אלקטרה נדל"ן מממשת ב-123 מ' ש': "החברה תהיה יותר קטנה, קשה לפעול בתשואת אג"ח של 9%-10%"

כך אומר שי ליפמן, אנליסט הנדל"ן של IBI בעקבות מימוש נוסף שביצעה חברת הנדל"ן. בחמשת החודשים האחרונים מימשה החברה נכסים בסך של כ-600 מיליון שקל
 | 
(1)
מגדל אלקטרה (יח"צ)
חברת אלקטרה נדלן +0.47% אלקטרה נדלן 2,140 +0.47% אלקטרה נדלן בסיס:2,130 פתיחה:2,140 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: ממשיכה בגל המימושים. החברה מדווחת היום כי תאגיד זר, המוחזק בשיעור של 52%, על הסכם למכירת 2 בנייני משרדים בעיר נורפולק, וירג'יניה שבארה"ב, תמורת כ-245.3 מיליון שקל (כ-66 מיליון דולר).

חלקה של אלקטרה נדל"ן בתמורה האמורה יסתכם בכ-122.7 מיליון שקל, והיא צפויה להנות עם השלמת העיסקה מעודף תזרימי ברוטו בסך של כ- 32.3 מיליון שקל (כ- 8.7 מיליון דולר). התזרים הינו לאחר ניכוי ההלוואה הבנקאית והעלויות הכרוכות בביצוע העסקה, אך לפני תשלום מיסים. יצויין, כי העיסקה מתבצעת לפי שווי הדומה לשווי הספרים של הנכסים הנמכרים.

עיסקה זו מצטרפת למימושים נוספים עליהם דיווחה בחודשים האחרונים, וזאת במסגרת מהלכים המביאים להגדלת משאביה הנזילים של החברה ולהקטנת יחסי המינוף הפיננסי שלה.

בדצמבר מימשה החברה את זכויותיה ב- 2 בנייני נייס ברעננה תמורת כ- 106.4 מיליון שקל, והיא הודיעה, כי תרשום בגין העיסקה עודף תזרימי ברוטו של כ-106 מיליון שקל ורווח הון של כ- 4 מיליון שקל.

קודם לכן, דיווחה החברה על שני מימושים שביצעה בקנדה לנכסים שהחזיקה בערים וויניפג וטורונטו. שני הנכסים נמכרו בתמורה כוללת בסך של כ-363 מיליון שקל (חלק החברה), ואלקטרה נדל"ן רשמה בגין שתי עיסקאות אלה עודף תזרימי ברוטו בסך של כ-119 מיליון שקל. בסך הכל, לאחר השלמת העיסקה הנוכחית בארה"ב, רושמת אלקטרה נדל"ן בחמשת החודשים האחרונים מימושים בסך כולל של כ-600 מיליון שקל שהניבו לה עודף תזרימי בסך של כ-257 מיליון שקל.

שי וינברג, מנכ"ל החברה, אמר היום: "החברה ממשיכה לפעול למימוש נכסים בעיסקאות המניבות לה תזרימי מזומנים גבוהים. המכירה הנוכחית, במיוחד על רקע מצב השווקים, מעידה על איכות הנכס הודות למיקומו, איכות השוכרים ואורך חיי השכירות שלו. אנו נמשיך לפעול ליישום האסטרטגיה שלנו למימוש נכסים שמיצו את פוטנציאל ההשבחה שלהם, כאשר במקביל אנו פועלים להשבחת נכסים שיש מקום לפתחם כדי להציף ערך לחברה."

שי ליפמן, הנדל"ן של IBI, מוסר כי "החברה ממשיכה לממש כדי להשיג מזומנים. מודל רכישת הנכסים בעולם כבר לא פועל, ראינו זאת בדלק נדל"ן. ניתן לומר כי מכירת הנכסים במחיר הקרוב לשווי הספרים מעודדת. החברה לא תגיע לפשיטת רגל, אך תהיה הרבה יותר קטנה ותחזור ליזום בישראל. בתשואה של 9%-10% אינו מעיד על פשיטת רגל קרבה, אך זו בהחלט שקשה לפעול בה."
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  המניה שחוטה כאילו פשיטת רגל (ל"ת)
  משקיע 05/02/2012 10:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור