מגמה שיוצרת הזדמנות: צמד המט"ח דולר / פרנק

אייל גורביץ, המנתח הטכני של Bizportal, סוקר את צמד המט"ח דולר אמריקני / פרנק שוויצרי ומגלה הזדמנות קנייה
|
יתרונות אי הוודאות

לחיי אי הוודאות הבורסאיים יש יתרון מובהק ברמת ההזדמנויות שהן מספקים. זה אף פעם לא צפוי או ברור מאליו - זו טיבה של הזדמנות - היא מפציעה, פותחת חלון וסוגרת אותו אם לא לקחת את ההחלטה מיד. החיסרון, שרוב האנשים פשוט מפחדים לקחת את ההזדמנות כאשר היא נוצרת.

<
כל ההקדמה הזאת על שום מה? על שום שהדולר כבר חזר לרמתו טרם המפולת האחרונה. הזדמנות כזאת לא תחזור כאן בעתיד הקרוב, אבל במקומות אחרים סביר להניח שכן. אז איך מזהים אותן באופן כללי? ומה קורה כעת ביחסי הכוחות של הדולר מול הפרנק השוויצרי

ההזדמנויות וכיצד מאתרים אותן

<
לאורך ההיסטוריה אנו נוכחים לדעת שתנועות חריגות ניתנות לאיתור מיידי ובולט. שימוש ברצועות בולינגר בגרף החודשי יוכל לזהות אותן עבורינו. ככלל, רוב תנועות השוק יתנהלו בין הרצועות, כאשר חריגה ברורה מעלה או מטה תעיד על תנועה חריגה ותעלה את הסבירות למפנה נגדי - תהיה הסיבה אשר תהיה. וכך לאורך זמן, אפשר לראות שביחסי הכוחות של הדולר סוויס ניקרו כמה הזדמנויות שניצולן יכול היה להניב רווח נאה, כמו הפעם האחרונה כאשר הדולר קרס מול הפרנק.

המגמה ארוכת הטווח

 
מי שמחפש מגמה ארוכת טווח יתקשה למצוא אותה. המרכיב הבולט ביותר הוא רמת ההתנגדות ארוכת הטווח שממוקמת סביב 1 דולר לפרנק. רמה זו נוטה לאורך השנים להחליף תפקידים מתמיכה להתנגדות וחוזר חלילה. כמו כן, רמת זו מהווה תקרת זכוכית עבור הדולר ולפי שעה הוא מתקשה לחצות אותה באופן מובהק כלפי מעלה. חציה מובהקת פירושה לא רק מעבר,  אלא גם היכולת להישאר מעלה - ודבר זה טרם קרה. כלומר, ברמת קבלת ההחלטות, רכישת הדולר ברמות הנוכחיות אינה מדיניות נכונה. 

<

המגמה בטווח הקצר

 
בגרף היומי אפשר לראות את מהלך העליות האחרון, זה שהחל מיד לאחר הקריסה של הדולר שיצרה את ההזדמנות האחרונה. מהלך זה נשא את הדולר בימים האחרונים לשיא של 1.0130 פרנק לדולר, בסמוך להתנגדות משמעותית השוכנת במחיר של 1.0240 פרנק לדולר. 

<
אפשר לראות שמהלך העליות האחרון, כולל הימים האחרונים, מצוי מעל לרצועת בולינגר העליונה בגרף היומי. הימצאותו של הדולר מעל לרצועה העליונה וקרבתו לרמת ההתנגדות מעלים את הסבירות לתיקון מטה.  כלומר, רכישת הדולר כעת לא תהיה מדיניות נכונה, הדרך הנכונה לעשות זאת היא להמתין לתיקון טכני ולרכוש בסמוך לרמת תמיכה. 

<
אזור קנייה נוח המייצג גם הוא מצב של "מכירות יתר" מצוי בטווח הרמות של 0.9660-0.9680 פרנק לדולר.  אפשר לראות את אזור התמיכה המצוין על הגרף, ובנוסף את  רצועות בולינגר המצויות סביב מחיר זה.

<

סיכום

 
אירועים דרמטיים אינם משנים מגמה, אלא יוצרים הזדמנויות. נוכחנו בה לא אחת ולא רק ביחסי הכוחות בין הדולר לפרנק השוויצרי. המגמה שחזרה להיות עלייה יוצרת כעת, עם מעט סבלנות, הזדמנות מעניינת לרכישת הדולר.
 

*הגרפים בסקירה זו הופקו באמצעות תוכנת ואתר בורסהגרף לניתוח טכני www.bursagraph.co.il מבית קו מנחה ואייל גורביץ
 
**כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.
 
***אין בסקירה זו משום המלצה לקנות או למכור את השוק או מניות ספציפיות. סקירה זו מוגשת כאינפורמציה טכנית נוספת העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות