדר . גם רמי לוי יקר
  רשת ויקטורי 28/08/2015 11:16
  הגב לתגובה זו
  9 2
  איכות זבל חווית קניה מגעילה.
  סגור
 • 2.
  מצבנו הוטב? להפך יותר רע ויש גושפנקא לשלטון להגדיל מס
  המחאה 28/08/2015 11:14
  הגב לתגובה זו
  13 1
  מאז המחאה העלובה המס על הבורסה עלה. מע"מ עלה. קצבאות ילדים ירדו. מס שבח על דירה שניה. מס ירושה. התעללות בציבור עם הגשת דו"ח מחזור לחינם. מס רכישה על דירות עלה. הכל עובר פה חלק בממשלה כי המחאה גרמה לביבי רק טוב הכסף זורם לקופה שלו והציבור לא פוצה פה. כי עבדו על כולם שהכסף יגיע לציבור לפיד גם הרס את כיל עם שישנסקי 2 כולם יודעים שהציבור הפסיד כי הוא מחזיק במניות 70% מהמניות בידי הציבור כולם גם יודעים שזה יהיה על חשבון העובדים. כולם יודעים שכיל הציבור טיפש והוא משלם גם ככה. וזה לא מסתיים באלימות כלכלית של הממשלה כלפי הציבור בעידוד הבולשביקים זה כבר מגיע לפיקוח הדוק ודיקטטרוה עם הזנה בכפיה. מצלמות בכבישים להגדלת ההכנסות זה לא תורם כלום .זה ממשיך גם בהתעללות בעריקים מצה"ל סנקציות קשות. זה לא דמוקרטיה זאת דיקטטורה וכפיה והשלב הבא מחנות חינוך מחדש עם טיפש שלא קולט מה קורה לו.
  סגור
 • כל כך נכון לצערי (ל"ת)
  אר 28/08/2015 11:35
  הגב לתגובה זו
  7 1
  סגור
 • 1.
  אורז בסמטי במע"מ כפול למה לא במעמ"מ משולש?
  עוד פופוליסט שמתראין 28/08/2015 11:07
  הגב לתגובה זו
  8 0
  העם התרגל לאכול חרא במחיר מופקע. הולכים לרמי לוי גם שם המבחר מצומצם . האריזות גדולות. המחיר לא הרבה יותר זול וחלק אף יותר יקר. מחיר בקבוק קולה גבוה מעל 6 ש"ח לעומת חצי חינם שם זה הכי זול. מחירי הבשר יקרים. שלא לדבר על הסיכון הבריאותי עם פג תוקף. הציבור מקבל איכות פחות טובה ומשלם יקר. שיאכלו פחות הדובונים עם הכרס המתגלגלת מסכנים כולם פה נראים שדופים ומזי רעב.
  סגור
 • מחירים בברלין זהים
  סרגיו 30/08/2015 17:25
  הגב לתגובה זו
  0 1
  נכון ומשכרות גם כמו פה או פי 2 יותר ?
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות